Dünyaya barışın gelmesi için bütün dinlerin ortadan kalkması lazım..

Sizce de haklı değil miyim? İslamı yaymak için yapılan savaşlar, örneğin Talkan Katliamı gibi(İslamı kabul etmeyen 40.000 civarı Türkün katledilmesi), Kudüs için yapılan savaşlar, Hitler'in yahudileri yakması, Cihad yapmak için yapılan savaşlar.. Haçlı seferleri.. Tarihteki çoğu savaş din için yapılmıştır.. Sizce günümüzdeki dinler zararlı değil mi? Dinden çıkanların kafasının kesildiği, kadına değer verilmeyen.. Bir erkeğin 4 eşinin olduğu ülkeler hala var. Sizce dinler olmasaydı bunlar olur muydu?

0|0
7|27

En İyi Erkek Görüşü

• Her savaşın birincil nedeni ekonomiktir.Ama dinler büyük kitleleri kontrol altında tutabilecek bir unsur olduğundan, savaş nedenleri dine dayatılıp, savaşan insanlara cesaret verilip bok yoluna gitmelerini sağlamaktır.Cahillerin saçmalıklara inandırılıp ölmelerini sağlamaktır.(Şehit olursan hurilerin olacak saçmalığı gibi) Ama en başına bakarsak asıl nedenleri ekonomiktir. Hiç bir dine inanmıyorum ama yani dinler olmasada savaşlar yine olurdu, dinler sadece savaşları haklı göstermek için uydurulan bir kılıf.

3|1
    1|3

Erkekler Ne Diyor 26

• Dünya barışı dinlerin ortadan kalkması ile olmaz. Lakin dinlerin olmadığı bir dünyanın daha umut verici, refah ve düzgün olacağı muhakkaktır.

2|2
    0|0
  • Savaşların temel nedeni din değil, kabilecilikten kalma ırkçılık aldatmacasıdır. Yan ve besleyici unsurlar da vatan, millet, ülke, din, bayrak vs.

Ayrıca şu savaş bahanesi dinlerdir deyip dinlere ve inananlara saldırmanın da modası geçmemiş miydi, yeter la.

4|1
    0|0
  • din olmasa ırkçılık var.yani savaş için neden bulmak zor değil...

1|0
    0|0
    • Ne zaman din, ırk, para gibi kavramlar yok olur dünyaya o zaman barış gelir diye bir söz vardı :D

• herkesin görüşü farklıdır.o söz söylendi dye doğruluğunu kabul edemeyiz.Ben de aksine din olmasa daha beter savaşların olacağını düşünüyorum

• Daha yapıcı olmak gerekiyor bu konuda, çünkü barış yıkımla değil yapımla ayakta durabilir.Barış için gerekli olan ve devamlılığını koruması için gerekli olan etkenler saygı,hoşgörü ve ilimdir.Bunları eğitim sistemine enjekte etsek , çocukları robotlaştırmak yerine daha çok yaşama dair bilgileri onlara versek daha iyi olur.Demek istediğim bu tarz yöntemlerle barış gelir, bir şeyleri ortadan kaldırmakla değil.

1|0
    0|0
  • Dinler olmasydı ama devlet olsaydı ve sağlam kuralları olsaydı yine devletler arası savaş olurdu cihat uğruna din yaymak uğruna değilde ekonomik açıdan olur.İllaki savaşlar olurdu gibime geliyo din olmasaydı ırklar üzerine savaşlar olurdu ırk din olmasaydı ekonomil falan filan diye devam eder yani illaki savaşlar olurdu :) Önemli olan kanlımı kansızmı

1|0
    0|0
  • Dinlerin ortadan kalkması dinler arasındaki çatışmalardan çıkan savaşları engeller ama ya sonra?Dinler kalktığı zaman, İnsanları öldürmenin, başkarının hakkını yemenin, kötülüğün yasak olmadığını bilen insanlar, o zaman daha çok vahşileşmez mi?Dinlerin kötü yönü olduğu gibi iyi yönü de çok var..İnsanların birçoğu kanun olduğu için değil, bir dine inandığı için başkalarına kötülük yapmıyor.İnsanların hapiste yatacağını bilmesi, insanı kötülükten alıkoymaz ama ateşte yanacağına inanması, kötülük yapmasını engeller.

1|0
    0|0
    • Doğru söylüyosun yobaz toplumun kötülük yapmasını insanlıkları değil dinleri engelliyor aslında

• Belki dinler kötülükleri tamamen engellemiyor ama kötülüklerin engellenmesinden, yasalardan daha büyük önemi var..

