Herkes bana bakıp gülüyorlar tipimle dalga geçiyorlar

Bende normal insanlar gibi giyiniyorum. girişkenim, sıcak kanlıyım. insanlar hep bana karı mesafeli davranıyorlar. herkes bana gülüyor bazen tipe bak diyorlar bana gülüp geçiyorum kendimle barışığım ama belli bir zaman sonra insan kaldıramıyor benim 5 yıldır böyle devam ediyor güzelim allaha şükür ama tipimde sorun var sanırım bakıyorum ama sorun bulamıyorum peki ya neden ? Çirkin diye hitap ettiğiniz kızlarla dahi bu kadar dalga geçen olmuyor peki ya neden ben ben ne yaptımda insanlar tipimle dalga geçiyor ? o kadar basit düşünüyor ki bu durumdan muzdarip olmayan insanlar, dedikleri boş teselliden başka bir işe yaramıyor. iç güzellikmiş, kendinle barışık olmakmış, girişken olmakmış, peh! hikaye!

hâlâ, "çirkin hede yoktur, az hödö vardır" diyorsanız da, ... böyle işi diyorum ben de. kimse 7/24 az vodka'yla gezmiyor, gerçekçi olun.

hayatınızda hiç, arkadaşlarınızın "bir şeyin yok abi saçmalama" demesine karşı, tanımadğınız insanlar yolda yanınızdan geçerken "tipe bak bu ne ya" lafını duyup yıkıldınız mı?

birbirini seven insanların, birbirlerine bakışlarını görüp "kimse bana böyle bakmıyor, belki de daha uzun bir süre bakmayacak" diye kahroldunuz mu hiç?

biriyle konuşurken gözlerinizi kaçırıp, yüzünüz incelemesin diye de sağa sola yere baktınız mı hiç?

gülüşünüzün ne kadar güzel olduğu söylemek yerine, "çok garip bir dudak yapın var" diyen oldu mu hiç?

"burnun şöyle, kaşın niye böyle" gibi yorumlara tabi tutuldunuz mu peki?

sadece bir tanesinin bile sürekli peşinizden gelmesini kaldırabilir miydiniz?

kendine güvenmenin, güçlü görünmenin havadan gelen şeyler olduğunu mu sanıyorsunuz? etrafınızda bütün bunlar olurken nasıl güçlü olacaksınız? insanlarla nasıl rahat iletişim kuracaksınız?

Güncellemeler:
Bu yüzden 2 yıldır insan içine çıkamıyorum hiçbirşey yapamıyorum yapasım gelmiyor. o insanların bakışları beni kahrediyor. ben hayvanmıyım diye düşünmüyor değilim benim insan gibi bir tipim yoksa neden yaşıyorum ben uzaylımıyım yoksa hayvanmıyım neden böyle muamele görüyorum anlamadım. ne yapsamda yine aynı. kendimi güzelleştirmek için daha güzel giyiniyorum makyajla kusurlarımı kapatıyorum ama çirkinlerle bu kadar dalga geçilmiyor en azından karşıdan gelen insanlar bakıp bakıp yüzüne gülmüyorlr
Bana sevgilim dahi söylüyordu tipe bak diye gülüyodu bende gülüyodum bozuntuya vermiyodum ama onun öyle demesi beni kırıyodu

0|1
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• Evet hepsi bana oldu.İç güzellik önemli falan derler hepsi boş.Benide tipim yüzümden kimse istemiyor.Arkadaş çevrem bile yok bu yüzden.Lise 4 deyim.Ama sınıfımdakiler bile benimle dalga geçiyor.Hiç dostum yok.Kendimden nefret etmeye başladım.Aklımı kaybedicem.

Tipim yüzümden çok utangacım,sessizim.Okul Dışı 2-3 arkadaşım vardı.Bitanesi tipimle ilgili lakap taktı.Hepsi kahkaha atınca çok utandım.Yanlarında gözlerim doldu.Farkettirmeden gittim eve.Ben onları dost sanmışım.Ölmek istiyorum hergün ölmek için dua ediyorum.İntihar etme durumuna bile geldim.Neden ben istemedim böyle olmak.Gündüzleri zaten dışarı çıkamıyorum.Sadece Gece yarısına doğru çıkıyorum.Kulaklığımı takarak kimsenin olmadıgı pek işlek olmayan sokaklarda geziyorum.Okulada fazla gitmiyorum.Dalga geçiyolar diye.Herşeyden soğudum.Kendime özgüvenim kalmadı.

Burda Yazının ilk satırlarında dediğim gibi iç güzellikten falan bahsetmeyin.Siz bu durumu yaşamadıysanız bilmezsiniz.

Ne güzel bir söz var.

