Bu felsefe sorusunu nasıl yanıtlayabilirim?

Felsefe sınavında bu metin verilecek "Şimdi geçmiş zamanlar da kutup ayısının derisi çok değerli olduğu için avcı onu tüfekle vuramıyor çünkü derisi zarar görebilir. 5 kilometreden daha fazla da yaklaşamıyor koku alma duyusu keskin oldğu için. Avcı baltanın sivri ucu dışarı gelecek şekilde kara gömüyor ve kutup ayılarının en sevdiği kandan döküyor kutup ayısı da onu yalarken dilinin kesildiğini farketmiyor ve bir süre sonra kan kaybından bayılıyor"

Şimdi bunu türkiyeye uyarlayın. sorulusu sorulacak.

Bunu nasıl yapabilirim 50 puanlık soru bu olacakmış.. Kutup ayılarının belgesellerini dahi inceliyorum şuan...

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• adamın biri ispanyada lüks bir lokantaya girer. bi masaya oturur menüyü inceler. yabancı olduğu için yemeklerin hiç birini bilemez. garsonu çağırıp herhangi bir yemeği parmağıyla işaret edip bundan istiyorum der. garson yemeği getirir. adam başlar yemeye. yemek çok güzeldir. hatta enfes. adam bayılmıştır yemeğe. yemeği bittikten sonra garsonu çağırırp yemeği çok beğendiğini ve ne olduğunu sorar. garson cevap verir. efendim bildiğiniz üzere bizim ülkemizde boğa güreşleri olur. matedor kırmızı bir bezle boğayı yorarak öldürür. işte orda ölen boğaların testislerinden yapılır bu yemek der. adam hmmm güzelmiş der ve gider. yarın tekrar aynı lokantaya gider ve aynı yemeği söyler. yemeği gelir ve yer. yemek bittikten sonra yine garsonu çağırır. bugünde yemeğiniz enfesti ama sanki dün yediğim daha büyüktü dimi der. garson cevap verir. eee her zaman boğa kaybetmez :) bu fıkrayı anlattım çünkü senin kutup ayısı hikayeni anlatıyor bence.bazen yediğin halt o kadar tatlı gelirki insana tadından lezzetinden ne b.k yediğinin farkına bile varamaz. bunu sadece yemek olarak algılamayın. hayatın genelidir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• tayyip turkiyeyi direk soyamiyor cunku halk uyanicak, komur beyaz esya vs vatandasin en cok ihtiyaci olan malzemeleri gomup oy topluyor e alan vatandas farketmediginden yavas yavas zeka kaybederek moron`a donmeye basliyor

0|0
    0|0
  • neyini Türkiye'ye uyarlicaz onu söylesen. Politik olarak mı? soruyu sormamışsın ki

0|0
    0|0
  • Günümüzde Hayvanları Yakalamak Adına Uyuşturucu İğneler Var Bence Bir Tane Alıp Hayvanı Uyutup Derisini Yüz.

0|0
    0|0
  • bunun türkü amerikalısımı varmış aynı tekniği kullanırdım yani türküyede avcılık başka biçimdemi kullanılması zorunlu

0|0
    0|0
  • zehirli kan olmaz mı?

0|0
    0|0
  • bahtsız bedevinin karşısına çölde kutup ayısı çıkarmıs

0|0
    0|0
  • yeni kapanmıs bir magazada çok ucuza ürün satıldıgı haberini yay.

hediye çekleri vs. posta kutularına dagıt ör: lcd 100tl buzdolabı 250tl vs.

millet 1gece öncesinden gelip orda kıcı dona dona nöbet tutar

gelen bekler gelen bekler

ve onları avlamayı hedefleyen yankesicimiz yorgun halkı teker teker yolar.

(ögeleri benzetmeye calıstım tabi ben felsefede okumadım s

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Türkiye kültürel,tarihi varlıkları ve doğal güzellikleriyle eşsiz bir ülke olduğu için,savaşla ülkeyi almak yerine,Türk milletine çaktırmadan onu sömürge haline getirerek,kültürünü yozlaştırarak,değerlerinden yavaş yavaş vazgeçirerek savaşsız bir şekilde ele geçirmeye çalışıyorlar.Biz de kanı yalayan kutup ayısı gibi teslim oluyoruz.

1|0
    0|0
    • Gerçekten harikasınız. Bunu düşündürebildiğiniz için size minnettarım. Aslında bu düşünceyi taşırken bunu nasıl fark edemdiğimi anlamadım, cidden harikasınız. :)

• teşk ederim.

• ben limitimle, atomlarla, uğraşırım arkadaş böyle sınav mı olur ya.

0|0
    0|0
Yükleniyor...