Sevgilimin bu sözlerinden ne anlamalıyım? Ne yapmalıyım? Yardımcı olun lütfen özellikle anlayışlı kişiler

sevgilimle konuşurken konu askerlikten açıldı neyse dedim ben şehit olursam ne yaparsın dedim oda uzun bi süre kendime gelemem aklımı bile yitirebilirim dedi iyi hoş güzel.sonra yaşım ilerleyince belki evlenirim dedi benimde tepem attı...sebebi olarakta yalnız yaşlanmayı istemezmiş sonuçta ailesi arkadaşları olecekmiş eninde sonunda.aynı durumda ben olsaymışım benim evlenmemi istermiş...siz olsaydınız ne yapardınız.ne anlardınız? [Dipnot: 1)Birbirimizi gerçekten çook sevdiğimizi düşünüyorum. 2)Allahın izni ile evlenmeyi düşünüyoruz 3)Cevaplamak için cavaplamayın yardımcı olacağını düşünenler cevaplarsa çok hora geçer...]

Güncellemeler:
Tamam haklisiz ama Biz onunla dünya ve ahirette de es olucaz diyoruz ama o zaman ne olacak:'(
Biz 6.sınıfta tanıştık okulun ilk gunu onu gördüm ve asık oldum.hep bı umutla bene seveceğini bekledim.aradan altı yıl gecti lise sonda okullar bitmesine yakın iliskimiz başladı o benden habersizken 6yil hep ne yaptığını takip etmeye çalıştım sadece bı yıl aynı sınıfta olduk bı daha konuşmadık 6yil icinde 2 kere karşılaştık onda da utancına konuşamadım ama hep onu sevdim hep
O kadar cok seviyorum Ki onu hatta(ornek vermek icin diyorum hayirsiz evlat demeyin de)Bı evlat ailesi için canını nasıl verirse ben onun için veririm belki ailem için gelmez ama versem mı vermesem mı diye düşünürüm ama onun için düşünmeden veririm canımı

0|0
14|4

En İyi Kız Görüşü

• geçen uçaktaydım bi adam oturdu yanıma oğlu ölmüş 21 yaşında trafik kazasında çocuğun sevgili varmış çocukluktan beri çıkıyolarmış nişanlıymışlar çocuk öleli 2 yıl olmuş kız hala çocuğun annesini babasını ziyaret ediyomuş adam bi gün demiş ona git kendi yolunu çiz artık diye kız da demiş ki ben onun gibisini bulamıyorum onunla yaşadıklarımı başkasıyla yaşayamıyorum. Yani bunlar lafta kalan şeyler insan yaşamadan hiçbir şeyi anlayamaz tabi ki üzülür kahrolur ama düşünsene o daha çok genç 5-6 yıl kendine gelemez sonra toparlanmaya başlar bütün hayatı boyunca yas tutup arkandan ağlamasını mı istersin yoksa mutlu olmasını mı? şu an hissetiiklerini anlıyorum bir nevi kalbin kırıldı sen ölürsen başkasıyla onu düşünmek üzdü seni

0|0
    0|0
    • Evet çok kırıldım beklemiyordum böyle bı şey demesini

• Zor olduğunu düşünmüyorum

• Yok zor olduğunu dusunmuyorum

Kızlar Ne Diyor 13

• realist bir kız ve doğruları söylüyor. ne kadar güzel. gerçekten bunun olması durumunda yapabileceği şeyi anlatmış sana . romantik takılıp sen ölürsen kendimi öldürürüm yada ömrüm boyu senin acını yaşarım yanlızlıktan ölsemde dememiş.

bu söylediklerinin neresi kötü anlamadım . peki sen bi düşün allah korusun öyle birşey olsa ölsen senin arkandan yas tutarak ömrünü mutsuz ve yanlıslık içinde geçirmesinimi tercih edersin . o senin sevdiğin kızsa en azından kalan ömrünü mutlu geçirmesinimi istersin . sevgi sahip olmaktan çok daha öte ve yüce bir kavramdır. benim mantığımda sevdiğim insan benimle olamasa bile her şekilde onu mutlu edecek şeyler yaşamasını isterim . ne bileyim çocukları olsun isterim yüzü gülsün isterim .

mantıklı düşün biraz kızacak birşey yok seni çok seven ve yalansız bir kızla birliktesin

0|0
    0|0
    • şşt güncellemeni okudum henüz ortada birşey yok böyle birşey için üzme kızcağazıda kendinide... ne güzel bulmuşsunuz birbirinizi

• Allaha şükürler olsun ki sonunda bulduk birbirimizi

• Kötü niyetle yaptigini düşünmüyorum kız arkadasinin, ama biraz patavatsizlik olmus. Yanlis anlama ama bana gore hakli, oyle birsey olursa hayatina bir sekil de devam etmek ve yön vermek zorunda. Sadece bunu o sekilde belirtmenin bir anlami yok bence. Her dogru her yerde soylenmez...

