Acil paraya sıkıştığınız oldu mu?

Ben bu bu sabah soyadı değiştirme davamın karar belgesini almak için savcılığa gittim. yeterli olur diye üstüme 100 lira aldım. Önce Basın ve İlan Kurumuna ilan verceksin dediler. Biliyordum verileceğini ama ücretin çok olmadığını sanıyordum. Dosya masrafı 10 lira savcılığa verdim. Sonra Bakırköyden sultanahmete gittim yol parası derkene 50 liram kaldı. Basın ve İlan kurumuna girdim ilanı hazırladık ve bana yarım A4 sayfası kadar ilana 64 lira dedi. Ama bende 50 lira var dedim. Kredi kartı felan dedim. Yok bizde dedi. Çaresiz kaldım o an. İşimi hallettim ama ufak bir korku yaşadım. Sizede böyle bir olayınız oldu mu? Acil sıkıştığınız anlar?

0|0
6|3

En İyi Erkek Görüşü

• Dışarıya çıkarken hele ki böyle işleri koşturmaya giderken mutlaka yanıma çok fazla para alırım ne olur ne olmaz diye. Yalnız bakırköy sultanahmet arasında 40 lirayı nasıl harcadın ben orayı daha çok merak ettim:)3-5 liralık yola 40lira gitmiş sonuçta:)

0|1
    0|0
    • Şimdi şöyle anlatim. Adliyeye giderkene verdim 5 lira .Adliyede fotokopi idi şu evrakı al şunu al bunu al derken 10 lira gitti. Dosya masrafıda 10 lira aldı. Kaldı mı 75 lira akbilede para yükledim 15 lira ne olur ne olmaz diye kaldı 60 lira . Onlada Basın yayında bir kaç belge felan ona aldılar. Veznede işte dedi 64.40 diye kaldım o şekilde. Neyse 50 lira var deyince gazete alıcağını düşürdü 46.40 dedi. E dedim madem 46 lira yapabiliyorsunuz niye 64 dediniz. E o zaman eve nasıl gidecektin dedi

Kızlar Ne Diyor 6

• soyadın ne merak ettim . Bi kere yaşadım hemen kankamı aradım ilk atmden attı. ama cok bok bi durum cüzdanın bi köşesinde bu tarz seyler için kötü gün parası ayırmak lazım

0|1
    0|0
  • Böyle durumlarda taksi kullanma.Gözünü sevdiğim otobüsü beyazıta kadar gidiyordu oysaki:)

0|1
    0|0
    • Taksi kullanmadım metro kullandım. adliyede çektirdiğim fotokopini haddi hesabı yok. akbil yükleme felan derken 50 kaldı işte.

• Hiç yaşamadım böyle birşey ama korkarım kontrol ederim acaba param cüzdanda mı diye

0|1
    0|0
  • Iyi kabul etmisler normalde etmezler para cebmde bile unutuyorum hic lazm olmuo

0|1
    0|0
  • oldu bikaç kez ama bi yakınımı arayıp hallettim.

0|1
    0|0
  • Ben her an bunu yaşıyorum markete gidiyorum 10 liram var diyelim 9.99 harcayıp çıkıyorum ya 10.01 tutarsa eyvah !

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ehliyet için adliyeden temiz kağıdı alacağım zaman üstümde 4 lira kalmıştı. kağıdı almak 5 liraydı. neyse sırada bekleyen birinden almıştım :)

0|1
    0|0

• garanti ye giderim. yada muhasebeden alırım

0|1
    0|0
    • Sultanahmette yol bilmem iz bilmem. Sorunu hallettim ama yani o an insan rezil olcam korkusuyla varya ter döküyo.

Yükleniyor...