Sonradan aşık olmak gerçekten mümkün mü?

Misal birisi sizi görüyor ve hoşlandığını belirtiyor. Sizde onu yeterince tanıdıktan sonra bi deneyelim diyorsunuz ve ilişkiye başlıyorsunuz. Bu kararı mantığınız doğrultusunda alıyorsunuz. Daha sonra o deneme aşamasında da onu sevebileceğinizi hissediyorsunuz ve zamanla iki tarafta aşkın doruklarını yaşıyor. Böyle bir şey mümkün mü? Hani mantık çerçevesinden geçirip, küreği duygulara teslim edip; yelkeni aşkla indirmek sahiden de olabilitesi yüksek bi ihtimal mi? Ben böyle bir şey olduğuna inanmıyorum. Tamamen ilk görüşte dugularının devreye girmesi gerekiyor. Zaten başka birisi tarafından beğenildiğini, sevildiğini bilmek yalnızca hoşuna gider. O kişiyle gelecek planı yapmazsın. En azından benim fikrim bu yönde.

Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
5|22

En İyi Erkek Görüşü

• ismarlama asklara tahammulum yok ya adam gibi sev yada cek git demis kirac efendi katiliyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Böyle birşey çok mümkün ve sıklıkla olan , kullanılan bir yöntem / durum . İlişki sadece serseri gibi hislerime hitap ederse durumu değildir , hayatta önemli başka şeyler de vardır , ihtiyaçların karşılanması , karşılıklı saygı , sevgi . Uyum . Böyle birisiyle karşılaştığınızda ilk etapta ondan hoşlanmayabilirsiniz , ama birbirinize uyarsanız bu uyum zaman içerisinde muthiş bir bağlılığa ve aşka dönüşebilir , hatta bu en sağlıklısı olanıdır . Sadece yavaş gelişir . Tersi ise çabuk parlar , sarhoş eder sonra genelde biter gider . İlk yazdığımı aramaya devam edersiniz .

Yazdıklarım bir yana , umarım herşey istediğiniz gibi olur, bol şans :)

0|0
    0|0
    • Her konuda mantığıma yer veririm ama iş hislerime geldiğinde, orada bi' dururum. Öyle bir şey mümkün değil benim için. Üstelik kendimi de sınırlandırmıyorum. Bu konuda her ne kadar geniş düşünsem dahi; sevgimi haketmeyen, saplantılı, tuhaf davranışları olan, vurdumduymaz, idiot, kaba, duygusuz, hatta insanlıktan yoksun kişilere aşık oluyorum. Mazoşist miyim?

• Bu arada mazoşist falan değilsin , çıkar aklından bunları (Eyyildiz)

• Teşekkür ederim.

• Sana katılıyorum. Benim etkilenme stilim ilk 30 saniyeye tahvil ediyor. Eğer ilk 30 saniyede olumlu bir his alamazsam, o kişiye bir daha Allah'ın selamını bile vermem..

1|0
    0|0
  • sen duygularına göre hareket eden bi bayan olduğun için böyle düşünüyor olmalısın.yani önce elektrik olmalı diyorsun.ama şu zamanda bir çok bayan artık mantığı ağır basan kararlar almaya başladılar ve o kadınların sayısı azımsanacak değil.onlara göre bir insanla önce aynı frekansta olmaları,ortak pek çok şey paylaşmalılar.yani bir nevi arkadaşlık gibi.daha sonra senin ilk başta istediğin elektrik doğuyor onlarda.yani senin tam tersi.sen önce eğlenmek sonra ciddileşmek istiyorsun.onlar önce ciddileşmek sonra eğlenmek istiyor.temel fark bu

1|0
    0|0
    • Denemedim mi sanıyorsun. Bunu sormamda ki neden de edindiğim tecrübelerden kaynaklanıyor. İlk zamanlar dediğin gibi frekansların tutumu sonucu bir şeyler oluyor. Fakat bu kalıcı değil. Belli bir noktadan sonra frekans uyumu da bir cevap olmuyor, -ki ben sevmediğim bir insana kendimi ne bedenen, ne de ruhen teslim edemem. Bunu yaşadım ve o bana her sarıldığında gözlerimi sımsıkı kapattım. Çünkü dayanamam, yapım çok aykırı, çok farklı. Öyle de olmuyor, böyle de. Hepten umut yoksunu kaldım...

