Sporla ilgilenen birileri yardımcı olabilir mi acaba?

Öncelikle rica ediyorum sırf xper için yazacak olanlar hiç yazmasın.

Arkadaşlar doğuştan bir hastalığım sebebiyle spor yapmam, koşmam, terlemem yasaktı. Küçük bir çocukken bile dışarıya çıkıp oyun uynayamazdım kalbim sorun olacak diye. Bir süre önce doktor artık normal sayılabilecek bir duruma geldiğimi ve spor yapmamda engel olmadığını söyledi (Aşırı efor olmaması şartıyla).
Artık spora başlayacağım. Kilolarım var ve biran önce kurtulmak istiyorum. Bunun için evime eliptik bisiklet de aldım. Ağırlık da var (Başlangıç olacağı için 2-3 ve 5 kg lik). Bunlarla nasıl bir tempo seyretmem gerekiyor? Spor salonuna git demeyin oraya vücut geliştirmeye gidiyorlar genelde. Zayıflamak için gidenlere doğru düzgün bakacaklarını hiç sanmıyorum.
Oruç tutuyorum ayrıca. şu an için akşamları bir saat bisiklet ve 15-20 dakika mekik, dikey şınav, bölgesel hareketler ve ağırlık kaldırma yapıyorum ama ramazandan sonra daha yoğun bir tempoya girmeyi planlıyorum.
Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir? Kaç saat hani şekilde çalışmam daha doğru olur?

0|0
1|1

En İyi Erkek Görüşü

• ya ben bir şeyler tavsiye edebilirim ama kalp sıkıntın varmış eğer tamamen düzeldiysen yap bu dediklerimi yoksa sakın uygulama.

Öncelikle sana tavsiyem ilk önce ağırlık çalış

şuradan hareketlere bakabilirsin

http://tr.mydearbody.com/kas-gelistirme/index.html

her kas bölgesi için en fazla 2 hareket seç ve 10 set arada 1 dak beklemeli yap.

Sonra işte burası sana uyar mı emin değilim eliptik bisiklette inteval çalışma öneririm bu bence maksimum verim sağlıyor

https://www.youtube.com/watch?v=ufZYxLBvCdY

ama dediğim gibi bunlar kesinlikle sağlık durumuna kalmış tehlikeye atmadan uygula bunları

0|0
    0|0
    • Teşekkürler :) Videoyu da izledim. Aklıma bir şey takıldı ama. Ben şu an günlük 1 saat bisiklete biniyordum. Ama videoda 20 dakika yeter diyiyor. Bu arttırılamaz mı? Aksi yönde bir etki oluşturmasını istemem çünkü fazlası sorun olacaksa.

• Aslında bisiklet bir yıla yakın zamandır var bende. Ama üniversite hazırlık döneminde olduğum için geçen yıl pek fazla kullanamadım.
      Ne kadar zamandan vereceğim çok da önemli değil zaten. Bazı insanlar gibi birilerine güzel görünmek için zayıflamak istemiyorum. Sıkıldım artık bu vücuttan.
      Tekrar teşekkür ederim. Tavsiyelerinize uyacağım.

• Rica ederim kolay gelsin.

Kızlar Ne Diyor 1

• Hastalığın neydi?
    Mutlaka bir diyetisyen ve ona bağlı spor hocası ile hareket etmelisin.

0|0
    0|0
    • Kalple alakalı bir hastalık işte.
      Diyetisyene şimdiye kadar kaç kere gittiysem her seferinde daha fazla kilo aldım.

• Kaç yaşındasin ki.
      Vücut yağ oranin önemli hem

• 20. Vücut yağ oranını bilmiyorum maalesef.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...