Klasik olacak ama?

Yaklaşık Üç buçuk senedir fitness yapıyorum ancak hala sol ve sağ kol farkım var. Bilgim yeterince var ancak herkesin öğrenebileceği bir şeyler vardır, örneğin serbest ağırlıklar da sağ kolum da daha büyük kas hacmi olmasına rağmen sol kolum ile daha fazla kaldırıyorum örneğin Concentration Curl gibi hareketler de sol kolum ile daha büyük kilolara girebiliyorum. Bunu nasıl çözebilirim? Herkeste olduğunu biliyorum ama bende biraz daha fark ediliyor, aynı şey omuzlarımda da geçerli tişört giydiğimde sağ omuzum tişörtü gererken sol omuzum biraz daha serbest bırakıyor bu da tişörtün dengesini bozuyor :D nasıl kurtulurum?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bu tamamen genetik ile alakalı bir durum. Bazı insanlar doğuştan şanslıdır mesela Lazar Angelov. Adamın muhteşem bir estetiği var hepimiz bunun kadar şanslı değiliz. Fakat şunu unutma ki hiç bir insanın vücudu simetrik değildir, Angelov dahil. Gözle görülemeyecek kadar fark olabilir fakat aynı olmazlar. Tamamen genetik ile alakalı bir durum fazla kafaya takma :)

0|0
    0|0
    • Tabi ki genetiktir ancak genetik deyip de her şeyi kenara atamayız. Lazar Angelov genetikten kazanıyor zaten benimde komple baba tarafı amcam dedem gibi hepimizin omuzları geniş ve neredeyse aynı boydayız ama ben güreş yaparak daha da genişlettim. Soğukken fazla belli olmuyor ama sıcak durumdayken kollarım fark ortada duruyor 3 santim kadar fark oynuyor.

• Büyük olan koluna normal egzersiz uygularken küçük koluna drop setler uygula, kendini daha yor. Bu tür antrenmanlardan bahsediyorum ama yinede başarı elde edememişsen bir şey yanlış yapıyorsundur

• Denemedim mi sanıyorsun kardeşim, neyse teşekkür ederim bilgilerin için. Şu bence ye göz atabilirsin belki yararı dokunur. www.kizlarsoruyor.com/.../a31327-fitness-bodybuilding-kilo-vermeye-dair-bilgiler

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• omuz olayı senin duruşunla ilgilidir büyük ihtimalle bir tarafa eğimli duruyosundur.
    kola gelince eğer her ikisindede aynı ağırlıkla yaptıysan çalışmaları çok büyük bir fark yoktur sen fark ediyosundur sadece büyük ihtimalle.
    benimde sağ kolum daha hacimli gibi geliyodu ancak ölçüm yapıldıktan sonra her iki kolumdada 100gr yağ sağ kolumda 3.9 sol kolumda 4 kg kas kütlesi olduğu ortaya çıktı yani benim sağ kolum havimli derken tam tersiymiş aslında. tamamen algı meselesi ;)

0|0
    0|0
    • Gerçekten eğilimli durmuyorum, hani omuz başlarının altı var ya oralar çok gergin oluyor ve sıkıyor.
      Biri soğukken 43 falan diğeri 41 ya da 40 kadar, sıcakken bu oran daha da artıyor. Evet insan her zaman kendi eksiğini görür haklısınız

• Hocaya neden sormazsinki

0|0
    0|0
  • Dambılla çalış makinelerle çalışma

0|0
    0|0
  • Atsana resmini :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...