Bilenler lütfen?

Arkadaslar bu cheat meal olayini biri bana aciklayabilir mi?"hileli ögün" gibi yorumlar gelmezse sevinirim turkce anlamini sormuyorum. nasil isliyo bu sistem?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Genelde bir veya iki haftada bir yapılır ve vucudu kandırma mantığına dayanır. Vücut öyle bir yapıdır ki sürekli olarak belli diyete sadık kaldığında ona alışır ve yağ yakmamaya başlar. Vücudun bu alışkanlığını kırmak için onu kandırman gerekir. Bunun için de diyetini 1 - 2 haftada bir tek öğünlük bozarsın. Hepsi bu. Ama kimileri cheat day yaparlar ki bu yanlıştır.

0|0
    0|0
    • Hmmmm basarili bir aciklama olmus banada haftada 1 istedigini yiyosun demislerdide biraz sacma gelmisti. tesekkurler aydinlandim şu an :)

• Ne demek ne zaman ihtiyacın olursa. Spor ve beslenme konusunda yardımcı olurum. Teşekkürler bu arada.

• Rica ederimmmm

Erkekler Ne Diyor 4

• adı üzerinde zaten : ) 1 öğün istediğini yemek demek genelde ağır diyet yapanlar haftada 1 böyle kaçamaklar yaparlar, çok abartmamak kaydıyla yapılmalı da zaten, ara sıra yaşadığımızı hissetmemiz gerekli

0|0
    0|0
  • fikrim yok

0|0
    0|0
  • bilmemem türkçesi yok mu

0|0
    0|0
  • saçma sapan bısey salla

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 2 3 kez duydum ama nedir bir fikrim yok.

0|0
    0|0
    • Galiba hep beraber ogrenicez kimse bilmiyo :D

• Marjinal olsun diye herhalde :)

• Detay; Sevgili sporcu arkadaşlar hepimiz diyet zamanlarında zorlanırız. Nefsimizle mücadele antrenmanlardan daha zorludur. Rutine binen beslenme düzeni hem sıkıcıdır hemde vücudunuzun kilo vermesini yavaşlatır. Arada kaçamak yapmak doğru bir tercihtir. Ödül olarak cheat meal’ı duymuşsunuzdur.
      Öncelikle burada yapılan en büyük hata abartmaktır. Sevdiğiniz ve yasak koyduğunuz şeyleri o gün o öğün yiyebilirsiniz. Uzun süre bir diyet yapıyorsanız ve haftalardır bu cheat meal'i yapmıyorsanız bir güne bile yayabilirsiniz. Haftada bir düzenli olarak böyle bir ödül ve kaçamağınız varsa öğünle sınırlı tutmanızı tavsiye ediyoruz.
      Peki Cheat Meal’ın yararları nedir? Bir kere motivasyonunuzu arttırır. Zor gözükse de diyete geri dönmenizi kolaylaştırır. Alışmış olan metabolizmanıza şok etkisi yaratır. Fazla kalori ve yağ alıyorum diye dert etmeyi bırakın. Arada yapılan cheat meal’ın zarardan çok yararı vardır.
      Zaten yabancı bir terim, ordan dilimize geçmiş yapmış olması normal.

Yükleniyor...