İnsanların Konya'ya ve Konyalılara bu ön yargısı neden ?

Ben 15 sene Konyada yaşadım. Şu anda da İstanbulda yaşıyorum. Konyadan geldim deyince saçma saçma espiriler oluyo falan =) Konyada yaşarken de geliyodu başıma. Hatta bi keresinde İzmirden gelen bi arkadaşımıza disco ya gidelim falan dedik , aa burda dico da mı var dedi =) neler neler. Niye bu ön yargı ? Nasıl bi yer sanıyosunuz ki konyayı ?

Güncellemeler:
Ben seviyorum arkadaşlar Konyayı ve insanlarını. Şu anda İstanbulda yaşıyorum ama dönebilmek isterdim ve bir gün dönecem o derece ;) Hatta bu tabularını yıkmaya hazır olan arkadaşları beklerim yani Konyaya , bir de benim gözümden görme fırsatınız olurdu. Anlardınız neden savunduğumu ;) Neyse herkese teşekkürler yorumları için.

0|0
12|7

En İyi Kız Görüşü

• memleketine göre insan ayrımı yapan insanlar ayrı bir salaklar zaten. faşistliğin dallarından biri. ama, ben konyayı bir şehir olarak sevemedim. havası felan çarptı beni, pancar gibi gezdim mevlana müzesinde :(

0|2
    0|0
    • bugun neden devrik kuruyorsam cümleler :((((

• :D ben çok severim konyayı , ama sevmediğim taraflarından biri havası =) çok kuru bi soğuğu ve çok kuru bi sıcağı var o yüzden çok kötü =/ ilk yazdıklarına da öyle yürekten katılıyorum ki ... ;)

Kızlar Ne Diyor 11

• konyalılar kendisi de yapıyor bu esprileri. ayrıca konyada ne zamandır disco var? daha 2 yıl önce melon açılınca 2 discosu oldu. sözde 6. büyükşehir.

not: konyada 7 yıl yaşadım. severim.

1|1
    1|0
    • evet konyada biz de yapıyoduk , ama biz insanların konyayla dalga geçmesi üzerine yapmaya başladık diyebilirim ;) bi de konyada kaç yıldır rixosun discosu var =) benim söylediğim konya güzel bir şehir , değil. benim söylediğim konyanın insanı öyle söylendiği gibi yobaz değil ;)

• ha bu arada 'yobaz' ifadesini dindarlık olarak yazmadım. ki zaten gösteriş dindarlığını ilk defa konyada gördüm. yobazlığı dar dünya görüşlerinden ve insanlıklarından dolayı kullandım.

• Chemistzy konyalilar hakkinda tespitini takdir ettim <3 <3 <3 (daha milyon tane daha olur)

• şimdi genelinde konyalılar çok değişik insanlar

1.genelde görgüsüz olurlar

2.oldukça sapık bir memlekettir altı k.hane üstü minare dediğimiz cinsten

3.tepside dansöz oynatma gibi salak salak adetleri vardır

4.normal giyinene bile eşek gibi bakarlar

2|2
    1|1
    • 1. her hangi bi görgüsüzlükleri yok

2. evet mesela orda laf atma olayları falan çok sık yaşanır. ama o durum , erkeğin olduğu her yerde vardır. ayırca öyle yerler var kabul etmek lazım =)

3. 15 sene konyada yaşadım , bunu ilk defa senden duydum ;)

4. onlar eskidenmiş arkadaşım şimdi çok farklı ;)

• kardeşimle ortak hesabımız şekerim bu genelde o kullanıyor ben ara sıra takılıyorum ben konyadan uzaklaştım da sende 23 yaşındasın ama 11 gibi duruyosun hadi bir anlaşma yapalım ben konyadan uzaklaşiyim yine sende biraz büyü sana da iyi geceler

• ben 40 olduğumda da 25 göstereceğim için çok memnunum :D kıskandıysan özür dilerim , ortamı boş buldun sallıyosun paso :D mutlu yıllar ;)

