Annemin beni kendi gençliği sanmasının nedeni ne olabilir? Ne yapmalıyım bu durum karşısında?

Annem beni kendi gençliği sanıyor.Annem ve babam yaklaşık 40 yıldır birbirlerini tanıyorlar.Çocukluk aşkları...Bir kere sevmişler evlenmişler hayatlarına devam etmişler.

Annem de beni böyle sanıyor.Hayatında bir kişi olduğu için,yaşadığım şeyleri bilmiyor,anlayamıyor...

Hiç terk edilmemiş,aldatılmamış,başarısız bir ilişki yaşamamış vs vs.

Sonuç olarak benim durumum farklı,valide de bu durumu az çok sezinliyor en azından sezinliyor olmalı ama sanıyor ki ben duygusuzun birisiyim.

Neden öyle sanıyor?Ne yapmalıydım da beni anlasın artık,anlatınca başka bir dilde konuşuyormuşum gibi bakıyor bana...

0|0
14|18

En İyi Kız Görüşü

• Ne yaparsan yap anlatamazsın. Onların devri farklı bizim devrimiz farklı. Hele ki annenin durumu çok daha farklı. Bir çok insana nasip olmayan bir şey yaşamış ki Allah da bozmasın.. O yüzden seni anlaması biraz daha imkansızlaşıyor bu noktada. Kendini anlatmaya çalıştıkça yorulacaksın, yorulduğunla kalacaksın. Yapman gereken idare edip maçı götürmeye çalışmak başka yolu yok.

2|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• insanın yaşadığı süre boyunca yanında taşıdığı tek şey hatıralarıdır. onu hep en doğru olarak bilir, başkasının fikirlerine görüşlerine değer vermez. kendi doğrularını herkesin doğrusu zanneder ve malesef yanılır. benim az çok bununla ilgili bir yazım vardı, hemen paylaşmak istiyorum;

"Anneler kizlarinin kendi yasadiklari kisitlamalara maruz kalmamasini isterlerken zamane erkeklerini de kizlarin babalari gibi zannediyorlar. O zamanki dusunce tarzi da simdiki de fosil beyinlerin urunu. Evlilikler sizin yuzunuzden kisa suruyor"

1|0
    0|1
  • Bu tamamen kuşak çatışması dediğimiz, aslında yaşanılan zamanla alakalı olan bir durum. Annen bu kişiliği ile senin zamanında doğsaydı ve senin yaşadığın çevrede yaşasaydı eminim şu anki halin gibi olurdu. Seni anlaması çok zor çünkü bazen anlamak için aynısını yaşamak gerekiyor. Bu durumu sorun etme bence ve ona da bunu anlatma endişesi duyma. Bazen sadece "haklısın" demek gerekiyor çözüme ulaşmak için, içindeki yanıt kesin bir "hayır" olsa da...

1|0
    0|1
  • Keyfini çıkart hala seni genç sanan birileri varken.

0|0
    0|0
  • Sana baktığında içindeki seni kendisiyle eşleşdirebiliyor yani.Nede olsa anne yüreği. Ama 40 yıllık aşk da hiç kolay şey değil.Allah bozmasın.Senin durumuna gelince nebiliyim işte çok fazla üzerine gitme derim.

0|0
    0|0
  • anlıyorda caktırmıyor sen söyleyesin dye bakıyor oda o yollardan gecti bunu unutm onalr daha leb demeden leblebiyi nalr bu yüzden hisslerin belli et sıkıntıların ac annene yok iş işten geçmesin tamammı

0|0
    1|1
  • Eğer sen durumu öyle algılıyorsan gerçekten başka dilde konuşuyor olacaksın:(

0|0
    0|0
  • aile ile her zaman çok açıkca konuşulması taraftarıyım. eğer olgun bir aileniz varsa her durumda en iyiyi söylerler tecrübe vs. gerekmez bunun için

0|1
    0|1
  • kuşak farkı yapack bişey yok anlamaz )))

0|0
    0|1
  • çaresi olmayan hastalık gibi zamana bırakacan.Bu durumun ilacı yok malesef.

1|0
    0|1
  • gençliğinde yapamadıklarını başaramadıklarını içinde kalanları sana yaşatmak senin üzerinden gençliğini yürütmek istiyor...