• erkek arkadaşın becerememiş bunu.hem çekim olmalı hemde bağlantı.dengeli bir şekilde

• Bunun için zaman lazımdı belli ki o sarılacak kıvama gelene kadar sen hoşlandım ya da hoşanmadım kanısına varmış olmalıydın. Bir şeyler karşıkıklı yaşanır ne ve kim olursa olsun sevmeden hoşlanmadan özel bişeyler yaşamak bırak sarılma olayına dahi girmeyin fikriniz değişip vazcaydığınızda karşı taraf niye sarıldın niye öyle yaptın vs diyo

• Gayet tabiiki mumkun oncelikle ilk bakista asik olmak sadee gorunume olan sevgi yogunlugudur...

Daha sonra o kisinin niteliklerine sempatikligine hareketlerine vs.vs. asik olabiliyorsun kiii...

Ilk bakista cok asik oldugun kisinin hareket ve davranislarindan dolayi ondan nefretle ayrilmanda bunun tam zitti ama saglamasi gibi bir seydir oyle degil mi?...

0|0
    0|0
  • güzelim aşk dokunamadiğin ama sadece hissettiğin sadece gereksiz boş bi his o hissin zaten ilerde evlendikten sonra geçio gidio :D sende benim gibi bak arkadaş dost hayati en mantiklisi uzun süreli gerçek aşk o dur ;) sizin anlicağiniz dilde :) adi artik her neyse aşk ergen uydurmasi bi düşünce :)

0|0
    0|0
    • Dost hayatı nasıl uzun sürebilir ki? Sonu olmayan bir şey vakit kaybından başka hiçbir şey değildir. Belli bi noktadan sonra insan aşk istiyor. Sevmek, biri tarafından sevilmek. En özlediğim nokta da heyecanlı ve telaşlı bir şekilde duygularımı sevgilime anlatırken ki o şaşkın ifade. Kısaca paylaşım ve dahası. Tek bir kişi de bunları yaşamak varken, neden her dost hayatı yaşadığım flörtüme anlatayım ki? O kadar vaktim yok hem.

Sende özleyeceksin, gör bak.

• hayir güven ile alakli değil tam tersi benim olayim çok farkli sebeplerdi siradan basit şeyler benim olayim yara bandi olarak kullanilmakti ve gerçekten değer verdiğim birine yaptiğim sayisiz iyilikten sonra böyle bişi olarak kullanilmak çok tuhaf ve ben bu durumu askerden geldiğimde yaşadim sevgiye en çok ihtiyaç duyduğum bi zamanda ve askerde çok zorlu bi dönem geçirmeme rağmen doğu da operasyonlar içersinde cebelleşirken ne hayaller ve heveslerle geldim ama karşiliği çok acimasiz oldu :))

• bu arada biz senin konunun dişina çiktik :D konu nerden nereye geldi :)) sen ilk görüşte biri ile bi takim şeyler yürütülüp yürütülemiceğini soruyorsun o koduna fikrim şöyle bi müddet tanirsiniz birbirinizi eğer uyuşum içerisindeyseniz ayni şeyleri düşünüp ayni fikirlere sahipseniz bence her hangi bi kusur olucağini sanmiyorum gayet düzenli bi ilişki olur diye düşünüyorum eğer bunlarin dişinda zit konularda iseniz o zaman yollari ayirmak en mantiklisidir diye düşünüyorum

• bi bak bakalım

baktık olmadı dersin en fazla

0|0
    0|0
    • Ben bakamıyorum işte. İlişkileri bir iş gibi görüyorum. Sanki hayatıma aldığım her adamdan arda kalanlar cv'me ekleniyor gibi hissediyorum. Ve ben o listenin kabarık olmasından hiç hoşlanmam fasulyeciğim...