• Soran arkadaşım madem bunu soruyorsun neden Konyayı Konyalıyı savunmaya geçiyorsun direk? Ben de Konyalıyım ama Ereğlide büyüdüm 4 sene de orda okudum. Sen erkek olduğun için ne kadar yobaz olduklarını görmemişsin. Kısacık saçlarım vardı bol giyinirdim ona rağmen bir ton laf atarlardı bana. 3 ay boyunca adıma Elkart çıkarmak için Büyükşehir Belediyesini aradım kime sorsam yanlış söyledi. Çalışmak için işe girdim tüm o "dindar" patronlarım yazıldı bir tanesini bıçaklayacaktım nerdeyse. Konya şehir olarak güzeldir ama şunu bil "KONYADA İNSAN YOK!"

0|0
    0|0
  • kardeş konyadan nefret ediyorum sebeplerim var . ıspartayı kazanmıştım ama ilçesi olduğu için konya aktarmalı gitmek zorunda kaldım . dolmuştan tarif ettiler yanlış yerde indirmişler tekrar geldiğim yere dönmek zorunda kaldım bir sürü vaktimden oldum.otogar rezaletlerim 2 sene sürdü . her seferinde bu sefer uyanık olucam dedim yine kandırıldım bi de kayseriliyim yani .asıl onların gözü açık onlar uyanık. şimdide kardeşimin görev yeri konya.kalmaya gittim 8 de 9 da markete çıksan arabalar yakınından yakınından içinden sarkıp rahatsızlık veriyorlar hemde gençler değil orta yaş erkek grubundan bahsediyorum .hiç yardımcı değiller insana özellikle yabancıysan .

1|0
    1|0
    • :D valla kayseri daha kötü diye duyuyoruz biz hep. ama sen bile kötülüyosan konyayı ben ne diim =)

• yobaz demiyorum :D tuhaf :D

• yok sana özel konuşmadım genel konuştum zaten ;) neyse bana müsade , çalışma zamanı ;) iyi günler

• Bende konyaliyim ve gurur duyuyuyorum. Insanin davranislarini sehirlere gore ayirmak Cok yanlis. Aa sen konyalimisn bu kesin yobazdir dar görusludur dindardir demek ne kadar sacma. bir de bellemisler en cok icki konyada icilir gizli icerler baska sehirlerde icki icilmiyor sanki bu tüm konyalilari yobaz yapmaz adamina göre muamele yapin sehrine göre degil. Laf atma olayina gelince bu sehir ile alakali bir sey degil insanligi ile alakali izmirede gittim gezdim öküz gibi bakanimi ararsin laf atana mi ararsin oho ama size gore İzmir yobaz degildir ;)))

0|0
    0|0
  • Halbuki Konya; Türkiye'de içkinin en çok tüketildiği ilimizdir :)

1|0
    0|0
  • Kardesim bunlar ic anadoludan gelenlere ahlakli namuslarini koruyor ve eskilerden okula gitmeyen olan vardi diye bize cahil kelimesini taktilar. Ben kirsehirliyim, almanyada kaliyom sinifinda konyali bir oglan vardi resmen bptpn okul seviyordu cocuk hem sakaci hem dürüst. Ama hic umrumda degil cünkü ks sitesindekiler cogu fasist oldugu icin hasta olduklarini biliyorum. Kendilerini cok ileride zannederler ama insani memlekete göre bicimlemek zaten ne bicim geri kafali olduklarini gösteriyor 😒

0|0
    0|0
  • konya mevlananın memleketı. anadolunun bır sehrı ve bence bırazda manevı havaya sahıp butunbunlar bırlesınce konyalılar dındar olur gıbı bı dusunce var.

0|0
    0|0
    • dindarlıklarından değil yobazlıklarından bahsediliyor ama , ona anlam veremiyorm. dindar olmanın kötü bi yanı yok zaten ;)

• yobazlık kısmını ılk kez senden duydum

• aa olur mu ya neler neler diyolar :D senin pek alakan yoktur , o yüzden duymamışsındır =)

• 0|0
    0|0
  • Muhafazakar bir yer gibi düşünüyorum ben ondan demiştir.

