Kadınların ekonomik özgürlüğünün olması sizce nasıl?

kadınların özellikle evli kadınların ekonomik özgürlüklerinin olmasının iyi ve kötü yönleri neler sizce..

0|0
6|26

En İyi Erkek Görüşü

• İyi tarafı; ailece de tek başına da kimseye muhtaç olmazlar. Allah onları korusun dul kalsalar da şerefsiz namussuzlara boyun eğmezler. Kötü tarafı; herkes için değil ama bazıları kendini bir halt sanır ve erkeğine karşı gelir. Ben kazanıyorum istediğim gibi harcarım der. Allah onlardan korusun insanları.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Tabiki olmalı. Kötü yanı yokki, aklıma gelmiyor. İyi yanı; erkekler için neyse kadınlar için de aynı.

Kocasından her türlü şiddeti gören kadın neden ayrılmaz, sabreder, dayanır? Çünkü ya gidecek yeri yoktur, ya işi, mesleği, parası yoktur.

Kadınlar da erkekler kadar güçlü olmalı ekonomik anlamda. Tabi bu durum bahane edilerek, sudan sebeplerle de ayrılmalar, boşanmalar olmasın. Ama en azından şiddet gördüğü halde erkeklere katlanılmak zorunda kalınmasın. Ne dinimizde, ne erkeklikte, ne insanlıkta kadına el kaldırmak yoktur. Sen bi kadını severek alıyosun, ondan sonra nasılsa benim deyip istediğini yapıyosun. Böyle erkeklik, böyle müslümanlık, böyle insanlık olmaz. Herkes gücünün yettiğine şiddet uygularsa dünyada adalet kalmaz, insanlık olmaz...

Bu konuda tamamen kadınların tarafındayım. Tüm erkekleri de psikopat ilan etmiş değilim; onlar kendilerini bilirler...

0|0
    0|0
  • kadının kazandığı 1 kuruş erkeğin kazandığı 10 kuruştan kıymetli oluyor.bu kimi zaman anlamsız muhabbetlere gidiyor.herkesin ekonomik özgürlüğü olmalı tabi ki.

0|0
    0|0
  • Kadınlar, düzgün nesil yetiştirmek için, annelik için gelmiştir. Artık kadınlar, bir Fatih Sultan Mehmet yetiştiremiyorlar, alimşler gelmiyor. Nesil rezalet. Kadın çalışıyor, adam çalışıyor; çocuklar ruh hastası ve sevgisiz büyüyor. Kadının yeri iş hayatı değildir. Kadınların iş hayatlarına atılamasıyla erkeklerde işsizlik baş göstermeye başladı. Dünyanın hiçbir ülkesinde kadın ve erkeğe yetecek kadar iş yoktur. Ayrıca çalışan kadınlar iki lafta derhal boşanma davalarında soluk almaktadırlar. Çünkü erkekler kadar sakin değilsiniz doğanız gereği. İstisnalarınız vardır, onlara lafım yok.

0|0
    0|0
    • dediklerine katılmamak elde değil..ama malesefki sırf geliri olmadığı için iğren kocalara,dayağa aldatılmalara ve daha birçok şeye mecburen katlanan kadınlar var..malesef..

• Yakında bizide dövmeye kalkarlar :D

1|0
    0|0
  • Çok iyi bişey erkeklere muhtaç olmuş olmuyo şimdi çok kadın var kocasından boşanmak isteyen ama maddi geliri olmadığı için evli kalan .

0|0
    0|0
    • gerçekten boşanmayı gerektiren sebepler olduğunda kadın için en gerekli şey bu..ekonomik özgürlük..

• Ekonomik güç kadının gerçek gücünü ortaya çıkartır kendine güveni olur hem .

• En iyi yönü paran için mi evleniyor yoksa sevdiği için mi kimsenin içinde kuşku kalmıyor ))))

0|0
    0|0
  • kadınların ekonomik olarak özgür olmaları tek başına ayakta durabilmeleri çok iyi...ancak bu durum anneliklerini kısıtlıyor maalesef...

0|1
    0|0
    • evet haklısın.. ben kara kara düşünüyorum bebeğimi nasıl bırakıp çalışıcam diye

• iyi bişi ama işi bn kazanıyorum istedigim gibi harcarım durumuna getrrsen o evlilik yürümez kulagına küpe olsun

0|0
    0|0
  • bence iyi karşımda fikir yürüten evi çekip çevirmeye çalışan biri olması güzel.. kötü yanı fazla muhalafet..

