Duş sonrası kulağınızın iç kısmını nasıl temizliyorsunuz? Doktora sordum temizlemene gerek yok dedi.

duş sonrası kulağınızın iç kısmını nasıl temizliyorsunuz?doktora sordum temizlemene gerek yok dedi.kulak pamukları zararlı dedi.ama bir şekilde temizlenmesi gerekiyor.

0|0
57

En İyi Erkek Görüşü

• Doktorunuz doğru söylemiş. Kulakların iç kısımlarının temizlenmeye ihtiyacı yoktur. Kendi kendini temizleme mekanizmaları vardır ve bunu kendiliğinden yaparlar. Çoğu kişinin kulak çöpü yada benzer şeylerle kulak içerisini kurcaladığında ortaya çıkan sarımtırak madde kulağın kiri değil, kulağın kendisini korumak amaçlı ürettiği koruyucu maddedir. Bu sarı maddeyi çıkartarak kulağınızı temizlediğinizi zannederken kulağınızı dış etkenlere karşı savunmasız bırakıyorsunuz. Bu madde toz vs gibi kalıntıların kulak içerisine girişini engeller. Herhangi bir madde soktuğunuzda bu kalıntıların kulak zarına kadar ilerlemesine de sebep olursunuz. Oysaki herhangi bir müdehale yapmazsanız bu sarı madde topladığı parçaları kendiliğinden kulağın dışına sürükleyerek dışarı atacak ve siz farkında bile olmayacaksınız. Kulağın sadece dış kısımları ve kıvrımları temizlenmelidir. İç kısmına hiç bir şekilde müdahale etmeyip kendi haline bırakmanız en doğrusudur.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• Kulak çubuğu ile dış , peçete ile de içini parmağımla kaşır gibi yaparım , ıslak kalırsa başım ağırıyor ...

0|0
    0|0
    • öyle tam olmuyo ama kulak pamuğunun yerini tutmuyo.

• kulak çöpüyle :S:S

0|0
    0|0
  • kulak pamuğunun zararlı olduğunu bilmeme ragmen kullanmaya devam ediyorum

0|0
    0|0
  • su yıkıo işte içini

0|0
    0|0
  • bu konuda benimde fikrim yok onar zararlıymış diye duydum bende

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kulak pamukları kiri içeri iterek daha kötü sonuçlar doğuruyor.Sadece kurula kulak içlerini yeterli havluyla.

0|0
    0|0
    • ya ama o kir gözükünce çok itici bir görüntü oluşuyor o kiri nasıl temizlicez?

• Kulak burun boğaz uzmanlarını ziyaret edebilirsin duyma hissin azalınca.Onlarda aspratör denen bir alet var.Onu tutup kiri alıyorlar.

• Kulak temizleme pamukları daha kötü yapıyor, Çünkü bu mukoza yani kulak kiri denilen tabir aslında kulak girişi korumakla görevli, duş sonrası normal bir pamukla giriş kısmını yilmen yeterli.

0|0
    0|0
    • ama o mukoza çök kötü görünüyo napcaz onu.

• hacı doktor dedikten sonra öyle yapıyorum ama kulak kiri hafiften gözüküyo hiç hoş bir görüntü olmuyo bir çaresi yokmu?

• Benimde hiç hoşuma gitmiyor ama sağlık açısından bu daha iyi bir yöntem, ara ara ıslak mendil ucu ile girişi nemlendirirsen iyi olur

• serce parmagımı kullanırım genelde el havlusuna. ordanda hop makınaya

0|0
    0|0
    • hacı havlu kalın değilmi ya nasıl temizliyosun havluyla.

• abı fıber havlu gıbıler var. çağdaşta 4 tanesı 1 lıra kulak burun için ideal:)

• Havlu kullan bence.

En iyisiymiş.

0|0
    0|0
  • Normal bir pamukla temizle girişi yeterli bence

0|0
    0|0
  • kulak pamuğuyla temizliyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...