Erkek arkadaşım kapanırsam benden ayrılacağını söyledi

arkadaşlar yargılamadan önce lütfen kendinizi benim yerime koyunuz rica ederim. bence islamiyete göre kadının kapanması insan ilişkileri olarakda bana göre mantıklı daha önce bi iki denemem oldu kapanmak konusunda ancak başaramadım nedeni ise çevremin son derece eleştirmesi ve ateistlerden oluşması komşular,arkadaşlar falan vs. ama asıl önemli olan erkek arkadaşım ateist ve kadının kapanmasının kadını son derece aşağıladığını düşünüyor ben öyle olduğunu düşünmmüyorum ama napıcamı da bilemiyorum kapanmak allah rızası için olduğu için bana mantıklı geliyor neden kendini aşağılatmak olsun ki ne alaka? bisürü şey yaparken insan kendini aşağılatmıyorda kafasına bi bezle örttü diye mi aşağılatıyor? ben öyle düşünüyorum ama erkek arkadşaımıda çok seviyorum ondan ayrılmak istemiyorum napıcamı bilmiiyorum niye beni kabul etmiyor bilmiyorum evli insanların eşleri sonradan kapanıyor adamlar olgunlukla karışılıyorlar herkes tepki verse kimse evli kalamaz ki. kısacası erkek arakdaşım benim düşüncelerime saygılı olmazsa sonumuz noluıcak merak ediyorum bilmiyorum keşke kabul etse beni olduğum gibi bende rahatlasam...

Güncellemeler:
Not: Lütfen yargılamadan önce dinleyiniz kendinizi benim yerime ya da erkek arkadaşımın yerine koyunuz. buarada ailem son derece anlayışluı kapanmam konusunda beni olumlu olumsuz birşey demiyorlar.
deteğiniz için teşekkürler erkek arkadaşımın kendine göre presipleri var geçen gün saçımı kestirdim diye bile benden ayrılıcaktı nerdeyse nedenmiş onun dediğini yapmamışım bilmiyorum davranışlarıyla beni sevdiğini düşlünüyorum ama kapanma konusunda beni dinlemiyor bile dinlese belki hak vericek diycem ama hiç inancı yok ki onun. mesela dini evliliği kabul etmiyor ve evlenmezmiş biz evlensek dini nikah kıymıycak benim tam bilgim olmaadığı için yorum yapmıycam sadece bilginiz olsun diye yazıyorum
ailem biraz muahafazakar ama herkesin düşüncesine de saygılı bilmiyorum kafam karışık:(

0|0
8|21

En İyi Erkek Görüşü

• bu senın inancın ve kimsenın bunu etkılemesıne ızın verme buna saygı duymayan sana gercekten deger vermıyor demektır dusuncelerın ınancın deger yargıların senın karakterını olusturan ana hatların tavız verme derım her ınsanın bu saygıyı hakettıgını dusunuyorum bu kadar kolay olmamalı sevgılın cok sıg dusuncelı bır ınsanmıs dıger ınsanların ne dedıgıne nasıl tepkı gosterdıgıne gore karar verıceksen bu senın karakterının tam oturmadıgını gosterır sen neye nasıl ınanıyorsan ona saygı duyulmasını ısteyeceksın yoksa bı ınsan olarak kımsenın gozunde degerlı olamazsın

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 20

• Bak. Ben de eşimin kapanmasını istemezdim en azından evlenene kadar ama kendi sonradan ister de kapanırsa ona karışamam bu inancı gereğidir belki de. saygı duymak lazım

Erkek arkadaşın ateist ise islam inancına göre sizin evliliğiniz yok hükmünde olur umarım biliyorsundur. Mantıklı düşünürse kapanmayla aşağılanmanın alakası yok.

Demek ki seni sevmiyor. Allahı inkar ettiğine göre yarattığını neden seviyor onu da anlamış değilim :(

0|1
    1|1
  • ayrı yerdesiniz . bu iş olmaz.

