"Seni sevdiğim için ayrılmak istiyorum" kafasını hiç anlamayacağım. Böyle bir kafa var mı soruyorum size?

1 senelik bir ilişkim var. Çok seviyorum ve o da çok seviyor biliyorum umarım yanılmıyorumdur. İlişkimizde birkaç kez ayrılıp barışmalar oldu. Ve hep onun isteğiydi ayrılmak. Fakat ayrılma nedenlerinden hiç biri sevmediğinden yada sıkıldığından değildi. Mesela bana bir keresinde sorumluluk alamadığını, daha bu yaşta derslerini bile önemsemezken ilerde evleneceğimizde hiç alamayacağını ve benim mutsuz olmamı istemediğini söyledi. Üstüne bide "şimdi ayrılırsak yol yakınken kolay atlatırsın çünkü arkadaşların var yanında, ama düşünsene sonradan evlendiğimizde mutsuz olursan yanında kimse olmayacak" gibi şeyler söyledi. Ya dedim sorumluluk almayı bilmeyen bir insan bu kadar düşünceli olabilir mi, bana bunları söylemesi bile onun gayet olgun olduğunun göstergesi değil mi? Bana "sen hayatının hangi kötülüğünü yaptın da beni buldun bilmem ama ben hayatımın en güzel iyiliğini yapmışım ki sen çıktın karşıma." diyen insan! Her neyse sonrasında barıştık tabi ki. Ve daha bir kaç gün önce yine bir ayrılma olayı geçti başımızdan, arkadaş olarak konuşmaya devam ettik ama hala o konuşmalarından bile beni sevdiğinin farkındaydım. Seni çok özledim dediğimde "ben de" diye cevap veriyordu, beni sevmiyor musun artık diye sorduğumda susturuyordu. Bana "hiç düşündün mü bu çocuk benden niye ayrılmak istedi?" diye sordu, nedenini sorduğumda bana aynen şunu söyledi "seninle bir daha ayrılmamak için" gel de kafayı yeme şimdi. Bana "ben bu haldeyken benimle sevgili olmanı istemiyorum üzülüyorum" dedi. Sürekli "bana nasıl katlanıyorsun" diye soruyor, beni çok kıskandığını, kimseye selam bile vermemi istemediğini bu yüzden onunla mutsuz olacağımı söyleyip duruyor. Etrafına bir bak benim kadar kıskanan biri var mı dedi. Allah aşkına bu kadar saçma bir neden olur mu?! Bir insan kıskandığı için ayrılmak ister mi?! Daha çok sahiplenmek istemez mi? Ona söylediklerime dayanamayıp barıştı tekrar. Şuan iyi gidiyor ilişkimiz çünkü en azından beni sevdiğini biliyorum ama her an bir ayrılmak isteyecek korkusu var. Bu ayrılmalar beni yiyip bitiricek. Sizce bu ayrılmaların gerçek nedeni ne olabilir?

0|0
2|8

En İyi Kız Görüşü

• arkadaşın özgüveni eksik ya da çok iyi oyuncu. her ikisi de senin için iyi değil bence bırak gitsin.

1|0
    0|0
    • Eksik yazdığım şeyi tamamlamışsın "özgüveni eksik" diyerek. Gerçekten bende böyle olduğunu düşünüyorum. Benim kendisine göre fazla olduğumu düşünüyor, fakat böyle düşünmemesi için elimden gelen herşeyi yapıyorum. Pes mi edeyim yani..

• Çok teşekkür ederim.

• rica ederim. her şey gönlünce olur inşallah.

Erkekler Ne Diyor 8

• Dediğin gibi kıskançlık yaptığı için seni mutsuz edeceğine inanıyorsa ve ayrılmak istiyorsa, o zaman hiç kimseylede beraber olamaz bu kafayla ilerde. çünkü herkesi mutsuz edeceğini düşünecek...

ben direk fikrimi söylüyorum; çocuk muhtemelen artık seni istemiyor aklında başkası olabilir... Sadece 1 ihtimal de olsa aklında olsun ...

1|0
    0|0
    • Aklında başka birisinin olduğunu kesinlikle düşünemiyorum.

• Aynen öyle. Teşekkür ederim.

