Ablamın kıyafeti beni çıldırtıyor, nasıl düzgün giyinmesine ikna edebilirim?

Ben 19 yaşındayım ablam üniversite öğrencisi ve 23 yaşında babam yurt dışında çalışyor ve annem muhasebeci özel şirkette, ablam çok rehat giyiniyor ve dikkat çekiyor. ben kaç defa söyledim ama dinlemiyor, nasıl düzgün güyünmesine ikna edebilirim. Annem birşey demiyor ondan takmıyor beni..

0|0
10|10

En İyi Kız Görüşü

• Kendi nasil rahat ediyorsa birak giyinsin, eminim ki abartiyorsundur bu olayi. Kendi istemedikce, zorla mi giydirceksin, saka gibisiniz gercekten. Kimsenin kimse üzerinde baski kurmasina hakki yok. Rahatsiz oluyorsan ve bunu dile getirmissen, tamamdir artik. Sen rahatsiz oldugunu belirtmissin, o da aldiris etmemis, yani karisma demis. O zaman karismayacaksin arkadas. Zamanla düzelir, daha genc, olur böyle seyler. Sen o na karisacagina, kendi kafanda ki elalem ne der, biri bakarsa, vs. gibi düsüncelerden kurtul bence.

2|0
    1|0
    • ama kimi direk bak baban yok eve sahip çık diye direk yüzüme söylüyor, nasıl elalemi boş verim.

• O diyenler kendilerine bir dönüp baksin, ayrica öyle dediklerinde niye ablani getiriyorsun aklina? diyelim ablan icin diyolar, bu onlarin kafasinin pislik dolu oldugunu gösterir, sen bunlar yüzünden ne üzül, ne de ablani üz.

Kızlar Ne Diyor 9

• Baskı kurmaya çalışma daha çok zıtlaşır.

0|0
    0|0
  • düzgünce rahatsız oldugunu mantıklı karşılıklı konuşarak belirt bence

0|0
    0|0
  • herkez öncellikle kendine baksin, sana ögüt vermeye calisanlar, sadece sana bos gaz veriyorlar. O yüzden gaza gelme. Ablan kücük falan degil,.. Giyinecegi seylerin kararini kendisi versin tabikide.. Kendisi rahat ediyorsa, kimseyi ilgilendirmez. Yine sana öyle dediklerinde "SANA NE LAN SANA GIRIP CIKANMI OLUYOR" dersin. Yasaklayarak sahip cikilmaz.

0|0
    0|0
    • Ben onun tesettürlü olmasını istemiyorum sadece biraz dikkat etsin eteğine kiyafetine.

• ya ben daha muhafazakarım demişsin ama demek ki oda daha serbest . .senin dediğin gibi giyindiğinde de kendisi rahatsız olacak . üstelik o senden büyük ablan yani . kendisi ne yaptığının farkındadır .seni dinleyeceğini zannetmiyorum . bi saatten sonra söz geçirmek zor. hem yarın birgün zaten karışamayacaksın . çünkü kendi istediği nitelikte bi eşi olacak .bunun önüne bu şekilde geçemezsin

0|0
    0|0
  • annene anlat, manevi yönleri varsa birz kalplerine işlemesi lazım yok sa zor annen konuşmalı seni dinlemez. Allah yardımcın olsun zaman zor zaman :(

0|0
    0|0
    • evde zaten annem konuşurken duydu herşeyi ve niçin müdahele ettiğimi ama bana dediği şu: o (öğüt veren abinin biri) gitsin kızına sahip çıksın.

• ben 1 kersinde kap yani bileklere kadar gelen pardesü giymiştim abim onu çıkarttırdı uzunu gidrtti :)

• ya dizine kadar giysin veya kısa kol giysin fazla istemiyorum, sokaktaki insanlar gibi yani

• babana söyle

0|0
    0|0
    • babam görüyor ama zaten aklımda ilk gelince söyleyecem, telefonda meraklandırmak istemiyorum

• babana söyle

0|0
    0|0
    • babam biliyor giyim tarzın ama ben onlara göre muhafezakarım fazla

• demek öyle rahat ediyor ablan sonuçta seni dinlemez

0|0
    0|1
  • karışma olum :DDD

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• rahat giyim güzeldir :DD(en azından dışarıdan bakanlar için)

sen bile çıldırıyorsan biz nasıl çıldırmayalım :D

1|0
    1|1
    • Lütfen sapıkça yorum yapmayın, saygılı olun

• işte sizin gibi insanlar yüzünden giyimine dikkat etsin istiyorum.

• o dikkat ederse biz zaten dikkatli oluruz yeğen rahat ol :D

• bir gün cinnet geçir üstündekileri yırt evdekileride yırt hepinizi keserim lan de bir daha böyle giyinirseniz

1|0
    0|0
    • :)

Özür dilerim yanlış anlaşılmışsam

• yok canım önemli değil ;)

• Çek fotoğrafını netten gönder babana fotoğrafını 2 gün sonra tesettür .d

0|0
    0|0
  • Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

(Nasihat ile yola gelmeyeni azarlamalı, azar ve nasihat ile yola gelmeyenin ise hakkı dayaktır!)

0|0
    1|0
  • annen baban bişey demiyosa senı hiç takmaz normaldir alısmış

1|0
    0|0
    • ama annem kendi zamanında yaşıyor hala insanların nasıl baktığını düşünmüyor

• bu sekilde giyinmeye alısmıssa biraz zor vazgeçer herhalde

• :(

• iyide sanane?

0|0
    0|0
  • döveceksin yapıştırıcaksın OSMANLI TOKATINI

1|0
    1|0
    • suçlu ben olacağım diye korkuyorum

• canım okdarda darp edici değil senden korkmasını sağla babana anlat oda kızsın belki faydası olur

• Bunda büyütülcek ne var ?

0|0
    0|0
  • Kardeşim al karşına her gün uyar uyar olmuyorsa bir gün odaya sok baş başa bir bağar 2 tane de patlat bak bakım tamam demiyor mu laf da bir yere kadar söylenir herkezin sabrı var. .

0|0
    0|0
  • sonra neden kadına şiddet var derler işte örneği 1 dersin olmaz 2 dersin olmaz 3 4 5 vs vs demekki bi yerden sonra şiddet gerekli :P

0|0
    0|0
    • Hayır bende karşıyım şiddete insanın ablasına eli kalkar mı, onun için akıl arıyorum.

• ünüverste ortamı var zor düzelir

• :(

Yükleniyor...