0|0
    0|0
  • Az çok dini konuda hassassın ve kapanmak istiyorsun aynı zamanda ateist biriyle evlenmeyi düşünüyorsun ikisi birarada olmaz malesef müslüman kadın müslüman olmayan erkekle evlenemez ya erkek arkadaşın ateistliğinden taviz verecek (ki bence tamamen içi boş bi ateistlik kendince moda olduğunu filan düşünüyo olabilir) ya da sen müslümanlığından taviz vereceksin, bu konularda sen bu kadar hassasken o tam tersi tepkiliyse zaten mutlu olamazsın istediğin kadar sev ama yürümez ve senin düşüncelerine o kadar saygı duymuyorsa seni haketmiyordur zaten boşuna üzme kendini, madem başörtüsünde kararlısın bu kadar bence ayrıl erkek arkadaşından ve bunu Allah rızası için yap sonuçta o da haram. Allah yardımcın olsun bol bol dua et doğru olanı yapar mutlu olursun İnşallah. Kendi kendine düşünsen doğru olanı bulman çok da zor değil aslında ve ne demişler "cennet ucuz değil..." uğraşmak çabalamak birşeylere katlanmak gerekiyor bazen. Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • Sen o erkek müsvettesi erkek arkadaşını hayatından çıkarsan daha iyi olur.

tebrik ederim kapanmanı destekliyorum.

senin kapanman çevreni ne ilgilendirir mahşer gününde ALLAH,a senin yerine onlarmı hesap verecekmiş?

sen doğru bildiğinde şaşma senin hayatını o çevrendeki insanlar yönetmiyor..

doğru yolu bulacağından eminim tekrar tebrik ederim hayatın başarılar

2|1
    1|2
  • öncelikle şunu söylemeliyim ki; cahiliye devrinde kız çocukları diri gömülürken tutup da onları mezardan çıkarıp ayakları altına cenneti seren islam dini değil midir. aşağılamaksa eğer arkadaşına bu cevabı verebilirsin. ikincisi herşeyden önce senin inançların gelir. ne demek sevgilim saçımı kestirdi diye bana kızdı. onun dediklerini yapan bir köle istiyor o. bana kalırsa ki rabbimin de razı geleceği de budur ki kapanman en güzeli en doğrusu olacaktır. karşına sevgilini alacak kadar inatçı ve kararlı olmalısın bu konuda.

0|0
    0|0
  • bu adam seni sevmiyor. onu geç fani hayat mı önemli senin öteki dünyan mı karar ver

0|0
    0|1
  • Zaten ateistse onunla evliliği düşünmemelisin.çünkü bu konu bence kapanmaktan daha önemli.Eğer ayrılmakla tehdit ediyorsa ayrıl.çok sevebilirsin ama evlendikten sonra sorun çıkacak.Ve büyük ihitimalle boşanmayla biter bu işin sonu.Herşeyden önce senin inancına değerlerine saygı duymuyor.Onun her dediğini sorgusuz sualsiz yapacak mısın hayatının sonuna kadar?

1|0
    0|1
  • Erkek arkadaşın gayet mantıklı düşünüyor, bence onu dinle.Kur'anda saçınızı kapatın diye bir emir yok..

1|2
    1|1
  • Ne kararverirsen ver kendin ver

sonuçları seni etkileyecek

0|0
    0|0
  • kapanmayı geçtim. sen dindar bir müslümansın, eşin ateist. o iş olmaz bence

kapanma meselesine gelince, eğer eşin istemezse senin kapanmana gerek yok. islamda kadın kocasının sözünü de dinlemeli değil mi?

0|0
    0|0
  • Ayrılsınnn

0|0
    0|0
  • bu senin isteğine kalmış... ben de kapanmayı desteklemem biraz saçma geliyo ayrıca şimdi kapananları görüyoruz din adına sadece kapanıyolar gibi duruyolar... sonuçta bu senin seçimin saygı duyulması lazım...

0|0
    0|0
  • ateist değilim ama kapanmak tek ibadet sekli değil namazını kıl orucunu tut kapandın diye cennete gitmeyeceksin

0|0
    0|0
  • Senin tercihlerine saygı duymalı. Ayrıca dinine bu kadar bağlı bir bayan nasıl olacakta ataist birisiyle evli kalacak? Başörtüsü İslamın bir emri olmasaydı ve sadece giyim tarzı olarak kapansaydın bu da kadının aşağılanması mı olurdu?

0|0
    0|0
  • Eğer ilerde de kafir olarak devam edecekse onunla evlenmen söz konusu olmayacaktır(İslami kurallara göre yaşıyorsan)

0|0
    0|0
  • erkek arkadaşın haklı.