0|0
    0|1
  • annen ve sen farklı jenerasyonlarsınız o yüzden seni anlamayabilir.Annene onunla farklı jenerasyonlar olduğunuzu anlat eğer seni anlamazsa ona benzemediğini çaktırmadan hayatına devam et bence

0|0
    0|0
  • bence yaşadıklarının farkında,seni kendi gençliği gibi sanmıyor,kızceğizinin gençliği de benimkine benzesin istiyor.ana işte

0|0
    0|0
  • sevgili annen çoğu durumun farkındadır. onun gözünde duygusuz biri olduğunu yazmak acımasız bir yorum. mutlaka buluşulabilecek ortak nokta vardır. çabana rağmen sonuç hüsran ise artık üstünde durmamak lazım. ne yapman gerektiğini biliyorsundur

0|0
    0|0
  • anneninde diyecekleri vardır da diyemiyodur sonuçta annen sevmiştirde, aldatılmıştırda ama anne işte der mi hiç

0|0
    0|0
  • Ona kendi zamanındaki aşklar ile bu zamandaki aşklar arasındaki farkı onlar. Onların zamanının aşk konusunda çok daha içten ve samimi olduğunu söyle.

Elbet anlayacaktır seni.

0|0
    0|0
  • annene hatalarından bahsedersen dinlediğin müziği dinletirsen yaptıklarını yaptıırsan iyi olur

0|0
    0|1
  • sen de bir tane bul evlen gitsin anneni üzme sğfksşlkdfşdf

0|0
    0|1
  • Belkide hiç bir şeyi bal etmiyorsun ama o seni onun kızı olduğun için melek sanıyor işte

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 13

• Bu devrin genç kızlarının kanayan yarasına parmak bastın be mutnom :((

Benim annemde de bir evlilik baskısı var ki sorma gitsin.

Sanıyor ki bende onun gibi ev hanımı olup çoluk çocuk büyütmeyi hayal ediyorum..

ona göre bende onun gibi olmalıyım..

1|0
    0|0
    • Ne yapıcaz bu annelerle zed :(

• Onları öyle seveceğiz ki kızımızda bizi böyle sevsin :))

Bakarsın bizim kızlarımızında tek amaçları ev hanımı olup çocuk büyütmek olur..

• İstediğini yap anlamaz

0|0
    0|0
  • Annenin söylediği bazı şeyler Hitit alfabesi kadar anlaşılmaz olabilir, ama en doğru ve gerçeği onlar biliyor. Emin olabilirsin. konuşmak yerine onu da kendini onun yerine koyarak dinlersen, anlamaya çalışabilirsin.

0|0
    0|0
  • anlamazlar o böyle gder bırak bilmesn de ztn.

0|0
    0|0
  • hahahahaha çok komikti.

1|0
    0|0
  • annemde öyle .bu yaştan sonra değişmezler. ama kavga ede ede anlaşmayı öğrendik biz :) şimdi beni anlamaya başladı .bu seferde çok fazla anladığından şikayetçiyim . ben erkek arkadaşımdan ayrıldığımda benden daha çok üzüldü .ben yattım o yattı .öyle de iyi olmuyor .bilmese anlamasa daha iyi diyorum bazen

0|0
    0|0
  • ya benim annemlerde böyle bende böyle düşüncedeyim acelesi yok evlenmek istediğin zman biriyle çıkarsın o zman da fazla ne kendini üz nede anneni

0|0
    0|0
  • Benım annemde benım hıslerımı hıc anlayamıyor hayata o kadar farklı bakıyoruz ki.

Bazen benı anlayabılmesı ıcın saatlerce aglayarak anlatıyorum yıne anlamıyor:D Artık anlaması ıcın cabalamıyorum

0|0
    0|0
  • Bu yazdığını aynen ilet ona.

0|0
    0|0
  • Anneler ve kızları birbirini anlamaz... Malesef bu değişmiyor. Bir yolunu bulursan bana da söyle ;)

0|0
    0|0
  • Annen çok toz pembe bakıyor bence..Değiştirebileceğini de düşünmüyorum.

0|0
    0|0
    • Heh işte aynen öyle.Ben karamsarım,o iyimser.Anlaşamıyoruz.

• İyimserlikten de öte bence bu konularda duygularıyla hareket eden biri gibime geldi.

• Annen senin yasadigin seyleri yasamamissa,nasil oluyorda seni kendisi saniyor.

Ben anlamadim. :/

0|0
    0|0
  • çok anlatma sen de yaşadıklarını. çok acı ama, onun değişmesi daha zor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...