'Herkes İç güzellik önemli der ama dışı güzel olmayanın içini merak etmez'

0|2
    0|1
    • bende aynı derdi çektim dostum. şu an lise sondayım ve 4 sene boyunca bende çektim bunu. böyle insanların allah belasını versin insanı hayattan soğutuyolar

• 1 aydır okuyorum ve yakışıklı denmeye başladım. Tabi biraz saçlada alakası var. dua Allahümmec alni ve nuru Yusuf'a ala veçhi femen reani yuhibbuni mehabbeten bu duayı okuyup eline üfle sonra yüzüne elini sür birkaç güne alışkanlık haline geliyor dua etmek. Namazdan sonra okursan daha iyi olur (kılıyorsan).

Erkekler Ne Diyor 14

• derinlere dalmışsın. atlatacaksın. sen akıllı ve bilinçli birisin. neden bu kadr kafana taktın. koy fotoğrafını suraya ergen hariç aklı basında insanlar gerçek ci yorumlarda bulunurlar. üzülme sen burda buyuk bi aileyiz destek istiyorsan sonuna kadar yanındayız. biz seni her halinle beğeniyoruz kızz. asma suratını şimdi gül haydi :)

0|0
    0|0
  • bu dünyada insanların fiziksel özellikleriyle dalga geçenlerin ben ta (burdaki herkesin bildiği bilmediği ve hayal gücündeki bütün küfürleri salladım )bu durum cidden seni kırmış hayat sovunmanı düşürmüş.böyle olanlar hayatta hiçbir uğraşı,amacı olmayan hayallerinin peşinden gidememe demem bile onlara iltifat olur hayyalleri bile olduğunu düşünmüyorum onlar gerizekalı insanlardan başka birşey değildir.amacım teselli vermek değil o insanların nasıl olduğunu çöz ki senin hakkındaki yorumlarının artık ne kadar önemli olduğuna sen karar ver ve böyle kişiler yüzünden hayat sevincinden neşenden bir an olsun ödün verme derim ben

1|0
    0|0
    • demek istediğim kişiler bazı yorumlarda ortaya çıkmış mesela güzel olmayanlarla dalga geçilir gibisinden

• bazı insanların güzelliği dıştan görülmez, bazı insanların içindeki cevheri ancak kuyumcu ustalığına sahip kişiler görebilir ve işleyebilir. anlamaktansa hazır olanı almayı tercih eden bir insan yapımız var bizim. oysaki aşkta karşındaki insanda emeksiz kazanılmaz. güzellik göreceli bir kavramdır, ama içindeki cevheri göremeyen birilerine bakmaktansa muhitini ve çevreni değiştirmek daha iyi olacaktır. gönlün kadar güzel insanları bulmaya çalış sadece.

0|0
    0|0
  • bakma sen onlara kendi çaplarına bakmadan eğleniyorlar akılları sıra adamına göre muammele yapacaksın sende

0|0
    0|0
  • kendine güvenmenin, güçlü görünmenin havadan gelen şeyler olduğunu mu sanıyorsunuz?

evet havan olsun ))))

0|0
    0|0
  • bunları diyenlerin beyin yaşı küçük aldırma sen ama nasıl bir insan abunları söylüyorlar anlamış değilim yaşları küçük galiba?

0|0
    0|0
  • senin dostların sosyal çevren bu durumu süspanse edememiş.

0|0
    0|0
  • kalp görmek istediğini görür.

0|0
    0|0
  • senin tipine kurban olsunlar, kıskanıyorlardır seni dert etme ;)

0|0
    0|0
  • o hareketi yapanların kendi aptallığı, güzel yada yakışıklı olmayı kim istemez, iletişim kurma olayına gelince de az olsun öz olsun

0|0
    0|0
  • öyle diyenler önce kendilerine bi baksın boşver sen..

0|0
    0|0
  • valla yazmışsında yazmışsın bi adet resmini koysaydın direk cevaplardık

0|0
    0|0
  • guzelsin allaha sukur ama senle dalga geciyorlar :D ilginc

0|0
    0|0
  • boşver onları sen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• "hâlâ, "çirkin hede yoktur, az hödö vardır" diyorsanız da, ... böyle işi diyorum ben de. kimse 7/24 az vodka'yla gezmiyor, gerçekçi olun." Bu kısmı sevdim...

Bir gelişme kaydetmişsiniz ve bu durum o saçma insanların ayıbı... Sanki onlar irem bahçesinden çıkmış çiçekler de size laf söylüyorlar...

Bu durum güveninizi kırmış tabii ki... Bir yerden başlayın cidden bunu kendinize empoze edin ve takmayın...

0|0
    0|0
  • Öncelikle sen kendine güven ve senden aşağıdakileri düşün.haline her zaman şükret.

Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır.Bakımsız kadınlar kötü görünebilir bu yüzden iyi görünmek ve kendini daha iyi hissetmek için bakımını,makyajını(abartıya kaçmadan)yap,takıp takıştır,yeni saç model ve renklerini dene.