• kısmen haklısın fakat farklı perspektiflerden bakarsan daha başka nedenlerin olduğunuda göreceksin

1|1
    0|0
  • bütün bunlar dinleri yanlış yorumlayanlar yüzünden çıkıyor. Hristiyanlık ve Yahudilik sonradan yanlış yorumlarla değiştirilmiş, en akla uygun ve son din İslamdır. İslam dini barış dinidir Hz. Ömer en büyük cihad kalplerde yapılan cihattır demiştir, araştırırsan sevinirim ayrıca sana kızmıyorum çünkü kızmanın dinden soğutmaktan başka işe yaramadığını biliyorum.

1|1
    1|0
  • ınanmayabılırsın ama ınananlar ıcın dını ortadan kaldırmak demek en buyuk savası baslatmak demektır ayrıca ınsanoğlu dınını bı yasam felsefesı olarak tam manasıyla yasamıs olabılseydı tanrı korkusu olgusu gercek anlamda yerlesmıs olsaydı bu savasların hıcbırı cıkmazdı dıye dusunuyorum mılyonlarca yazı eser yazıldı bınlerce alım dusunur bılım adamı insanları yonlendırdı ınanır veya ınanmaz hıc onemlı degıl herkesın ınancına dusuncelerıne gercekten saygı duymayı ogrenseydık ne muslumanlar olurdu ne yahudıler ne hrıstıyanlar ne de ateıstler bırbırımızı ustun gormeyı kım haklı yarışını bırakalım artık

1|0
    0|0
  • haklısın da şu talkan katlimnı cok fena bişeymiş ilkn defa dutdum bir araştırmam lazım.

1|0
    0|0
  • yine olurdu

bu kadar dar düşünmeyin, savaşa bahane çok

0|1
    1|0
  • Din büyük bir unsur olsa da asıl nedeni insan doğasında yer alan bul, elde et ve tüket ve tekrar bul trilojisidir..

Din olmadığını varsayalım bu sefer başka bir meta bulunur

1|1
    0|0
  • bence senin gibiler ortadan kaldirilmasi lazim

birde gelmis fake resimle egosunu tatmin etmeye calisiyor

1|1
    1|0
    • işte o da seni tanımlamak istiyor du sırf inanmıyor diye öldürülen insanların katillerine çok güzel bir örneksin

• ya bu yaratiga ne demeli insanlar inaniyor diye onlari ortadan kaldirilsin diyor ayrica ben elhamdulillah muslumanim ama asiri dinci degilim ;)

• Onları ortadan kaldırın diye birşey demedim, burası soru sorma sitesi.. din olmasa sizce nasıl olur tarzı birşey sordum bütün inananları öldürün demedim. Sonuçta hak dine inanan biri değilim ki öyle bir canilik yapayım

• Yanlışın var bir erkeğin 4 eşinin olması gibi saçma şeyler dinler yüzünden olan bir şey değil cahiliyetten olan birşey öyle insanların dinle inançlada alakası pek olmaz zaten.

1|0
    1|0
  • ilahi dinler olmasa ineğe atşe tupa falan tapardık daha mı iyi.ayrıca savaş bitmez din olmasa bile esas savaş mevzusu para

0|2
    2|0
  • Olurdu. Din bunları yapmak için bir araç. Araç bulmak da zor değil. Kökenine inersen sorunun, insanın özünde iğrenç bir varlık olduğunu görürsün.

1|0
    0|0
  • 1. ve 2. dünya savaşlarının din ile ne alakası var ayrıca hitlerin yahudileri katletmeside ekonomik çıkar için ...

1|0
    1|0
    • Hristiyan birliğinin bozacağından korkması da yahudi katliamının en büyük sebeplerindendir, birinci dünya savaşı ise... Sen sanıyor musun Osmanlı hristiyan olsaydı öyle savaşlar olacaktı?

• Hadi ya niye yetmiyor hic dusundun mu? Medyanin gosterdigi her seye inanma, anlasmali her sey.Israilin kopekliginden baska bisey yapmiyoruz. O zaman neden o fuzeler , iran nukleerinden israili korumak icin yapildi ? Bana hic bi sekilde bunu savunamazsin , her sey ortada.

• Esadin kimyasalindan fuzelerle mi koruncaz assjjsdh. Uyumaya devam , bosverin siz.

• Haksızsın.Azda olsa Allahtan korkan yasakladıklarını yapmayanlar var.Kimsenin bişeyden korkmadığını düşün birde..Savaşlara gelince savaş her zaman olur din sadece bir çatı altında toplar.

1|0
    1|0
  • aynen olmazdı

1|0
    0|0
  • haklısın sonuna kadar. din yobazlıkdır. örümcek kafalıkdır.

1|1
    0|1
  • Matisyahu - One Day.

1|0
    0|0
  • islam dini akıl sahibi insanları saadete ulaştırır.. islamı savaş gibi görmek ya da göstermek vahşi batının işi.. bence islamı bir araştır önce..