• rica ederim ve ömür boyu mutluluklar dilerim .. :)

• yok be o ayrılıgı n bahanesidir genelde malum bir şey söylemek gerekir ayrılırken :) onlar teferruat

1|0
    0|0
    • Bu ayrılığı 1 kere yaşasak hak verirdim. Ama bir türlü tekrar barışıyoruz. Ve daha sonra benden ayrılmak istediği için pişman oluyor ve bunu söylüyor. Ve ben tekrar beni sevdiğinden emin oluyorum. Ve tekrar aynı şeyler başa sarıyor.

• Zaten olmayan moralim şimdi sıfır oldu. Yine de teşekkürler.

• gerçekleri söyledim kusura bakma bu yüzden fazla sevmezler beni

• Bence söyledikleri bahane. Eminim dediklerine kendisini bile inandırmıştır. Ne olduruyo ne öldürüyo. Daha ne istediğini bilmiyo. Siz de ona vazgeçilmez olduğunu hissettirmişsiniz o yüzden bu kadar kolay bitirebiliyo olabilir.

1|0
    0|0
    • Evet resmen vazgeçilmez olduğunu göz göre göre hissettirdim. Onsuz yapamayacağımı biliyor ve bunu ona söylemektende hiç bi zaman çekinmedim. Benim ona olan sevgimden çok emin ama yalanda söyleyememki. Kendimi olmadığım biri olarak nasıl gösterebilirim. Ya siz erkekler ne istiyosunuz anlayamıyorum..

• Teşekkür ederim.

• Rica ederim, Allah kolaylık versin.

• Bak sana ne tavsye vercem bu sefer sen ondan ayrılmak ıstedıgını soyle ya da de kı benım ılıskımızı dusunmem ıcın bıraz ara bermek ıstıyorum de aklı basına gelsın o ne dusunuyor bılıyormusun sen saten kopek gıbı asıksındır ona her turlu katlanıyorsunur egenlık tarzı dusunuyor bı oyle bı boyle bence sız daha fazla bunılıskıyı goturemezsınız

1|0
    0|0
    • Aynen öyle! Ona köpek gibi aşık olduğumun farkında..

• Ve açık söylemek gerekirse hiç bi zaman ondan ayrılma cesaretini gösteremiyorum. Çünkü asla neden diye bile sormaz, tamam der. Çünkü çok gururlu. Onu kaybetmeyi göze alamıyorum :/

• haklısın, kıskanan, seven insan ayrılmaz sevdiğinden. çünkü sadece karşıdakini mutlu etmek değil ki ilişki, insanın kendisini de mutlu etmektir. ama aynı şekilde davranmaya devam ederse sen de resti çekmelisin. ayrıl-barış nereye kadar gidecek, yalama oluyor o tarz ilişkiler. :( ayrılırken ikinizin de aklında "nasıl olsa tekrar barışırız" düşüncesi olur.

1|0
    0|0
    • Aynen öyle nasıl olsa tekrar barışırız diye düşünüyoruz ikimizde. Ayrılmayı beceremediğimizi söylüyoruz. Ama beni gerçekten seviyor mu ben bundan emin olmak istiyorum...

• bilemezsin. bu ayrılıp barışmaların sebebi biraz da alışkanlık. yani ikiniz de birbiriniz için alışkanlık haline geliyosunuz bir süre sonra. ayrıldığınızda barışmak, konuşmak istiyosunuz. ama sevgiyi bilemiyorum.

• Teşekkür ederim.

• 1. dedikleri gerçekten doğru olabilir

2.evlenmeye bağlanmaya hazır değildir

3.hepsi

1|0
    0|0
    • Zaten evlenmek için yaşlarımız daha çok erken. Fakat erken olmasına rağmen bu konuları konuşuyoruz. Ciddi olduğuna eminim. Ama ben seni mutsuz ederim düşüncesi var. Bu öyle sıradan ayrılırken kullanılan "benden daha iyilerine layıksın" kadar basit bişey değil. Benim kendisine göre fazla olduğumu düşündüğünü hissediyorum bazen. Erkekler bu durumda kendini geri mi çeker?

• evet bence arkadaşın dediği gibi sevgilinin özgüveni eksik bu durumda. Aşılması gereken bir durum

• soruyu düzelteyim... böyle bi kafa değil. kafası olmayanlar yapar. sal gitsin.

1|0
    0|0
  • çok uzun yazmışsın güncelleme ile özet geçsen?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...