Türban konusunda ne düşünüyorsunuz

Arkadaslar . dısarda öyle bi türbanlı kızlar varki Manken gibi. boya küpü altı şişane üstü tophane gibi.Kafalarını örtüyolar ama alt taraf . acık Ben anlamıyorm yeri gelince Konusmayı biliyolar Acık kızlara laf atmayı felan . çözemedim Şimdi 32 günü seyrettim adamın biri türbanlı kızlar Makyaj yapamaz günah diyo

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• Oda bişeymi ben kapalı olup hayat kadınlığı yapan biliyorum.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 9

• türbanını sadece inancı için takıyorsa sorun yok başka nedenler içinse zaten belli ediyor kendini benim aklıma şahsen türban deyince oy avcılığı gelio artık..

2|2
    1|1
  • Nedense benim cocuklugumda turban die birsey yoktu. Kapali kadinlar vardi ve hic hajlarinda yirum yapilmazdi.

İlginç !

0|0
    0|0
  • türban sade ve gösterişten uzak olmalı süs varsa bir anlamı kalmıyor o zaman adam haklı söylemiş

0|0
    0|0
  • Her dinlediğinize her konuşana kulak asmayın 1 , herkesin dini inancı ibadet şekli kendinedir buda 2.

1|0
    0|2
  • Çogu dinin gerektırıgı gıbı kapanmayı bılmıyor.Kısaca cahıllıklerınden.Yalnız bırde şu var insan ılk once kendıne bakmalı sen mukemmelmısınde karsındakını yargılayabılıyorsun ? Bu zamanda ısteyen ıstedıgını yaparken kapalının yaptıgı batıyor demek sana.

0|0
    0|0
  • acik kizlarda kapalilara laf atiyor . sanane ne ki makyaj yapabilir dogal yani

0|0
    0|0
  • İslâm’da elbisenin ismi ve resmi mühim değildir. Mühim olan vasfıdır. Yâni, el yüz dışındaki bütün bedeni örtüyor mu, vücut hatlarını belli etmeyecek genişlik ve uzunlukta bedeni kaplıyor mu? Aranan vasıf budur.

copy2

0|0
    0|0
  • eğer kapanma sebebi karşı cinsi etkilememek,onun dikkatini çekmemekse,dikkat çekecek her türlü durumdan kaçınılmalıdır.misal,şekilli örtünmek,makyaj yapmak,kapalı olsa dahi vücut şekillerini belirginleştirmek.

1|1
    1|0
  • Aynen bizim sınıftada türbanlı vardı sadece gözleri makyajlıydı bide altına pantolon ve topuklu ayakkabı giyiyodu

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Benim değerlerime hakaret etmediği, saldırmadığı sürece hiç kimsenin hiç bir şeyi umurumda değil.

Türbanı sadece dini inanışı için değil keyif için tarz için takan da olabilir bunları yadırgamamak lazım.

Türban bu yüzden takılır bak sen makyaj yapmış dersen aynı şekilde müslüman ama içki içiyor bu nasıl olacak diye derler.

Herkes istediğini yapar kimse dinin koruyucu gibi davranmamalı.

1|0
    0|0
  • Bu konuda neden herkes konuşur anlamıyorum.

Mesela türbanlıların giyim tarzını eleştirecek olanların önce türbanı, başörtüsünü falan destekliyor olmaları, hatta kendilerinin doğru bir şekilde tesettüre girmiş olmaları gerekmez mi?

Kendisi tesettüre karşı ya da karşı değil ama uygulamıyor, uygulayanı ise yanlış uyguladın diye eleştiriyor. Burada çelişki var.

Tesettürün amacı elbette bellidir ve tesettüre girecek olan bazı kurallara dikkat etmek zorundadır. Fakat kimsenin de durumunu bilemezsiniz, belki çok rahat giyinen bir bayanken kapanmaya karar verdi ve ancak bu kadar yapabiliyor?

Açık giyinen bayana f..şe diye bakmak ne kadar yanlışsa, tesettürü doğru kullanmayan bayana da "ya düzgün kapan ya tamamen açıl" demek o kadar yanlıştır bence.

0|0
    0|0
  • çok iyide oldu çok güzel iyi oldu taammı ? ş imdi mesela türban olayını çok karıştırdılar .Ha aralarında bi fark kaldı o farklan çok güzel oldu meselam herkezin hayatına kimse karışamaz .Ha nasıl karışamaz bu bayan şu şekıyl giyinir bu bayan şu şekıyl giyinir . Hiç kimse kimseye karışmaya bi hakkı yok özgürlüğü birdir . Ha baş örtü gurban oldugum Ya Resulallah tan gelmiş olabilir amma lakin ki öyle değildir . eee yormlamam bu kadar :D:D:D::D:D

link

0|0
    0|0
  • Öncelikle öyle kişiler türbanlı falan değildirler. Bizim Müslümanlar hala tesettürü saçları kapatmaktan ibaret sanıyorlar yahu! Bu kadar sapkınlık olmaz ki! Eller ve yüzler hariç her yeri kapalı olan ve avret yerleri belli olmayan kadınlara kapalı denir. Diğerleri, en az benim kadar açıktır. Ayrıca makyaj olayına gelecek olursak, kapalı ya da açık fark etmez. Bir kadın sokağa çıkarken makyaj yapamaz, koku süremez. Ancak kocasına, evin içinde açılır, saçılır ve boyanır. Ama bizim kadınlar tam tersi. Sokakta hepsi manken gibi, eşlerine karşı çoğu çapulcu gibi. Akıl-fikir ver Allah'ım.

0|0
    0|0
  • Bence kapanmakta usulüne uygun olmalı.Tabi niyete bağlı.Yakışıyo diye yada başka amaçla takıyosa isteği gibi yapar.Günahı da kendine.Ama kapanmak için kapanıyosa o zaman pantoldu makyajdı filan olmaması gerekir bence.

0|0
    0|0
  • bende beğenmiyorum ama en azı biyerini kapıyo çıplak gezmiyor oda var artık uğraşmayın türbanlı kızlarla bırakın kim nasıl biliyosa öyle giyinsin tangası görünün kızlar var sokakta onlara neden laf etmiyosunuz?

2|0
    0|0
  • ya offf sıktı bu konu yahu yıl 2012 hala turban turban. isteyen istediğini yapar kardeşim sanane!

1|1
    0|0
  • sıkılmadık mı artık bu türban konusundan? isteyen istediğini yapar bize ne...

2|0
    0|0
  • türbanlı bağyanların bi kısmı makyajdan öte şeylerde üstlerine yok, kafa türbanlı ama beyin fiber açık...

0|0
    1|0
Yükleniyor...