0|0
    2|0
    • islam'ı yaymak farzdır, bunun için yapılan savaşlar, kesilen kafalar günah değildir. Böyle bir din benden saygı bekleyemez

• Kur-an'ı okusan bu lafları söylemezdin zaten, öyle bir hale gelmişsin ki arapça küfür yazsam amin dersin burada :D

• bildiğin yolda devam et arkadaşım, senin dinin sana, benim dinim bana, aynen kuran'da söylediği gibi...

• alakasiz çok saçma savaş için her zaman bir neden war din ile alakasi yok güç , para , toprak = savaş ;)

0|0
    0|0
  • Dinler kalksa savaşlar devam eder. Etmek zorunda çünkü.

0|0
    1|0
  • ateistmisin sen?

0|0
    2|0
    • biliyorum o yüzden yorum yapıyorum zaten amcamda agnostik o anlatmıştı sonra gidip detaylıca inceledim aynı bokun mavisi işte.ayrıca eski sevgilimde agnostikti tartışıp duruyoduk sonunda terketti beni bu konu yüzünden :D

• haklısın ama hitlerin durumu farklı idi her ne ise din bölücüdür hiç bir zaman hiç bir din farklı medeniyetleri birleştirip kaynaştırmaya yeterli olmamıştır aksine kendi için de bölünüp karşıtlığı arttırmıştır

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Tabi canım bütün savaşlar din için yapılıyo dimi Amerika orta doğuya din için giriyo ordaki petroller zengin maden yatakları kimsenin umrunda değil. Neden peki orta doğu diye hiç düşünmedin mi ? Büyük yahudi devleti neden yani BOP projesi neden yıllar önce orta doğu toprakları üzerinde çizildi düşünmedin galiba hiç ? Aç köpek gibi saldıranlar hep siyonistler ermeniler müslümanların saldırdını nerde gördün sen. Müslümanlar savaşta aldıkları esirleri bile serbest bırakıyolardı. Hitler keşke bütün yahudileri yaksaydı ( burda sahih Yahudilere değildir sözüm siyonistleredir yani tevratı tahrif eden siyonistler) zaten hitler ilerde her öldürmediğim yahudi için bana beddua ediceksiniz demiş. Şunu unutma yapılan her savaşın saldırının arkadasında mutlaka ekonomik bir sebeb vardır. Siyasetle ekonomiyi birlikte analiz et bence. Şu dört eş meselesinide dilinize doladınız o mecbur kalndığında yapılan bir şey bakıma muhtaç dul kalmış kadınlarla evlenilirdi Peygamberimiz zamanında çünkü kocası şehit olmuş kadın çoktu. onları korumak için yapılırdı bu.

0|2
    1|0
    • Hm demekki 9 yaşındaki ayşe ile de ondan ilişkiye girmiş, eski kocası şehit olduğundan :)

• Kimin ruh hastası olduğu belli. =)) İçip içip soruyosun galiba sen bu soruları.yada.Politik cehaletin üst safhada.

• Politik cehaletim üst safada olsaydı burada seninle oturup politika konuşurdum.

• Orda dur işte.

Hangi Din kılıçları kuşanın diyor?.Hangi Din birbirinizi katledin diyor.?Hangi Din.?Kiliseye gittin mi,hristiyan olmadan.Camiye gidildi mi müslüman olmadan.Ya da sinegoglara gidildi mi musevi olmadan.Ya da katıksız bir bakış açısıyla okundu mu bu dinlerin kutsal kitapları.Hiçbirşey yapılmadan ezbere konuşmak neye yarayacak.Dinler değildir dirliği bozan.Irklar değildir dirliği bozan.Sen ve ben farkı yoktur,kötülük olmasa adem olanın bünyesinde.(Ademden kastım sümmü haşa Hz.Adem değildir)

0|1
    2|0
  • -dini icat eden kim ?

-insan

eee savaşmak için dini icat ediyorsa başka bir şey de icat ederdi demi. okuyorsunuz bilmem ne falan da azcık da çalıştırın kafayı.bi yerlerden öğrendiğiniz iki atarlı cümleyi kurunca bi karşıt oldum ben havalarına girmeyin.

2|2
    0|1
    • Dini insanlar yaratmadı kimilerine göre ama?

• e bu şekilde oyunlarla dinin saçma oluşunu mu anlatmaya çalışıyorsun?

tıpkı inanan insanların basit kurnazlıkları gibi.

• Hayır söylediğin mantıklı geldi ama diğer insanlar buna karşı çıkacak şimdi, ya da ne demek istediğini anlayamayacaklar

• Paranin ortadan kalkmasi lazim.

1|2
    0|0
  • fazlasıyla saçmalamışsın.

0|1
    1|0
  • Bi dakika hiç bi din savaş emr etmez zaten sana ne söylesem boş senin dinsizliğin sana benim dinim bana!

0|0
    1|0
  • başka bir neden başka bir sebep her zaman olur:P

0|0
    0|0
Yükleniyor...