Sizce hangisini tercih etmeliyim? Muay Thai, Judo ya da Aikido?

Açıkcası pek ilgim olmadı şimdiye kadar bu tarz sporlar. Tek bildiğim Judo savunmaya dayalı bir şey. Aranızda bunlardan birini bilen, yapan var mı? Hangisini önerirsiniz?

Güncellemeler:
Ha birde öyle güçlü biri değilim. Onuda göz önünde bulunduralım :))
AİKİDO YOKMUŞ ARKADAŞLAR , TEKVANDO VARMIŞ. KUSRA BAKMAYIN.

0|0
2|9

En İyi Kız Görüşü

• Siyah kuşağım .:) Abim Muay Thai yapıyor arada sırada dayak yemiyor değilim :))

Aikido'yada gittim çok eğlencelidir 3 ünden birini seçeceksen Aikido 'yu seç.

0|0
    0|0
    • Aikido yokmuş :/ Tekvando judo muay thai varmış işte :))

• :) Amacım öyle dövmek falan değil. Biraz çevik esnek olıyım birde hobim olsun istediğimden. Muay thai yi yarın hocayla konusup iyice bilgi ediniyim o zaman teşekkürler :)

• 5gün

özelden mesaj atar mısın swankyy bişey sorcam

Kızlar Ne Diyor 1

• judo çok zormuş benim kardeşim yazılıcaktı ama vazgeçtik...hangisini önerirsin demiştim ama sadece judoyu duydum:))

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• tekvando iyi

0|0
    0|0
  • Aikido tamamen savunma. Kickbox ve Karate arasında ikilemde kalmıstım bende. Kick box sokak dövüşüne daha yatkın. Fakat sistematik bir şekilde ince has noktalar üzerine çalışmıyorsun. Yanı sokakta 2-3 kişinin arasına girdiğinde ilk vuruşlarda işi bitirmen gerekiyor. Fakat Karate öyle değil. Karate daha uzun soluklu. 5 kişiyle sonuna kadar mücadele edebiliyorsun. Nefes kontrolü ve ince noktaları daha iyi öğretiyorlar. Sonuç olarak amacın önemli :)

0|0
    0|0
  • bence hic birine gitme recep gelirse oraya bir tokatta bitirir isinizi hahah

benim arkadasim vardi judoya giden 4 sene gitti galiba bir ise yaramiyordu cocuk galiba polonyaliydi türk kizlarina sürtüklük yapiyordu tabi erkeklerde bunu gebertiyordu biriseye yaramiyor yani bu

0|0
    0|0
  • güçlü biri olmak için yapıcaksın bu sporları zaten ama judo iyidir zordur ve güçlendirir

0|0
    0|0
  • kesinlikle muay thai neden dersen içlerinde en sert dövüş sanatı o muay thai iyi bilirsen 4-5 kişiyi birden döversin :D

0|0
    0|0
  • muay thai yap diğerleri gerksiz .muay thai kung fu dan sonraki en etkili dövüş sanatıdır.

0|0
    0|0
  • güçlü delsen ve olmak istiyosan en iyisi kickbox inan, teakwondo boş iş sadece ayak var

0|0
    0|0
  • Güreşle uğraş bence:)

0|0
    0|0
  • Aikido yap hiçbir şey yapmadan adam dövebiliyorsun iki harekette.

0|0
    0|0
    • Amacım dövmek falan değil hobi amaçlı yapıcam. Eğlenceli midir?

Yükleniyor...