0|0
    0|0
  • evliliği yıpratıyo bence

0|0
    0|0
  • ben kadınıma çalış ya da çalışma demem.o kendi seçimidir.ama çocuğumuz olduğunda çocukla ilgilenmesini talep edebilirim.

0|0
    0|0
  • iyi yönü kadın kendisine olan saygısını kaybetmez/erkekler tarafından kaybettirilmez

kötü yönü bana göre yok her insanın kendi parasını kazanıyor olması gayet güzel birşey

0|0
    0|0
  • 2 laf söyleyınce hemen trip atıyolar tabi iş kadınları ya ::):) ben kernı ayaklarımın üstünde duruyorum hıhh D:D

0|0
    0|0
  • herkul10 arkadasımız duruma gayet iyi bir acıklık getirmiş

0|0
    0|0
  • kadın çalışsada çalışmasada parayla kafayı bozmadıktan sonra sorun olmaz diye düşünüyorum :)

0|0
    0|0
  • kadın dedıgın evınde tek olur bi defa kocasının kulu olur calısan kadın istemiyoruz :()

0|0
    0|0
  • Bence iyi bişey değil ekonomik özgürlüğü olunca öte git diyemezsin kadına

0|0
    0|0
  • Kendine güveni olur,erkek tarafında ezilmez ,ailenin maddi durumu rahatlar

0|0
    0|0
  • kesinlikle güzel bir şey,kötü yönü olduğunu sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • iyi müthiş ama 3 kuruş kazanınca götleri tavan değil bulut yapanlar da var

0|0
    0|0
  • bence erkekler acısından iyi bir sey degil

0|0
    0|0
  • kadının parası olmalı arkadaşş.. artık hesapları bize ödetmesinler :p

0|0
    0|0
  • iyi yönlerini herkes yazabilir ama kötü tarafı nedir senin gözünde merak ediyorum

0|0
    0|0
    • en ufak bir sorunda kadın boşanmayı göze alabiliyor nasıl olsa muhtaç değilim diye.. ve senin paran benim param meselesi sorun teşkil edebiliyo..yani çevremde gördüğüm bu gibi sorunlar.

• Erkekler bön bön taciz etmese iyi olur fakat ediyor bundan karşıyım.

0|0
    0|0
  • toplum açısından kötü, nüfus yaşlanıyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kadınların kendi ayaklarının üzerinde durma tabiriyle hayatlarını kazanmaları çok güzel bir şeydir bence.Bu evlilikte biraz karşılıklı anlaşmaya bağlı olarak değişebiliyor huzurlu olup olmama durumu.Eğer kadın benim param diye çıkışlar yaparsa olmaz.Bu aile içinde eşle birlikte yapılacak iktisata bağlanmalıdır.Kadın eşine her koşulda yardım etmelidir.Ben kazanıyorum benim maaşım derse olmaz.Kendine yetecek kadarını ayırıp ailesine harcamalar yapabilir.Aynı şekilde erkek de eşine maaşının hepsini bana verceksin diye çıkışmamalıdır.Kadının da sosyal bir ortamının olduğunu,ihtiyaçlarının olduğunu olabileceğini unutmamalıdır...

1|0
    0|0
  • geç kalınmış bir soru.en azından ayağının altında bir buz tabakası olmaz.bir kırmızı halı olmasada bir yeşil halı olmasını kim istemez...

0|0
    0|0
  • bence bu bayanın çalıştığı sektöre göre değişiyor kamu sektöründe ise kesinlikle bir dezavantajı olmaz ama eğer özel sektördeyde birde avm tarzı yerlerde çalışıyorsa çok çok büyük sıkıntılar olur 11 12 ye kadar mesai abuk sabuk giyimler ( üstlerinin isteklerine göre ) kısacası sektör bakımından değerlendirmek lazım. çünkü birde gerçekten bu özel sektördeki bayanlar çcuğuna genelde bakıcılar bakıyor bence bu çok yanlış bir şey.

0|0
    1|0
  • iyi yönleri çok fazla. kötü yönünü görmedim hiç.

1|0
    0|0
  • süper bişey eşlerine boyun eğmyorlar

0|0
    0|0
  • ekonomik özgürlüğü olan kadın bi süre sonra evlilikte baş kaldırı yapar özgüven meselesi haline gelir bildiğin olumsuz olaylar çıkıyor annemgilden biliyom.

0|0
    0|0
Yükleniyor...