Ben çirkinim, ben onlar gibi değilim düşüncelerini kafandan silip at.Seni beğenmeyen küçük görenleri ki onların eziklerin enleri onları hayatından çıkart. Mecbur aynı ortamı paylaşıyorsan hiç takma ,sözlerini duyma, onlar yokmuş gibi davran bu kez sinir olurlar.

Kendini beğenmeyle başla .Eminim çirkin değilsin taktiklerime uy.Kendine olan güvenini yerine getirmek senin elinde sonra elini sallasan ellisi gizlicim ;)

0|0
    0|0
  • Sana şunu diyorum;o gülüşlerin arkasında neler old. bilsen,hiç umursamazsın:)

O dediklerin benim de başıma geldi ama aynısı değil,arkadaşlarım derslerim iyi old. için hep dalga geçmeye çalışırlar/çalışırlar dedim çünkü geçemiyorlar,umurumda değil ki:)

Hakikatıdır insanın içi,dışı sadece bir manzaradır.Bu hayat senin,kimseyi takma,geldi geçiyor bile zaman.Mutluluklar:)

0|0
    0|0
    • Hayatı kimin için yaşıyorsun,onlara göre mi yaşayacaksın,hissetmeyecek misin güzellikleri?

Çok yazık olur:)

Asla vazgeçme,her şey düzelecek ve akıllı insanlarla muhatap ol ki küçük insanların küçüklüklerine maruz kalma.

Allah'ın yarattığı her şey güzel,nasıl olmasın yahu,O yarattı;nasıl kendine yaparsın bu haksızlığı?!

Yaşama amacın başkalarının haddini bilmezliklerine göre yol almaktan mı ibaret senin?

Yaşamak bu değil,bir banka otur ve etraftan geçen insanları gözlemle;hangisi mikemmel ki

• Anca başkalarına bakmayı bilen kişiler dalga geçer,kendi kalbinin çirkinliğinin yüzüne yansıdığının farkında olmayan insanlar onlar.

Dalga geçenlere gül ve "aa öyle mi,sen kimsin,hangi yargı mercisin:)?"de.Bakalım cevapları ne olacak.

Hayatı inandığın değerlere göre yaşa vesselam:)

• Madem seni beğenmedi,neden seninle çıktı çelişkili sevgilin(!)?

Basit düşün bazı şeyleri.

• Tipe bak diye gülenler önce kendi tiplerine baksınlar öyle diyen biirinede sevgilim mi diyosun sen çıkar hepsini hayatından seni sen olarak seven dudak yapına değil gülüşüne bakan insanların yanında kalmasına izin ver

0|0
    0|0
  • geçen gün bi kız gördüm minibüsle giderken yolda saçı kaşı kirpikleri beyaz sarı gibi bişiydi kız belki başkalarından tipe bak lafını ucube anlamında duyuyodu bende aynı şeyi söledim ama benimki kızı bi kediye benzettiğim içindi ve bana aşırı sevimlli geldi kızı dizime yatırıp sevmek istedim o derece kısacası sen sadece senin özelliklerini seven biriyle karşılaşmamışsın

0|0
    0|0
  • sende sosyal fobi var . hiç psikiyatrla konuşmayı denedin mi .belkide insanlara böyle davranacak cesareti sen kendin veriyorsun ...beni eklermisin eğer çekinmezsen özelden konuşalım

0|0
    0|0
  • Rica etsek bir fotoğrafını koyabilir misin ? lütfen...

0|0
    0|0
  • Güzelsen neye gülüyorlar? Giyimine mi?

0|0
    0|0
  • Böyle seyleri takma canım, mimiklerin ve tavrın hoşlarına gitmiştir.. nasıl davranacaklarını bilmiyorlardır o yüzden öyle davranyorlardır tyada kıskanıyorlardır.. bu yüzden.. herzamn sessiz kalacaksın.. unutma tartısırken bile sesini çıkarmadığında sen ona tepki vermeiğinde bile karsındaki insan sinir olur.. kendini aptal hisseder.. sen sadece.. tipe bak diyen kişilere karsı gül ve geç.. bırak neden güldüğünü merak etsinler.. bazende aptal ayagına yat.. çünkü aynı sey benim basımdanda geçti bir süre sonra alttan aldım sesimi çıkarmadım.. sonra seslerini çıkarmamaya basladılar.. bir gün yine basladılar.. sonra bagırdım tabi tepki gösterdim.. ciddi bir sekilde davranmdım bir daha laf atamıyorlar.. seni yakından tanıyabilseydim , daha yardımcı olabilirdim belki... tavsiyelere uyman ve mutlu olman dileğiyle :) :) bu hayatta hiç bir seyi takmamak gerekiyor..

0|0
    1|0
Yükleniyor...