Parayı yedirmek mi yoksa parayı kazandırmak mı?

Arkadaşlar benim bir cimri patronum var oğlu babasının iş yerine çalışmaya gelir , kuru ekmek bile getirmez işçilere yalvarır banada biraz yemek verirmisin diye , bakıyorum hiç patron oğlu gibi değil parasını boriktirip istediğini alabildiğini söylüyor !

Patronumla konuştuğum zaman ben bugüne kadar zorluklarla geldim paramın kıymetini biliyorum diyor ! Adamın 4-5 tane fabrikası var

Alman disiplinimi bu şimdi bizim türk iş adamlarının çocuklarını gözüm önüne geliyorda nerde akşam orada sabah , babam sağ olsun diyorlar :)

Bu durumda siz olsaydınız ne yapardınız ? Çocuğunuzu kopek gibi çalıştırır maasınımı verirdiniz yoksa benim bir tane oğlum var yeşin içsinmi derdiniz?

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• bir olimpiyat yüzücüsü 4 yılda bir yapılan olimpiyatlarda 4 dakika bile sürmeyecek bir yarış için, dört yıl boyunca hazırlanır, kaybedebilirde ama kazanan bir tanededir ,bu baba 50 yıl çalışsa 5 fabrikası olsa ne olur ,bir dakikada bir hareketiyle ,keybettiği şey oğludur , saygı

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 12

• İkisini de yapmazdım ama eğer şirketin başına geçecekse birgün, bence herkesin nasıl iş yaptığını bilmesi açısından bir sene onu alt düzeyde çalıştırırdım. Mesela, kimse yanlış anlamasın ve alınmasın ama, bankadaysa bir sene gişede çalıştırırdım. İşin esasının nasıl yapıldığını, temelini öğrensin diye. Ama öyle parasız bırakıp da rezil de etmezdim. Bir tane oğlum var sonuçta değil mi? :)))

1|1
    0|0
  • bence maaşıyla çalışması doğal bende aynısını yaparım zaten öyle biri olsam oğlumu yanımda bile çalıştırmam kuracağım başka bir söktörde işe başlamasını daha sonra işi öğrenip başına geçmesini isterim yani önce tecrübe babanın yanında törenas sağlanmaması için bu farklı bir olay türkiyede çocuklara verilen imkanlar çok fakat baba gittimi hepsi tepe taklak oluyor yanişirket ilerlemiyor geriliyor sermaye çoksa 1.2 kuşak sonra hüsran devamını sağlak için çocuğun iyi yetişmiş riskleri görebilmesi lazım günlük piyasa okadar değişkenki türkiyede sabahtan akşama kadar bir servet kaybedilebiliyor önce başka bir yerde sınav neder atalarımız eşek sürmesini bile komşunun eşeğinde öğreneceksin

1|0
    0|0
  • iste bu yuzden turkiyede para 2 nesilden otesine gecemiyor

1|0
    0|0
  • nescafe bile ikisi bir arada oluyorda senin bu söylediğin olmuyor mu ? :) iki arada bi derede olur.

0|0
    0|0
  • Hani derler ya "Bir kişiye balık vermek yerine, ona balık tutmayı öğretin"... İşte böyle bir şey...

1|0
    0|0
  • Abu Veledim Yesin İçsin Sıçsın Hiç Sıkıntı Yok

0|0
    0|0
  • o kadarıda abartı. varlık içinde yokluk cekmek ne kadar dogru olabılırkı. b.kunu cıkarmadan ne lüxe boğacaksın , ne süründüreceksin. anlattıgın olaya normal bir insanın vicdanın el vermemesi gerek bence.

0|0
    0|0
  • Sabancının oğlu mercedese binerken sabancı hacı murata biniyormuş: gazeteciler neden böyle olduğunu sorduğunda Sakıp Sabancıda eee nede olsa onun babası zengin demiş :) İşte bizde zihniyet budur :)

0|0
    0|0
  • ben kıyamam yahu yesin kerata:D

0|0
    0|0
  • senin kızın yokmuydu yaw neyse dünya ile bir yaşamayacağım benden sonra hayata tutunablmesi için hayatın ve paranın ne demek olduğunu bilmeli mücadele ruhunu aşılamalıyım ve o ruh onda olmalı ben öldükten sonra ister barda pavyonda ister yatırımda zaten yiyecek :))

0|0
    0|0
  • her sey zamanında guzel yemesınıde bılıcek bırıktırmesınıde ve en onemlısı paranın nasıl kazanıldıgını paranın nasıl kazanıldıgını bılmeyen cocuk harcamasınıda bılmez pintilik yapıp yememek bana ters ama avucumuda acıp savurmam...

0|0
    0|0
  • ortada bir şey bulurdum herhal

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Rahmetli Hulusi Kentmen'in Tarik Akan ile olan filmi geldi aklima.

Sorumsuz yetismesini istemezdim ama surundurmezdim de.

0|1
    0|0
  • Senin patronun aslinda cimri değil..en dogrusunu yapior..cunku para nasil kazanildigi insan bilmeli..

Bizim isyerindeki patronun kizi hem okuo hem bos vaktinde bizim ordaki restaurantda calisior..kendisinde hic ben patron kiziyim havasi yok..

0|0
    0|0
  • işi öğrenmek için çalışmalı ama ezilmeden.

0|0
    0|0
Yükleniyor...