Daha kolay vücut yapmak için hangi besinleri tüketmeliyim?

Bu sporu yapmış veya yapmakta olanlara soruyorum nasıl beslenmeliyim daha kolay bi vücut yapmak için hangi besinleri tüketmeliyim ve kaç ayda sonuca ulaşabilirim şimdiden teşekürler. :)

Güncellemeler:
Boyum 1.80 kilo 81

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• oncelikle terleyene kadar koscan ya da bu tarz bi spor yapcan hos masa tenisinde bile cok terleyebilirsin ya farketmez aslında.bu formu tuttur once vucudunun her bolgesi kası calıssın ve de terlesin ısındır yani once makineyi :) ,en saglıklı yontem bundan sonra barfix tir,eger 10 x3 ya da 5 haftada 5 gun ,bunu şınavla 25x3 2gunde bir falan(sayılar cok da muhim dil ) kimini 2 ay kimini 3 genelde 6aydan sonra cevap verir.Ama agırlıkla ugrasmadan yaparsan sadece kaslı dil ayni zamanda estetik olarak da bedenin guzellesir ve daha iri birini de yere serebilirsin tabi biraz spor adami olmak da onemli,isin sırrı burda aslında,keyif alacaksın da biraz.Kosmak barfix sınav hepsinin atasidir ha bi de zıplama, cift ayakla.Barfix ozellikle bel usru omuz kol ve de bedenin merkez ana kas grubu olan karin kaslarina ilaveten sırt kaslarini delice calıstırır ;)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 8

• Kıymetli kardeşim,

En başta şunu söylemem lazım gelir ki bu iş ciddi bir disiplin istiyor. Düzenli antreman, düzenli beslenme, düzenli uyku-hayat. Haa unutmadan başlayıp 1-2 aya bırakacaksan hiç başlama derim.

İlaveten eklemeliyim ki beslenme vücut geliştirme sporunda en az antreman kadar mühim. Kasları beslemezsen bu iş olmaz.

Şimdi ne yemeliyim nasıl yemeliyim sualine cevap arayalım.

Antremandan 2.5 saat evvel yeme işlemini sonlandırmalısın en başta.

Antreman bitimindeki 0-50 dakika aralığında mutlaka protein almalısın. Tavuk göğsü bu iş için biçilmiş kaftan.

Yumurta beyazı ve yağsız peynir listende yerini her daim muhafaza etmeli.

Bu besinlere ilaveten yağsız ve tuzsuz pirinç pilavı, kuru kayısı,üzüm,incir, yağsız ve tuzsuz makarna, meyve, yağsız bol limonlu salata tüketebileceğin besinler arasında.

Başarılar.

0|0
    0|0
  • protein karbonhidrat dengesini tutturmalısın

0|0
    0|0
  • spor aylık veya yıllık yapılmaz. spor ömür boyu yapılır. gerisini yorumcular yazmış zaten

0|0
    0|0
  • 6 aydan önce gözle görülür sonuclar elde etmek zor. Direk yemek ismi vermicem internetten araştır.Bu işi önem sırasına koyarsak, beslenme > dinlenme > spor'dur..Büyümek istiyosan günlük vücudun ihtiyacı olan kaloriden 200-500 fazla alıcaksın daha fazlasını alırsan vücut yağ olarak depolamaya başlar genelde. Ayrıca mümkün olduğunca az yağlı ve protein değeri yüksek besinler tüketiceksin.Nette tonlarca diet listesi var.Dediğim şeylere dikkat ederek 4.5 yılda link bu hale geldim. Süreklilik ve disiplin bu işte anahtardır.

0|0
    0|0
    • Tebrikler kardeş baya bi yapmışsın ben daha çok kollara çalışmak istiyorum :)

• Boy kilo kaç şu an ? Ve spora başladıgında kilo kaçtı ?

Before-after resmi koyarsan süper olur. After var da before resmin var mı ?

• Before resmim yok. 4.5 yıl önce 54 kilo falandım özgüven yerlerdeydi resim çektirmezdim pek. Zaten pek fazla resmim yok sevmiyorum çekinmeyi. Şu anda boy 1.81 kilo 88di en son.

• Protein ve lifli gidalar agirlikli beslenmen lazim. Spor ile beslenme bir zincir gibi biri olmadan oburu olmuyor. Ben disardan toz veya supplement tarzi takviyeleri zorunlu olmadikca cok tavsiye etmiyorum.

0|0
    0|0
  • yumurta akı yiyceksin günde 15-20 tane protein ağırlıklı gideceksin köfte kıyma tarzı kırmızı et tüketmelisin kola gibi asitli içeceklerden uzak dur birayı da abartma yeter

0|0
    0|0
  • protein agrılıklı yemekler ye

0|0
    0|0
  • kaç kilosun boyun ölçülerin ne?

0|0
    0|0
    • 1.80 81 kiloyum omuzlarım geniş ?

• eyw saolda hocam sen bu sporlamı ilgileniyorsun :)

• evet yaklaşık 2,5-3 yıldır

Yükleniyor...