1|1
    1|1
  • bırak onu kendi düşünce yapında birini bul

1|0
    0|0
  • ayrılacaksınız işte bu ilişki bitmiş artık, birbirinize hiç uymuyorsunuz.

ben de erkek arkadaşın gibiyim

olayın bu kadar ciddi oldugunu bilsem zaten ben ayrılırım...

1|0
    1|0
  • zıt kutuplar birbirini çekmiş ama bence çekmemeli. anlaşabileceğin , senin kafada birini bul, muhafazakarla ateist nasıl beraber olur ki ? mantıkdışısınız arkadaşım. hristiyan yada musevi yada buidst bile bulsan yine iyi çünkü inanç farklılığı var ama hiç inanmayanla inanan beraber olur mu ? hayat görüşleriniz farklı, yol yakınken dönün. sen şimdi örtünmesen bile ilerde örtüneceksin, bunu kabul etmeyen biriyle yapamazsın.

1|0
    0|0
  • Sen bıldıgını yap senı sevse sana karşı cıkmazdı

0|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 8

• Son satırlarında belirttiğin gibi bu erkek arkadaşın düşüncelerine saygılı olmadıgı sürece ne kadar seversen sev acı çekemeye mahkumsun. O seni seviyor mu ? cevabı açık ve net HAYIR. neden hayır seni oldugu gibi kabul etmiyor ve kapanmazsan ayrılacagını söylüyor. Sizce bu mu sevmek. Kapanırsan allah için kapan erkek arkadaşın için kapanırsan ne anlamı kalır için rahat mı edecek bol bol sevap mı kazanacaksın. Boş ver boş ver hiç kimse vazgeçilmez değildir cehennneme kadar yolu var o arkadaşının ben kapanmıyorum beni böyle sev olmuyorsada yolun açık de bırak.

0|2
    0|1
  • tam aksine örtünmek yani o adimi atabilmek kadar güzel bir sey yoktur bence. ama kapanmaktan kastim gercekten Allahin istedigi sekilde kapanmak. tesettür modasi dar kiyafet cingene renklerle kapandim diye ortaya atlamak degil. sirf bu yüzden cevremdekilerle anlasamiyorum. ben de kapanmak istiyorum ama böyle degil. kuranda cekiciliginizi örtün diyor. sadece saciniz görünmesin yeter demiyor. ve erkek arkadasin yanlis düsünüyor. kapanmak kadini daha da yükseltir. yanindan gectiginde islik calan erkekler artik sen gecerken kendilerine ceki düzen verip saygi gösteriyorlar. söyle düsün. en degerli bir seyini herkesle paylasirmisin? yoksa gizlermisin görünmesin yipranmasin diye? mesela bir kiz bekaretini verirse her kisiyle devam ederse önemi kalirmi bakire olmanin? ama bakire olan kizlari görüyorsun hepimiz hint kumasiymisiz gibi davraniyoruz. cünkü öyleyiz. biz deger verdigimiz seyleri herkese sunmuyoruz.sunmak zorunda birakan zihniyet yanlis aslinda. acilin diyen zihniyet yanlis. ben bedenimi tek ait olayacagim erkege saklamak istiyorum. ve beni alacak olan erkekte bana Allah icin örtün demeli. kolum görünse kiskanmali. cünkü normal olan bu. su son güncellemenden yola cikarak sana su tavsiyede bulunmak istiyorum: erkek arkadasindan ayril. cünkü bir sacini kestirdin diye ayrilma konusunu acan bir erkek seninle birlikte olup terkeder yada senden bir zaman sonra sikilir terkeder. hic bir zaman özgür olamazsin cünkü onunla ayni düsünceye sahip degilsiniz. örtünmek imanimizin ilk sarti degil ama Allahin emrettigi her seyin cok faydali oldugunu anlayabilirsin biraz arastirmakla. bazen anlamsiz gelse bile yasadiktan sonra anlayabilirsin. sen Allaha inaniyorsan ve kendine müslüman diyorsan imanin sartlarina inaniyorsan nikahin hem dini hem resmi olmali. senin isteklerine saygi duymayan bir erkek, kurallari ve inanci olmayan bir erkek seni asla mutlu edemez ve bana geliyorki cok katlanamazsin onun bu davranislarina. bak seni dinlemez cünkü Allah kuran da demiski: ben hidayeti diledigime veririm. hidayete eremeyecek olanlarin kalpleri mühürlenmis gözlerine kulaklarina perdeler cekilmis onlar görmezler ve duymazlar. yani icinde inanc yoksa istedigin kadar ifade etmeye calis kendini o anlayis gösteremeyecektir. bende kapanmayi cok istiyorum. gercekten cok istiyorum. bunun icin önce Allahin sözlerini okumaya basladim anlayacagim sekilde. ve bu istegim daha cok artti. cünkü sözlerini okuyarak Rabbimizi cok sevmeye basladim.tanidikca sevdim diyelim. onun hosuna gidecek seyleri yapmaya basladim. ve adim adim devam ediyorum inanilmaz derecede mutluyum. sende bu inanc var bu istek var. hep var olacak. bu duygunu anlayissiz ve inancsiz bir insan ugruna feda etme. müslüman olan Allahin rizasi icin ugrasir son nefesine kadar. Allah bizden hosnut kalsin diye. Fecrde Allah ne diyor bak:

