Uykularım kağıttan, sürekli su geçiriyor. Tekrar nasıl uyuyabilirim?

Selam herkese.

Son bir haftadır 22:00 sularında uyuyorum fakat tıpkı şu anda olduğu gibi göz kapaklarım yer çekimine baş kaldırıyor. Sonra gelsin uçsuz bucaksız hayaller. Ütopik masallara itimadımı yitireli epey oldu ama şu sıralar bu ihtiraslardan arınamıyorum. Evvelden kabus görüp uyanırdım, neyse ki kabus kısmı bu sefer hikayemde yok. Sorun şu , sabah 07:00'de uyanmak gerek lakin benim bu uykulardan uyanma sorunum devredeyken pek-tabii mümkün değil. Tüm gün, ortalarda "kahve" diye dolanıyorum. Uyku habı da almak istemiyorum, psikolojik olarak etkiliyor. Benim gibi bu tip vakalara karşılaşan var mı ? Var ise, ne yapmam gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler, gece sizinle olsun...

0|0
2|14

En İyi Kız Görüşü

• uyanınca nete girme.karanlığa odaklan ve bir şey düşünmemek için kendini zorla.vücut pes ediyor bi süre sonra

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Uyku hapı ıle Uyuyamayan Bırıs var karsında Benımde Problemım Uykusuzluk Inanmazsın hergun 2 saatlık uyku ıle calısıyorum. ustelık yogun tempo bazen de hıc uyumadan ıse gıdıyorum..

Pıskolojm cokmus durumda ve uzun yıllardır boyleyım. sadece bana askerde Astegmen doktorumuzun tavsıyesıne Uydum Bıraz Duzeldım... Gun ıcınde yaptıgın rutın seylerı baska yollardan yap Dedı. Mısal Atıyorum hergun taksıye bınıyorsun ya bir gun Dolmusa Bın. Is yerınde masanda yada tezgahında Artık Ne ıs yapıyorsan Sureklı kullandıgın bazı seylerın yerını degıstır.. Eger bır ensturuman calmıyorsan yada calamıyorsan Bunu kesınlıkle yap ıstedıgın Bır ensturuman al ve calamasan da onu calmak ıcın azim et gerekıyorsa kursuna gıt. ben sımdı Kendıme gıtarla uyusunda Buyusun nınnı yı calacagım :)))) Iyı Uykular Tatlı ruyalar sana Unutma Uyumamak uyuyamamak Omurden resmen calıyor.. Bu Duru pıskolojık bır olay Bunu asmanında yolları var. Ben bırazını ogrendım. Insan Gercekten Kendısının pıskologu Olabılıyor. Dedıklerımı yabana atma tatlı ruyalar sana Ruyanda Kendını gor :))))

0|0
    0|0
  • Yediğin yiyecekleri değiştirdiysen bu sorun teşkil edebilir. Triptofan isimli aminoasitli gıdalar tüketirsen vücuda yorgunluk hissi vererek uykunu getirir. Beyni uyarıcı maddlerden kaçınmalısın özellikle kafeinden. Kola , kahve , özellikle elma uyku kaçırır. Bahsetmişken Triptofan içeren gıdalara örnek olarak Et, tavuk, balık ve muz var. Eğer etle pek aram yok dersen brokoli , brüksel lahanası , kıvırcık , özellikle papatya çayı gibi besinleri tüketmeyi dene vücüdun gevşemesine yol açar böylece iyi bir uyku çekmene yardımcı olur.. İyi geceler ;)

0|0
    0|0
    • Gün içersinde yemek tükettiğimi söyleyemem. Genelde aparatif şeyler tüketiyorum. Meyvelerden bi muz mandalina yerim harici sevmem. Kuruyemiş tüketirım. Ha bi de uyumadan önce çikolata ve süt vazgeçilmezim olur.

• Birincisi bence kesinlikle yemek yeme alışkanlığını radikal kararlar alarak değiştirmelisin..İkincisi mayalı süt ürünlerinin çoğu içerdiği maddeler sayesinde vücütta etken rol alır. Peynir , yoğurt , ayran gibi aşırıya kaçmamak kaydıyla dozajını artırabilirsin. Bileceğin üzere herşeyin aşırısı zararlı , aşırı yoğurt bağırsaklarını bozar , peynir ve ayran tansiyonunla oynar. Bünyenin kabul edeceği miktarları artırmakta hiç bi zarar yok aksine içerdiği kalsiyum faydalıdır.

• Uyacağım, çok teşekkür ederim.

• soruş tarzın çok güzel..:)

uyumadan önce müzik dinle, bir şeyler oku ve uyandığı zaman hemen kalkma geri uyumaya zorla kendini

0|0
    0|0
  • Ilık bir duş almanı öneririm sana sonra ayaklarına pamuklu çorap giy vücut sıcaklığın ile aynı kalsın, Bal içine elma sirkesi koy iç iyi uykular şimdiden.

0|0
    0|0
    • Küçük bir kız çocuğu imgesi. Teşekkür ederim, denenilesi..

• bilinçaltında seni rahatsız eden çok şeyler var.Sorularını çözmezsen sadece ertelersin.

0|0
    0|0
  • kahve alınca insanın uyuması da zor olur elbet...spor yapmanı ve yorulmanı öneririm...vücut o şekilde düzene girebilir...ya da varsa kaplıcalara gidip bir güzel dinlenebilirsin...ben öyle yapmıştım ve sonucu da güzel oldu...

0|0
    0|0
    • Boş vakitlerimi doldurmak adına geçen hafta spora yazıldım. Fakat spor beni yormuyor. Hadi çok yoruldum diyelim, uyuyup iki saat sonra uyanıyorum. Kaplıca fikri kulağa çok hoş geldi. Boş bi an yakalarsam, kendimi atacağım "ilk yer" diyebilirim. Çok mersi bayım...

• bende de oluyor bi ara 8 gun uyumadigimi bilirim dusunmemeye calis yesil cay ic en iyisi uyumadan once spor yap kaslar cekiyor yoruluyorsun hemen uyursun ben 100 sinav 80 mekik cekiyordum kafami yastigi koyar koymaz cumburlop uykudayim

0|0
    0|0
  • güneş bile isyan eder oldu ben doğarken siz hala ayaktasınız!

0|0
    0|0
  • Koy kafani yastiga koyunlari say

0|0
    0|0
  • uyurken bu parçayı dinle In a manner of speaking - Nouvelle Vague

0|0
    0|0
  • ihtirasa sebep kim ise onu ara

0|0
    0|0
    • Benim için, anahtarı denizin dibine atılmış boş bi sandıktan ibaret o. Şimdilerde doğru olduğuna dair hiçbir inanç yok kalbimde.

• zihnin yorgun senin.çözümü biliyorum:)

0|0
    0|0
    • En iyisi kitap okuyup uyku kovalamak, iyi geceler :)

• evet o da olabilir.gözleri yoruyorsun sonuçta:)sana da iyi geceler

• Nasıl ne tarz hayaller bunlar ?

0|0
    0|0
  • Uyku zaman kaybı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• gerçek bir dost bulman gerekiyor, bulunca da dalga geçmemen, değerini bilmen gerekiyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...