0|0
    1|0
    • Bir eksi aldim, bir eksi daha alirim ziyani yok. Sana su link te ki siiri tavsiye ediyorum. Oku, ama özümseyerek oku.. Neyse kolay gelsin..

• Ben öyle davranmaya çalıştım ama beceremiyorum benim sitaremm o o benim benim olmali

• Insallah diyelim o zaman.

• bence haksızsın ölenle ölünmez

1|0
    0|0
  • arkadaşım doğanın kanunudur bu. sonuçta hepimiz bir gün ölcez. bende öyle bişey olduğunda eşimin evlenmesini mutlu olmasını isterim. nereye kadar yasımı tutabilir ki? insanlar evladının acısına alışıyo sonuçta.. kız yanlış bişey dememiş. ayrıca dürüst konuşmuş helal olsun yani. çoğusu aslaa evlenmem şöyle böyle diyolar. ben gördüm öyle evlenmem diyenleri. 2 ay sonra sevgili bulanları. bu tabi uç örnekler. ama gerçekten seviyosa da o hep içinde kalır. ilk aşk misali.. ama insan yalnız kalmamalı.

0|0
    0|0
  • bencillik yapmışsın biraz sanırım. Sen ölünce napabilir ki başka. Tepe atılcak bi durum değil bence. Belki sana olduğu kadar aşık olamaz ama evlenmesi gayet mantıklı. Bi insandan yalnız yaşamasını bekleyemezsin çünkü.. Sen de olsan sen de evlenirsin. Ve bu gayet normal. BENCE.

0|0
    0|0
  • Ben kabul etmezdim ne bu yaaa ! (Zaman geçince belki öyle düsünülür ama su an öyle bisey demek bile çok adice!)

Valla gerçek asksa yalniz yasamaya devam eder o kisi cunku ahirette sevdignin onu bekliyecegini iyi bilir, bir insan yalniz kalmamak adina sevdigini unutup bi baskasiyla herseyi paylasamaz ki !

0|0
    0|0
  • o aklimi bile yitiririm derken sen neden sadece yasim ilerleyince evlenirim lafini duydunki..neden bunun uzerine yogunlastin..

Aslinda kendine ona Olan sevgini sorgulamalisin..cunku sen cenneteyken onun bi omur uzulmesini istermisin..istermisin cidden?

Ve onun evlenmesi seni unutmus anlamina bile gelmezki..

1|0
    0|0
  • kız doğru soylemiş gerceği soylemiş bende oyle olurdum sahsen napıcakki sen olmuşsun butun hayatı boyunca beklemesi cok sacma olur :)

0|0
    0|0
  • Daha askere gitmemiş birine böle şey denir mi ya, ayıpladım insanın canından can kopar nasıl evlenirim demiş, tamam belki haklıdır belki evlenir ama şimdi böle dan diyede sana sölemesi hoş olmamış açıkçası

0|0
    0|0
  • sevgilinin çok haklı olduğunu söyleyebilirim.Allah korusun sen öldükten sonra o kız yapayalnız kalacak.acılar içinde yalnız bir şekilde yaşlanması senin içine gerçekten siniyorsa zaten o kızı sevmiyorsundur.

0|0
    0|0
  • Yahuuu kız napsın şehit olursan tepe atılacak ne var, illaki evlenecek.

0|0
    0|0
    • dipnotları okumuşmuydunuZ?

• Evet okudum, ama ölenle ölünmüyor umarım sağ salim gidip gelirsin. Eğer öyle bir şey olursa bir müddet tamam kendini kaybedebilir ama sonradan tekrar birini sevemeyeceği anlamına gelmez, illaki evlenecek.

• cevabı doğru olan cevap . allah göstermesin sana bişey olursa hep yalnız mutsuzmu olacak .

1|0
    0|0
  • seni seviyor olabilir evlenmeyide düşünebilio olabilirsiniz ama sen öldün diye ölcek hali yok kız çok üzülceğini belirtmiş sonuçta hayat devam ediyor yani

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• sen ne yapmasını istersin ömrünün sonuna kadar tek basınamı kalsın? sen istermisin bole bişeyi bende cok sewiorum ama onun için en iyisinin ben olmadıgımı düsünüorum hep daha iyisini yasasın istiorum herseyi göze alırım onun için gercekten.. sende bişeyler eksik bence

0|0
    0|0
  • gidenin ardından aglarsın üzülürsün ws yani odamı ölsün kardesi yaşamasınmı ala ala ya cok sey bekliosun insanız sonucta ...

0|0
    0|0
  • arkadaşım eğer öyle bir durum olsa kızın mutluluğu için başkası ile olmasını sen istemelisin öncelikle. yani düşünsene hayatı yıkılsa, ömrü boyunca o acı ile yaşasa, kimseye açılmasa, bunu mu istersin yani yoksa o yeterki mutlu olsun mu dersin?

0|0
    0|0
    • Mutlu olmasını isterim ama başkasıyla dusunemiyorum

• Senle birlikte mezara girmeyeceğine göre istediğini yapmaya hakkı var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...