Odamın kilidi yok huzursuzum!

Odamın kilidi yok yaptırmayı düşünüyorum ama nasıl yaptırıcam ailemden gizli? Yahu babam sürekli odama dalıyo banyodan çıkıyorum kapının dibinde giyiniyorum, ağda yapıyorum kapının dibinde yapıyorum, bişey oldu üstümü değiştiriyorum kapının dibinde değiştiriyorum. vallaha bıktım bu saçma aksiyondan. Girme diyorum babanım sanki ne olacak diyo, geçen kapıyı açıyodu pat kapattım kızdı ne kapatıyon babacım girme de girmeyiz diyo. yani ne yapabilirimde başka? Kapıyı vurupta girer insan. Biraz saygı değil mi? Gençkızlığımı yaşayamıyorum. ablam gitti bu yıl okumaya oda bana kaldı diye sevinirken bu sıkıntı çıktı bide. Bana ait özel şeylerim var ben yokken bile odama girip bişey alıyo. rahatsız oluyorum! çok sinir bozucu. her neyse bu kilidi nerden nası yaptırabilirim illa adamın eve gelip kapıya mı bakması lazım nası oluyor bu iş? :D

0|0
5|17

En İyi Erkek Görüşü

• Girişiniz sert, sonucunuz anlamsız geldi. Başta babanızın size karşı bir röntgencilik ilgisi varmış izlenimi vardı, ardından olay özel hayata saygıda son buldu. Açıkcası benim cüzdanım, odam, çantam vs. her daim sınırsız bir özgürlükle incelenmeye hazır konumda, eh tabii olarak ailem de özgürlüklerinden faydalanıyor ^^ Şikayetçi miyim? Biraz. Bi gün telefonumu açmış, uyardım. Bir daha dokunmadılar. Tepkileriniz biraz dozunda olsun, yoksa şüphe çekersiniz. Bu da daha fazla korumacılığa ve ilgiye dönüşür. Umarım doğru algılamışımdır :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Kapıda kilit vardır fakat anahtarı kayıp olabilir. Kapının kilit markasına göre çilingir veya nalburdan anahtar isteyip deneyerek alabilirsin.

1|0
    0|0
  • ya kilidi kople değiştirceksin yada çilingiri eve getirtip uygun anahtarı bulduracaksın fakat bu konuyu annenle konuşsan daha iyi olur bence babana hafif bir gönderme yapabilir

1|0
    0|0
  • muhitteki anahtarcıya gidiyorsun, oda kilidinin fiyatını sorup nosunu alıyorsun, ailen evdeyken çağırıp kilit sahibi oluyorsun :)

1|0
    0|0
  • O senin baban ya. Madem öyle birşey yaşamak istemiyorsun o zaman odaya girince 5 dakika odaya gelmeyin diye uyarı yapamıyormusun ev halkına.?

0|0
    0|0
    • her üstümü giydiğimde ev halkına duyuru mu yapayım yani, babam tabiki ama rahatsız oluyorum

• evet bunu yapmak yerine kısa bi çözüm olan kilit düşündüm ben nerden edinebilirim diye sordum, başka alternatif var mı diye sormadım

• Evet haklısın. :-)

• Hepsini okumadım ama annenle konuş deki ben genç kızım üstümü değiştiriyo oluyorum, bakım yapıyo oluyorum vs. vs. oda babanla konuşsun, en azından kapıyı vurup müsaitmisin diye sormasını söylesin. Benim odama kapı vurmadan kimse giremez mesela. Özel hayata saygı.

0|0
    0|0
  • odanda çıplak dolaş.. belki baban kapı çalmadan içeri girmemeyi öğrenir böylelikle ..

0|0
    0|0
  • arkadaşım senin anan yok mu git ona anlat bu kadar aile içi meselelerini burada anlatmaya utanmıyomusun ya

0|0
    0|0
  • annenle konuş o işi

1|0
    0|0
  • Babana söyle şu kiliti yaptır de nolcak

0|0
    0|0
  • Ucu açık fişi kapının ordaki halının altına sakla halıyıda hafif ıslat bir nebze faydası olur

1|0
    1|0
  • :D Annenize söylerseniz gerekeni yapacağını zannediyorum.

0|0
    0|0
    • söyledimde bütün gün kilitli olur o oda olmaz diyo inandıramadık

• evin odalarının diğer anahtarlarını dene oluyor.

0|0
    0|0
  • Ne biçim baba öyle o ?

0|0
    0|0
  • Haklısın gerçekten

0|0
    0|0
  • gidersin anahtarcıdan bi kilit alırsın sonra eline kuvvet :) yaparsn sen bunuuu :=)

0|0
    0|0
  • nasıl baba lan o üveymı ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• ne biçim babaymış ya benmde odam var ve kilitsiz bugüne bugün bi kere olsun pat diye girdigin görmedim girsede ne yapacak ya ne ayıp ..

1|0
    0|0
  • Surmeli kilitler varya onlardan alip tak kendin..

Babanlada bu konuyu konusmalisin veya annen konussun..cok yanlis..

2|0
    0|0
    • nerde bulabilirim onu çok işime yarar çok teşekkürler

• Bilmiomki ben turkiyede yasamiorum..ama burda heryerde var..ozellikle bouwmarktlarda..turkcesini bilmiom :(

• teşekkürler:)

• benim odamın da kilidi yok ama babam kapıya vurup giriyor ona da öyle yapmasını söyle ben bir genç kızım de

0|0
    0|0
    • söyledim iyi deyip güldü, ama yaşlandı heralde artık unutuyo sürekli yada inada gidiyo anlamıyorum. benim mesela sigaraya alerjim var nefes alamıyorum, salonda içme diye abartmıyorum 100 den fazla söylemişimdir bi yerden sonra gına geliyo tamam diyo ama yapıyo, bu yüzden onlarla oturmuyorum sonrada gelip bizle hiç vakit geçirmiyon bilmem ne.

• Bence al sen para ve git al bi kilit. insan rahat edemez cidden

• teşekkürler yorumun için... en kısa zamanda!

• Senin odanda ne işi var ki girip çıkıyor?

0|0
    0|0
    • kalem gibi ufak şeyler birde laptop akşam olunca istiyo laptopu genelde benimde işim oluyo onu istemek için gelir sürekli, yada ben banyodayken girer kendisi alır işte, bu durumu sevmiyorum

• Bak aşağıdaki arkadasinda dediği gibi sürmeli kilit oluyor ondan alırsın kapıya cakmak gerekiyor heralde oyle birsey yap.

• teşekkür ederim nerde bulabilirim onu

• babanın senin odanda ne alacağı varsa onları başka odaya taşı! olmazmı?

0|0
    0|0
Yükleniyor...