Güzel sözler Hadi herkes düşünürlerden beğendiği sözleri yazsın?

Hadi herkes düşünürlerden beğendiği sözleri yazsın? Güzel bulduğunuz beğendiğiniz sözlerden bir kaç tane yazın bakalım kim hangi sözleri seviyor?

0|0
20|15

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• ***Bir seni görsün istiyorsan gözüm, bir beni görmeli gözün.

***Kolay mıdır bir anda herşeyden vazgeçip gitmek, Yoksa herşeye rağmen gitmekten vazgeçip sevmek mi gerek ?

***Unutsun beni demişsin, bu bana imkansız geliyor. Çünkü unutmam için önce seni hatırlamam gerekiyor.

***Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat herşeye bedeldir.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1|0
    0|0
  • Edepli edebinden susar. Edepsiz de ben susturdum sanar.

Mevlana Celaleddin-î Rumî

4|0
    0|0
  • » Haksızlık önünde eğilmeyiniz , o zaman hakkınızla birlikte şerefinizi de kaybedersiniz.

Hz.Ali (r.a)

2|0
    0|0
  • ''Hayatımızdan bir sayfayı koparıp atamazken, tüm defteri ateşe atabileceğimizi farkettim.''

"kızlar en çok babalarına benzer, sırf bu yüzden sevdiğini söylemek için bir ömür beklerler..."

0|0
    0|0
  • "Hayaller bina gibidir bazen yikilmasi gerekir ki yerine daha guzelini daha yuksegini koyabilesin" =)

0|0
    0|0
  • eşitlik en büyük eşitsizliktir

0|0
    0|0
  • Hiç şüphesiz kader, seni hastalıklarından kurtarmayı benden daha kolay yapacaktır. Ama, senin histerik acılarını ikimizin ortak umutsuzluğuna dönüştürebilirsem bu işten kazançlı çıktığına sen de kendini inandırabileceksin.. (Freud)

0|0
    0|0
  • ben seni beni sevilme bilme ihtimalini sevdim benim senin içinde bir tek hayal bile yokken sen hangi halin peşindesin

0|0
    1|0
  • Hayatta bir felsefem vardir ; yalaka olup kazanacagina kendin ol kaybet

1|0
    0|0
  • -Hiç dejavu yaşadın mı ?

+Bunu bana sormamış mıydın ?

1|0
    0|0
  • Gel beraber nefes alalım sevdiğim, sensiz boğazımdan geçmiyor.

0|0
    0|0

• Akıllı İnsan,

düşündüğü herşeyi söylemez...

...ama her söylediğini düşünür !

0|0
    0|0
  • SOZE GEL ; " Dikkat et " , 'Ama ' lar kaybettirir, ' ke$ke ' ler mahfettirir

0|0
    0|0
  • Söz konusu kafaysa,gerisi 'TEKEL'ruattır ...

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 20

• Konuşmaya değer olmayanlarla konuşursan kelimeleri kaybedersin.Konuşmaya değer olanlarla konuşmazsan dostlarını kaybedersin.KONFÜÇYÜS.

Aptalın karşısın da kitap kadar sessiz ol.MEVLANA.

2|0
    0|0
  • çok insan tanırım ... beyni olmadığı için kafaları hiçbirşeye bozulmuyor s.arthur

3|0
    0|0
  • Sevgide güneş gibi ol,

Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol,

Hataları örtmede gece gibi ol,

Tevazuda toprak gibi ol,

Öfkede ölü gibi ol,

Her ne olursan ol,

Ya olduğun gibi görün,

Ya da göründüğün gibi ol.

"Mevlana"

1|0
    0|0
  • --Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını? (şems-i tebrizi)

--Kader; yolun tamamını değil,sadece yol ayrımlarını verir. Güzergah bellidir. Ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse, ne hayatın hakimisin, ...ne de hayat karşısında çaresiz. (şems-i tebrizi)

--Ömründen nasibin, kendini Sevgiliden mesut bulduğun andan ibarettir(mevlana)

0|0
    0|0
  • Nice insanlar gördüm üstlerinde elbise yok… Nice elbiseler gördüm içlerinde insan yok… (mevlana)

0|0
    0|0
  • Yüce Rabbim derki; Kimi benden çok seversen onu senden alırım,onsuz yaşayamam deme seni onsuzda yasatırım..

"Kimi seviyorsun?" dedi.

- 99 İsimden hangisini söyleyeceğimi bilemedim..

3|0
    0|0
  • Boşversene aşık olmayalım biz.

Konsere gidelim, maça gidip küfredelim,kumsalda uzanalım..

Gecede yıldızlara falan bakabiliriz.

Bisikletle gezerken yağmur yağsın mesela, sırılsıklam olalım.

Balık tutalım sonra tekrar denize atalım.

Boşver AŞIK olmayalım biz . AŞK korkutucu.

Beraber eğlenelim en iyisi ama sen hep benimle uyu..

0|0
    0|0
  • Bana, ‘Sen şuna buna niçin sataştın? ‘ diyorlar. Farkında değilim. Karşımda müthiş bir yangın var. Alevleri göklere yükseliyor. İçinde evlâdım yanıyor, îmanım tutuşmuş yanıyor. O yangını söndürmeğe, îmanımı kurtarmağa koşuyorum. Yolda biri beni kösteklemek istemiş de ayağım ona çarpmış. Ne ehemmiyeti var? O müthiş yangın karşısında bu küçük hâdise bir kıymet ifade eder mi? Dar düşünceler! Dar görüşler!

Bediüzzaman Said-i Nursi Hz...

Ne söz ama..

Karşımda bir yangın var imanım yanıyor..

0|0
    0|0
  • Dışına baktım yeşil türbe ,içine girdim estağfirullah tövbe:)

1|0
    0|0
  • Ne oldum degil ne olucam

0|0
    0|0
  • Hüzün taze tutar aşk yarasını. Yaramdan da hoşum, yârimden de...

Şems

2|0
    0|0
  • ben senın oyuncak bebegın degılım ıstedıgınde kucagına alım sevecek ıstemedıgınde bı koseye atacak yapmacık bebeklerden degılım gıt kendıne baska oyuncak bebekler bul ben yokum artık

0|0
    0|0
  • iki düşman barıştığında onlara bakabilecek yüzün olsun

arkandan gelenleri küçümseme çünkü sen önündekilerinin en arkasındasın

ne gözümü alabildim ne göze alabildim

benim olmanı istiyorum çünkü sen herşeyin en iyisine layıksın :D

0|0
    0|0
  • __ * Gözlerinin icinde ben mutluluga daldim.

0|0
    0|0
  • hacı hacıyı mekke'de hoca hocayı tekke'de it iti dakkada bulurmuş :)

1|0
    0|0
  • Damdan düşen bilir, damdan düşenin halini.

*Nasreddin Hoca

1|0
    0|0
  • Akıllı kimse kayıplarını düşünerek dövünmez, tersine zararını

gidermeye çalışır.

Shakespeare

1|0
    0|0
  • En kötü karar,kararsızlıktan çok daha iyidir.

0|0
    0|0
  • buda geçer

0|0
    0|0
  • İnsan her şeyin, var olan şeylerin var olduklarının ve var olmayan şeylerin var olmadıklarının ölçüsüdür

0|0
    0|0
Yükleniyor...