Bu bir boşanma sebebi mi?

Benim kocam aleviydi...

cenabet gezerdi değil boy abdestini normal abdest almasını bilmiyordu :(

ben öğrettim...

değil din konusunda müşterek hayattan anladığı yoktu :(

hep aılasını sorun yaptı ben onun ailesine saygıda kusur etmedim ama o benim aileme yapmadığını bırakmadı,anneme bıçak çekti..

ve..

bir çocuğa ramen boşandık..

çocuğun velayeti bende nafakasını bile vermiyor:(

Ben napiyim bu durumda?

yardımlarınız lütfen...

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Olan olmuş.. Şöyle yapsaydın böyle olsaydın demek abesle iştigal.

O halde şimdiyi konuşalım.

Maddi durumun orta yahut ortanın üzerindeyse zerre kadar minnet etmemeni salık veririm.

Maddi-manevi tüm ihtiyaçlarını sen temin et yavrucağın.

Lakin

Şayet iyi değilse durumun yargı yoluyla karşıdaki şahsın bu vicdansızlığını neticelendirebilirsin, zannediyorum.

Bu durumda dahi

Evladını madden doyuran malum şahsın onu fikri olarak doyurmasına izin verme.

Bir nakış gibi sen işle evladını.

Allah yardımcın olsun..

Vesselam.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bunları evlenirkende biliyordun. Buna rağmen değiştiririm düşüncesi ile evlenip ve bir de çocuk yapmışsın sonunda da olmamış boşanmışsın. Nafaka'yı vermek zorunda vermezse maaşı varsa maaşından icra yoluyla da alabilirsin.

0|0
    0|0
    • hayır bilmiodum yeminle herşey evlenince ortaya çıktı.

görücü usülü evlendk zaten:(

• nafakasını vermiyosa mahkemeye ver onun dışında ailen bıcak cekecek kadar saygısılık etmiş biriyle boşanmakta en doğrusunu yapmışsın.

0|0
    0|0
  • Evliliğe karar vermeden önce ince eleyip sık dokumak gerekiyo demek ki. Sadece duygularla değil mantıkla da hareket etmek gerekiyo. Yoksa sonrasında böle sorunlar çıkması kaçınılmaz. Olan çocuklara oluyo. Allah kolaylık versin.

0|0
    0|0
  • bosanma sebebi tabi abdestsiz gezilirmı lan boyle adamla yasanmaz zaten pis cenabet herif din iman anlamayan adamla birlikte olunmaz

0|0
    0|0
  • kanun yoluna başvurmak en iyisi,ALLAH yardımcın olsun,

0|0
    0|0
  • Mahkemeye başvur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Seni istemeyeni sende isteme.O yokmuş gibi davran.Başka çaren yok bu saatten sonra.

0|0
    0|0
    • zaten ben istedim bosanmayı.

2 yıl dayanabildim ona:(

3 yıl ayrı yaşadıktan sonra yeni oldu boşandık..

• Çocuğunla devam edeceksin hayata başka şansın yok.

• alevi olduğunu bilmiyormuydun niye evlendinki...ama boşanmakla en doğrusunu yapmışsın

0|0
    0|0
    • ne alakası var alevi olsun sünni olsu hanifi olsun ne vark eder yeterki insan olsun bu kızda insan annetmiş onu ne yapsın.

• Bu konuya aleviligi neden kattin..sadece abdest almayi bilmioda diyebilirdin..kocan cahildiyse bunun alevilikle alakasi yok..

0|0
    3|1
    • yaa ne Allah var ne peygamber :(

ne abdest var ne bişey.

böle birine ne denir yaa benb isim bulamıyorum:(

• Bole birine alevi değil ateist denilir..allahi peygamberi yoksa..inanci yoksa..

Yükleniyor...