• sana şöyle söyleyeyım görücü usulü evlenenlerı bılırsın onlarda aşk sonradan başlar ılk etapta aşk dıye bırşey olmaz zaten ılk göruste hoşlantı olur aşk olmaz aşk hoşlanmanın ve tutkunun bırleşımınden meydana gelır şimdiki aşklar hoşlanmaktan arzudan ıbaret yaa :D

0|0
    0|0
  • ilk görüşte bi çekim olur.. biribirinizi tanırsınız yani kişiliğinizi tanırsınız aşk bi görüşte olamaz bence.. düşün bi gördün hoşlandın sonra tanıdın hiç sevmediğin bi tipmiş sence aşık olabilirmisin? tabiki de hayır... onu tanıdıkça sevmediğin yönü çoksa hatta sevmediğin tipin ta kendisiyse soğudukça soğursun...

0|0
    0|0
  • sadece sevebilirsin aşık olmazsın aşk karşı taraf bana aşık bende aşık olurum şeklinde gelişmez aşk hem ilk görüşte olmaz bu yanlıştır ilk görüşte olan hoşlantıdır sonrasında gelen 1 gün 1 hafta gibi bi sürede aşk oluşur..

0|0
    0|0
  • insan karşısındakini tanıdıkça kişiliğini huyunu suyunu samimiyetini dürüstlüğünü gördükçe ve kişiliği sizinkiyle örtüştükçe seversiniz güzellik çirkinlik yakışıklılık falan geri planda kalır o zaman

1|0
    0|0
  • kızlar sonradan aşık oluyo.erkekler önce aşık olup zamanla bağlanıyo

0|0
    0|0
  • sonradan aşık olmak mümkün, hatta daha makbuldür :)

0|0
    0|0
  • aynı düşüncedeyim

sadece arkadaş olup ilerletenler var onlar ayrı tabi

0|0
    0|0
  • Biz SEVİLMEK için SEVMEDİK !

0|0
    0|0
  • Bu devirde her şey mümkündür.

0|0
    0|0
  • evet evet,evet

0|0
    0|0
  • Güzel bi çift olunur ama aşk yaşanmaz.

0|0
    0|0
  • sonradan aşk mümkün :)

0|0
    0|0
  • olabilir mümkün herşey.

0|0
    0|0
  • hepsini okumadım ama tek diyeceğim sevgiyi aşkı içinde yeterince hissetmiyorsan ilişkiye başlanmaz adam gibi seversin ondan sonra ilişki başlar. şimdi çıkalım ilerde severim belki demek karşındakini yan cep gibi tutmak gibi birşey olursa devam olmazsa ayrılırım hesabı yanlış. ama evet ilerde sevebilirsin böylelerine rastladım

0|0
    0|0
  • Mümkün.

Kendine gelmişsin sanırım, hı?

0|0
    2|2
    • Pek değil

• Gerektiğinden fazla mı dedim? Ah pardon, önem verseydin demeliydim :)

• Son attığın mesajı okumadım sanırım. =/

Kızlar Ne Diyor 5

• Yok ben böyle düşünmüyorum mantıktan giriyor aşktan çıkıyor mümkün değil ilk anda duygular depreşecek.

0|0
    0|0
  • Bana göre ilk görüşte olur o tanıdıkça aşırı bi sevgi duyulabilir ama aşk bu değil.

0|0
    0|0
  • İlişkilerde mantık aranmaz.Yanlış.

0|0
    0|0
  • Hayır katılmıyorum,karşındakine bişeyler hissetmen gerek yoksa olmuyor..

0|0
    0|0
  • ergenlik bunalımları, geçecek

0|2
    0|0
Yükleniyor...