27. Ey huzura kavuşmuş insan!

28. Sen O'ndan hoşnut, O da senden hoşnut olarak Rabbine dön.

29. (Seçkin) kullarım arasına katıl,

30. Ve cennetime gir.

0|0
    0|0
    • ayrica ailenin yada erkek arkadasinin ne düsündügü degil senin ne düsündügün neyi dogru buldugun önemli. sen hayatini Allahin emirleri üzerine kurmaya calisirken o kuralsizca davranipta seninle birlikte olmayacaktir emin ol. evlenmeye de karsi cikabilir. nikaha ne gerek var biz birbirimizi seviyoruz diye seylerde cikiyor sonradan ortaya.Sen hayatini bir gercek üzerine kurmaya calisiyorsun o engel oluyor.katlansan bile sonunda o birakir.saygi duyamayan sevemez bence

• Yazıklar olsun o arkadaşa diyorum,güya seni seviyor,sorsan saçının teline kıyamaz.Cehennemde yanmana ve açıklıktan dolayı işleyeceğin günahlara razı öyle mi?!

Yazık diyorum sadece.Sen kimseye değil,Allah'a kulsun,arkadaşın(!) seni sevmese bir şey kaybetmezsin.

Terazinin kefelerine neyi koyduğunu iyi bil,hayırlı akşamlar.

1|2
    1|3
  • Kapansan da kapanmasan da senin icin aykiri sevgilin. Sonunuz yok.

Dogru yoldasin kapanmalisin. ;)

1|3
    0|1
  • Valla benim erkek arkadaşımdan kapanmam konusunda baskı yapıyordu. Ben bu durumdan kurtulalı 2 3 ay oldu. Beni olduğum gibi kabul etmeyeceksen gidebilirsin ya da kabullenir beni böyle seversin dedim konu kapandı. Tavrını koy bence .

0|0
    0|0
    • yani? kapanmadın ve ilişkiniz devam mı ediyor?

• Evet bana kapanacaksın dedi hatta bende bu sitede sordum .. Ve hala devam ediyoruz hatta bu problem çözüldüğünden beri çok iyiyiz... Seni böyle kabul etmek zorunda bence.

• valla ayrılsan bence iyi olur bu senin kişiliğine ve seçimlerine saygısı olmadığını gösterir

0|0
    0|0
  • ister kapan ister mora boyan ama bunun islamiyet için olduğunu söyleme. islam, milletin götüyle başıyla ilgilenmez, p*rno sektörüyle karıştırdın heralde sen.

0|0
    0|0
    • anlamadım

• diyorum ki, islamda açıp kapanmakla ilgili bir şey yok. kendi kıyafetsel seçimlerini benim dinime iftira atarak yaşayamazsın.

• inanmıyorumm ne demek ya benm kapanmamı erkek arkadaşım istedi erkk kıskanmalıı

0|1
    1|1
    • anlamadım yanlış okudun sanırım.ben istiyorum ama o istemiyor benimde kafam karışık onunla konuşucam sanırım anlatıcam neden kapanmak istediğimi anlarsa ne ala anlamazsa bilmiyorum...

• kıskanmakla kapanmanın ne alakası var tamam gidip mini etek giyersin doğal olarak kıskanır ama saçı acık olupta kapalı giyinenlerde var bol giyinirsin kimsede tahrik olmaz ayrıca üstü minare altı ... gibi okadar cok örnek varkı kafa kapanıyor diğer yerler acılıyor

• tabi hemde çok var..

Yükleniyor...