Çocukluğumuzun pazar kahvaltılarını hatırlayan var mı?

Stressiz, modernitenin monotonluğundan uzak sıcak samimi ilişkilerin olduğu yıllardı ya hani o yıllar, pazar kahvaltısında buluşurdu tüm aile.. Sofralarınızda neler yenir kimler misafir edilirdi, o sırada trt de habgi program izlenirdi, yazın nasıldı kışın nasıldı hatırlıyo musunuz?

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• İstisnasız her pazar Barış Manço'yla "Adam olacak çocuk" programını izlerdik. kışları mutfak soğuk olduğundan annem oturma odasına yer sofrası açardı, sobanın üstünde ısıtılırdı ekmeğimiz, bir de babamın bana istisnasız her yemek yaptığı uyarı : "oğlum önüne eğil yere döküyorsun" :)))

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Evet ya super oludu ailemle ediyorduk cikolata bal kaymak borek peynir cok ozledm ya simdi bole uzun kahvaltilar yk

0|0
    0|0
  • babamın kovboy filmleriydi benim için pazar kahvaltıları, memlekete gidince bazen yine izliyor...

yazı kışı hatırlamıyorum da pazar yumurtaları vardı,ailecek kahvaltı ettiğimiz tek gün olduğu için güzel güzel sofra kurulurdu, patatesli omlet vardı. memlekete mi gitsem n'apsam?

0|0
    0|0
  • Üzerinde güzel anılar yazılı bir kutuda zihnimde saklı duruyorlar.

0|0
    0|0
  • sobada ekmek kızartırdı annem .babam pazar evde olduğu için onun sevdiği menemen kesin olurdu. şimdi menemen ozaman ki gibi olmuyo domatesler değişikti :D yıllardır yapıyoruz eskisi gibi olmuyor . babamın ilaç diye hergün bir fincan içirdiği pekmezinde tadı ağzıma geldi şimdi :)

0|0
    0|0
  • çocukluk dramım yemin ederim. babamın zorla içirdiği o allı ballı sıcak süt. ıyk

0|0
    0|0
  • çizgi film eşliğinde o kahvaltılar yapılırdır. tüm aile bir aradaydı o sıralar. ne güzel zamanlardı. şimdi hepimiz farklı yerlerde hayat derdine düştük. :(

0|0
    0|0
    • kesinlikle harika günlerdi..ayrı bir heyecan ve mutluluk vardı o günlerde..pazar günü iple çekilir o çizgi film uykulu gözlerle heyecan ile açılır,fırına ekmek almaya koşarak gidilirdi..ahh ahh

• evet, şimdiki çocuklar anca pepee izlesin. birde saçma bir keloğlan varki, aynı bölüm gün boyunca devam ediyor. yazık valla. yeğenimden biliyorum. keloğlanın sahneleri başlamadan kendisi anlatıyor :)

• kışın daha bi güzel olurdu soba yanıyo sadece o oda sıcacık kimse çıkmak istemiyo falan güzel yani

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Haşlanmış yumurtadan nefret ederdim hala daha ederim annem de babamda çalıştığı için pazarları sadece ailecek kahvaltı yapabilirdik ama yumurtayı çaktırmadan balkondan atardım arada yemek zorunda kaldığım da olurdu :D

0|0
    0|1
  • babamın evde olduğu gündü. Küçükken nefret ederdim nedeniyse hafta sonu ödevlerini son güne bıraktığım için her pazar fırça yiyodum :D ama sabah kalkıp televizyonun başında kahvaltı yapmak kadar keyifli birşey yoktu yazın pencereler falan açık olur dışarıda ki şehrin, kuşların sesi içerde duyulur güneşin ışığı evin içinden hissedilirdi, kışınsa dışarıda soğuk içeride soba yanıyor. Ekmekleri sobanın üstünde ısıtıp öyle yiyorduk sobanın üstüne olan çayın keyfide var tabi :)

0|1
    0|0
  • geçmişimi özlüyorum ..

0|1
    0|0
  • 1 yıldır yurdısındayım memleket burnumda tutuyor kardesım sende bam telıme basıyorsun sabah sabah cok guzel gunlerdı gerı gıdemıyoruz ama zaman hep ılerı gıdıyor

0|0
    0|0
  • Kışın ekmek kızartılırdı. Bir yandan da çokokremin dibine vururdum. Televizyonda da muhtemelen Tom ve Jerry olurdu. Tadına doyum olmayan günlerdi.

0|1
    0|0
  • Güzeldi normal kahvaltı ekstra kızarmış ekmek üstü salça falan vardı bir şeyler şimdi de öyle çocukluk masumiyet güzeldi

0|0
    0|0
  • B*ktan bir hayata başlayacagı mı bilmedigim her konuda rahat, mutlu,huzurlu olduğumuz zamanları kim hatırlamaz ki ?

0|0
    0|0
  • şimdi lüxüs hayat harbi güzel günlerdi

0|0
    0|0
Yükleniyor...