Egzersiz planım doğru mu sizce?

Merhaba. Ben vücudumun görüntüsünden memnun ve fazla kilosu olmayan bir insanım. Ama iki gün önce doktora gittiğimde vücudumdaki yağların fazla olduğunu ve onların gitmesi gerektiğini söyledi. Bende internetten biraz araştırma yaparak şu şekilde bir program oluşturdum. Isınma ve esneme hareketleri, 15 dakika koşu, sıkılaştırma hareketleri. Gün içinde bir ara da zumba. Bir anda yüklenmek istemediğim için koşuya 15 dakika ile başlamak istedim. Spor geçmişim pek yok, yıllar önce basketbol oynamıştım ama uzun süredir bir şeyler yapmıyorum. Bilgili olan varsa, programım nasıl? Başlangıç seviyesi için normal mi yoksa fazla mı? Ya da eksik mi? Şimdiden teşekkür ederim.

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel bir vücuda sahip olmanın sırrı beslenmeden geçer, İstersen günde bin dakika koş verdiğin kalori aldığından fazla ise kilo veremezsin. Bir tatlı kaşığı nutellanın içinde ki kaloriyi atmak için 15-20 dakika hızlı yürüyüş ya da koşu yapmak gerekiyor düşün bakalım hele baklavaları düşünün.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• fazlası var eksiği yok , daha önceden sporla uğraştığın düşünülürse bence iyidir

0|0
    0|0
  • Koşu 20 dk yap yüklenme olmaz yağ yakımında en etkili yöntemdir bisiklet de sürebilir ve ip atlayabilirsin gerisi güzel mekik de çekebilirsin bunlarda sıkılaşmanı sağlar kolay gelsin

0|0
    0|0
    • Koşuyu her hafta 15'er dakika arttırmayı düşündüm bir ay sonunda 1 saate ulaşmış olurum diye düşündüm. O yüzden 15 dakika. 20-40-60 mı yapsam acaba?

• En verimlisi bir saat diye okudum ama :/

• Ben kendi tecrübelerime göre söylüyorum arada dinlenecekseniz olur ama 1 saat kesintisiz sizi yorar ve ardından başka egzersizler de yapacaksanız enerjiniz tükenir 20 dk koşon 10 dk ip atlayın bunlarla birleştirin yani

• Koşu bandı kullanacaksan 30 dk aşma eklemlerinde sıvı kaybı olur. Tecrübeyle sabit

0|0
    0|0
    • Evimin yakınında bir koşu alnı var orada koşacağım.

• Güzel temiz havada koşu iyi olur. İlk başlamada da 20 dk başlayın yağ yakımı için iyi. Koşmasanız da tempolu yürüyün. Artırım yaptınız diyelim 40 dk bunu tek seferde yapmayın, 30 dakika ısınma, arada egzersizler sonra 10 dakika soğuma yürüyüşü yapın. 1 saat içinde 40 dakika ısınma egzersiz 20 dk soğuma daha çok verim alırsınız.

Kızlar Ne Diyor 1

• Sana göre gayet iyi ama on beş dakika koşacağına yürürsen hızlı bir şekilde koşudan daha fazla sıkılaştırır

0|0
    0|0
Yükleniyor...