0|0
    0|0
    • Ne zamandan beri muhafazakarlık , yobazlık oldu ? Ayrıca sandığınız kadar da değiller. Artık değiller daha doğrusu , eskiden öyleymiş =)

• önyargı falan degil. konyada okudum ben. birebir ne denildiyse gördüm. içki içilebilen yer yok. bir iki yer var oralara da absürd insanlar gidiyor.

0|0
    0|0
    • en son ben gelmeden önce bi kaç tane pub falan açılmıştı ;) ama şöyle de bi durum var mesela arkadaşım , benim orda tanıdığım bazı insanlar çok istiyodu o tarzda mekanlar açmak ... ama izin verilmiyo. n'apsınlar ?

• " yapılıyormuş zaten " bak kulaktan dolma bi bilgi bu. ben kız arkadaşlarımla da gidiyorum o tarz mekanlara daha hiç öyle bir şey yaşanmadı. laf atıyor olabilirler ben erkek olduğum için bana atmıyolar o konuda savunma yapmayacam ;) ama son cevabın da yanlış bence. neyse boş verelim yobazlarsa da değillerse de birbirimizin düşüncelerini değiştiremeyiz zaten ;) en güzeli ben sana teşekkür edeyim cevabın için kapansın konu :D teşekkürler

• peki

Erkekler Ne Diyor 7

• En iyisi döne döne öldü derler, tanıdıklarım da şaşırtmadı.

2|0
    0|0
    • yani hoş mu şimdi sence bu arkadaşım ?

• bu yüzdelik konya da tavan yapıyor

• iyi geceler ;)

• Mevlananin en buyuk hatasi konyaya gelmesidir. Hatta yaratan bu imtihandan dolayi sabir gostermesinden, mevlana'ya bu payeyi vermistir.

Turkiye'nin hemen her yerini dolastim. adiyaman (menzil), erzurum, trabzon, urfa... Bu insanlar da muhafazakardir ama hicbirinin eylemleri ile soylemleri konyalilar kadar farkli degildir.

1|0
    0|0
  • Apaçi Şahin'lerinin en çok bulunduğu ilimizdir.

Gençler, daha sonra bunları satıp, Seat Leon alırlar..

0|0
    0|0
    • ahah buna çok güldüm :D ve ne yazık ki her kelimesi doğru :D :D leon un rengi de beyaz olur bu arada ;)

• borbet jantlı bmw e30'ları da unutmayalım.. :)

• yok ben onları daha tam öğrenemedim :D :D şahinde kaldım ben :D :D

• İstanbulda Bursada Bandırmada bulundum hep konyaya yobaz diyorlar nededini bilmiyorum konyayıda bilmiyorum ama bunu diyorlar :D

0|0
    0|0
    • evet işte onu diyorum ben de :D niye yani ? ben konyalı değilim. ama 15 sene yaşadım , bi yobazlıklarını da görmedim. niye bu ön yargı onu merak ediyorum :D

• konyanın insanı yobaz ise görmeden böyle ön yargıda yapıyorsanız acaba sizler nesiniz boş aptalca konuşan bu yorumları yapan asıl yobazdır mevlananın sözlerinide düzgün okuyun

0|0
    0|0
  • Etli ekmek olsada yesek ya canım çekti hey gonya hey

1|0
    0|0
    • adamsın :D hatta dibisin dibii :D

• Yok ama çok tandır ekmeklerini çok yedim her gün ekmek yaparlardı :D

ne zaman oradan geçsem hiç boş geçmezdim hemen çağırırlardı

• tandır ekmeği güzeldir tabi =) ama sen mutlaka yolun düşerse bi düğün pilavı ye. nasıl özledim nasıl :(

• Disco ne ya 80's bi olay değil mi o demekki Konya da 80'lerde kalmış hala :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...