Biraz uzun yazdım ama lütfen okuyun yardımınıza ihtiyacım var?

1 yılda 76 kilodan 95 kiloya çıktım. 76 kilo olduğum zamanlar diyet yapıyordum sadece. spor yapmıyordum, arada bir yürüyüşe çıkıyordum, böylece 4-5 kilo vermiştim. Sonra yazın ailemde çok yakın olduğum biri vefat etti. Hergün cenaze evindeydim. Diyeti uygulayamayacağım ortamlarda bulundum, haliyle diyeti sürdüremedim ve bir gün tartıya çıktım 95 olmuşum ! daha 80i bile göremeden öylece kaldım 95 kilo olmuştum. Sonra spor salonuyla birlikte diyetisyene gitmeye başladım, heves ettim. Ancak, spor hocası spora aç gelmem gerektiğini, sabah kalkar kalkmaz 1 litre su tüketip spora gelmemi istedi. Sonra 3 saat spor yaptırıyordu bana. Düşünün daha önce hiç spor yapmayan birine. Çok zorlanıyordum bazen başımın döndüğü, kalp atışlarımın gereğinden fazla hızlandığı oluyordu. Diyetisyenle görüştüğümde hocanın istediklerinin tamamen yanlış olduğunu kahvaltı yapmam gerektiğini ve o 1 litre suyu gün içinde tüketmem gerektiğini söyledi. Ayrıca günde 3 saat sporun gereğinden fazla olduğunu söyledi. Anlayağınız iki kişi arasında kaldım. Ve ücret ödememe rağmen 1 ayda sadece 3 kez gittim spora şu an bıraktım. Biriniz bana yol gösterin neolur. Sizce diyet yaparak ve evde kendi çabalarımla egzersiz yaparak eski kiloma geri dönebilir miyim? Önerileriniz neler? Ne yapmalıyım ?

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• Sporcu hocanın söylediklerinin yanlış olduğunu düşünüyorum abartı bir program var burada nedir bu ya Allah korusun ani yüklenmeye sağlam insan kalp kirizi geçirir mazallah

Sen dietisyenin dediklerini uygula sonra hocanın verdiği programı kendine göre uyarla diyeceğim ama bunun doğru bir program verdiğinden bile şüpheliyim bir spor insanı zorlamamalı zaten sporun amacı kilo vermek değil sağlıklı yaşamak içindir daha dinç bedenin olması içindir ama şu an ki dönemde milleti yağ yaktırma çabalarında veriliyor tüm programlar spor abi bu önce bunu idrak etmek lazım.

0|0
    0|0
    • Bencede kesinlikle yanlış düşünüyor, ilk gün gittiğimde kalp atışlarımı beynimde hissediyordum yüzüm gözle görülecek kadar kıpkırmızıydı baya zorlandım. En doğrusu bırakmak gibi geliyor bana. Çok teşekkürler yorumun için

En İyi Kız Görüşü

• benim arkadaşım bir sürü diyet denedi ama hiç biri olmadı en son tamamen ekmek ve ekmek türevi patates gibi karbonhidratlı yiyecekleri çıkardı hayatından onu dışında herşey yedi. beraber gidip adana kebap ydiğimizi biliyorum o ekmeksiz yedi ve şu an gözle görülür bir şekild zayıfladı ayda 3 4 kilo verdiğini söylemişti

0|0
    0|0
    • Aldığım diyet listesi işe yaramazsa deniyeceğim çok teşekkürler önerin için

• rica ederim gerçekten işe yaradığını gözlerimle gördüğüm için önerdim

Erkekler Ne Diyor 2

• kardeşim pirinç, patates, ekmeğin her türlüsü, tatlıların her türlüsü, her türlü meşrubatı hayatından çıkart yemeğe oturduğunda doyana kadar yeme yemeği yavaş ye çünkü beyine tokluk hissi 15 dk da olaşıyor yavaş ye yemeği bitirmeden doyduğunu hissedersin. yemek yerken bol su tüket yine tokluk hissi oluşur günde 3 öğün yeme 5 öğün ye azar azar ye miğden küçülsün bol bol yürüyüş yap ağır spora gerek yok ben bu şekilde 2 ayda 96 kilodan 87 kiloya indim ama bende koşu bandı var her akşam 1 saat tempolu yürüyüş yapıyorum.

0|0
    0|0
    • Söylediklerini dikkate alacağım çok teşekkür ederim, bende kondisyon bisikleti satın aldım işe yarar mı pek bilmiyorum, ne kadar kullanmalıyım bilmiyorum ama inşallah işe yarar

• kendını cok zorlama bısıklette yüksek tempoda degıl tıkanmadan uzun sure devam edecegın tempoda kullan bısıkletı. ve canın ne kadar ısterse o kadar yap zararı olmaz. ılk yorumumdakılerı uygularsan ve sabırla devam edersen sonuç alırsın. eger yorumumu begendıysen bı en ıyı gorus beklerım

• bence bol bol su iç yürü ekmek hamurlu yiycekleri azalt

0|0
    0|0
    • Bende öyle düşünüyorum. Ailem dahil herkes spor salonunu bırakacağım için bunu başaramayacağımı söylüyor ve beni umutsuzluğa düşürüyorlar :(

• BAKMA ONLARA BEN SPORA GİTMEDEN 105 KİLODAN 83 E DUSDUM SEN DE DUSERSN KORKMA

• Çok teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 3

• kardeş 95 kiloya birden çıkmışsın bu çok zararlı ama verebilirsi tabiki bencede bu kadar yüklenmeleri çok yanlış. evde video aç kendi kendine zıpla felan veriirsin korkma ama yemene dikkat et internetten araştır oku. ama korkma verrisin :)

0|0
    0|0
    • Teşekkürler :) İnşallah veririm

• Faceden karatay diyeti gruplarına üye ol gerisi gelir :) ve o hocaya bir daha gitme 1 litre su bir anda içilmez hiçbir şey yemeden ne saçma ya

0|0
    0|0
    • Bende öyle düşünüyordum, diyetisyende böyle şeyler diyince gitmekten vazgeçtim ancak ailem orayı bırakırsam zayıflayacağımı düşünmüyor o yüzden büyük bir çelişkide kaldım.

• Donersin bak bes gunde bes kilo diyeti var onu uygula.

0|0
    0|0
    • Şimdilik diyetisyenin verdiği diyet listesini uyguluyorum, ancak spor konusunda çelişkideyim

Yükleniyor...