KİCK BOX mu MUAY THAİ mi?

Yarın Kick Box'a başlamayı düşünüyorum ancak muay thai de aklımı karıştırdı? Sizce hangisi daha iyi? Bir de antrenmanlar nasıl oluyor bilen var mı kaş göz morarır mı acaba? :D Benim için sorun değil de ailem tekwandoya gidicem diye biliyo :D

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Yalanın farkedilir onu söyleyim.
    12 yıl tekvando yaptım. şimdiye kadar 10 u geçmemiştir aldığım belirgin hasar.
    ama kick boks öyle değil. ben boksa gittiğim dönemde her gün burun ağrısıyla geziyordum neyseki yamultmadık ama yamultmadanda birşey öğrenilmiyor :)
    Her neyse, muay thaiye kontrollü çalışmadığın sürece bulaşma derim. her ne kadar dirsek ve diz vuruşları teknik açıdan seni zenginleştirse de , bu teknikleri yiyerek sağlığından ve güzelliģinden de kaybedebilirsin. bana kalsa ben sadece boks ve güreşe giderim. nedenini de açıklayım, tekvando ile uğraşmış birisi olarak tekmenin ap ayrı bir dünya olsuğunu ve geç kalmış olduğunuzu düşünüyorum. ha bazı enteller çıkıpta demesin hiçbirşey için geç değildir diye.6 yaşında başlamakla 18 yaşında başlamak arasında dağlar kadar fark var. sen elindekini kullanmayı öğren. zaten boks gardı yumruğuda tekmeyi de karşılayacak kadar iyi. dirsek vurmak isteyen çıkmayacaktır zaten sana. kıyamazlar :D bende kıyamazdım ne yalan söyleyim. elimde filan kalırsın diye :D hihhahaha :D herneyse sarıldığında da yakın temasta güreş mode on yaparsın olur biter. al sana best fighter

2|0
    0|0
    • Cok bilgilendirici ve upuzun yazindan dolayi tesekkur ederim. Neyse dayak yiye yiye ögrencez artik biseyler :D yazildim bugun kick boksa yarin ilk antrenman var

• Sorunuz olukça burada sorabilorsiniz.
      yeterinve bilgiliyim

Erkekler Ne Diyor 7

• Türkiye'de düzgün muay tai öğreten bir yer yok onun için kick-box öğren ben kendim kick-boxcuyum gayet güzeel bir spor tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • küçüklükten beri istiyordum ama yeni fırsatım oldu. İlk antrenmanlarda ne yapıyorlar acaba?

• antreman kültür fizik hareketleriyle başlar
      yani vücudunu ısıtır ve esnetirsin yaklaşık 30 dakika falan sürer
      sonrasında 10 dakika kadar koşarsın
      ardından 30 40 dakika teknik çalışılır ve onu 30 dakikalık gölge boksu ve karşılıklı antreman takip eder ardından tekrardan esneme hareketleri yapar dersi bitirirsin
      Sal, Tem 07 18:54:16

• muahy thai daha yeni onun için türkiyede ne kadar iyi eğitmen var bilmiyorum kickbox daha yaygındır diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Kung Fu

0|0
    0|0
  • sokak dövüşü git de bir gör ebeni :D

0|0
    0|0
  • Kick box Tabiki... Çok Zevkli

0|0
    0|0
  • muay thai tabiki :D:D:D::