Ülkemizdeki Noel kutlamaları hakkında düşünceleriniz neler?

Bir Hristiyan geleneği olarak bilinen Noel kutlamalarının ülkemizde de bu kadar yoğun şekilde ilgi görmesi, dağın taşın süslenmesi, şaşırtan çam ağacı satışları vs. vs.. Çoğunluğu muhafazakar bir millet olarak hangi arada bu geleneği bu kadar benimsedik ve sahiplendik? Haçlı seferlerini görmüş bir ecdada sahip olup, bu katliamın sahiplerinin bayramlarına ortak olmak nasıl oluyor da oluyor?

Yanlış anlaşılmasın kimseyi yargılamak için söylemiyorum. Zira bu işe her ne kadar şaşırıp garipsesem de ben de çocukluğumdan itibaren bu gelenek içerisinde büyümüş biri olarak bu kutlamalara eşlik ediyorum, işin tuhafı keyifte alıyorum. Bir garip mevzuu yani... Sizlerin görüşleri nelerdir?

0|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• ilgi fazla herkes bu anlamda yaklaşmıyor bir nevi eğlence olarak görülüyor

1|0
    0|0
  • Hacli seferlerini gormus bir ecdada sahip olup patriotlari ayy canım gel bakiim soyle diye nasil sokuyorsak muhafazakar muhafazakar. Oyle de noel kutluyoruz.

1|0
    0|0
  • ulkemizdeki hiristiyanlar kutlucak tabiki cunku dini bayramlari,

dini olmayan kisilerde kutlayabilir kendi bilcekleri

ama musluman olarak noel kutlamak sacma buluorum..yilbasi ayri bise bunu karistirmayalim..

1|0
    0|0
  • bizimlesin ;) !

0|0
    0|0
  • Tatili değerlendirmek lazım.

0|0
    0|0
  • Cok normal bi durum :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ne zaman 7 hristiyan birleşip bir danaya girerse bende o zaman noeli kutlarım;)

0|2
    0|1
  • memlekette yahudıde cok hrıstıyanda cok. onlar öncu oluyor bazılarıda kopya cekıyor. o kadar

0|0
    0|0
  • Keyif alındığı sürece sorun yok. Milliyet ve gelenek kavramlarını bu kadar abartmamak gerek.

1|0
    0|0
Yükleniyor...