İkisinin ayrımını yapabiliyor musunuz?

linkteki fotoğrafı bir soruda paylaşmıştım ayrıca sormak istedim yemenli bir fotoğraf sanatçısına ait bir çalışma.Çalışmanın adı kadının kayboluşu sormak istediğim inançla kadını yok etme, saklama arasındaki farkı anlayabiliyormuyuz son karede kadını ortadan yok edince bütün sorunlar ortadan kalkıyor mu ?Ayırt edene din düşmanı olarak yaftalayanlardanmısın?

link

Güncellemeler:
burda kadının örtünmesi yok olmasına sebeptir denmiyor erkeklerin kendi çıkarları için kadını bu şekilde kapanmaya ikinci plana itilmesi erkeğin kadını kapatması örtmesi ayrım burda başlıyor zaten inanç yok burda libidosuna hakim olmayan erkek var aradaki fark bu idi

0|0
8|5

En İyi Kız Görüşü

• Soruya tersinden cevap vermek istiyorum ben.

Mesela ben tesettürlüyüm daha benim irademi yok sayan olmadı.

Yani annem, babam, arkadaşlarım burada ki bilen arkadaşlarım bile belki sen bile beni yok saydın mı?

Bence kadına cinsel obje gözüyle bakmak sorundur ama, kapalılık değil..

O kısım kişinin kendi tercihi.

Kadına cinsel obje gözüyle baktıktan sonra simsiyah da gezdirsen hiç bir anlamı yok bunun, tesettürün hiç birşeyin.

Diğer yandan batılı kadına nasıl bakıyor onu da düşünmek lazım.

Batılı kadınına sokakta tecavüz ediyor.

16 yaşında cinsellik keşfine başlıyor.

Bu kapalılık açıklıktan öte birşey bence.

Bu insanların cinsellik ile hastalıklarından kaynaklanıyor.

Yoksa emin ol beni kapalıyım diye çevremde yok sayan kimse olmadı.

Ha kapalıları sevmeyen var mı, var.

Onlar tepkili mi tepkili.

Ben ise kimseye tepkili değilim isteyen istediğini düşünsün, beni ister sevsin ister sevmesin.

Ama, bana kendi fikrini dayattığı noktada başlar savaşım.

Kapalılığımı da laf ettirmem, fikrimi de gizlemem.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Güzel bir çalışma. Güzel bir yaklaşım. Fotografla cok iyi ifade etmiş. çok iyi bir kurgu olmuş.

2|0
    1|0
  • pek alakalı değil ama, eskiden TRT de türbanlı görüyormuydunuz..? Şimdi sakın din bilmem ne narası atmayınız bana.10 sene Önce yoktu.Ben 10 sene sonrayı merak ediyorum.Olay basityavaş yavaş sindire sindire.Aynı fotoğraf sanatçısının işlediği gibi kısım kısım...Ve gün gelmiş birde bakmışız ki.)

2|0
    0|0
  • bütün sorun kadını cinsel obje olarak gören zihniyette

4|0
    0|0
  • Fotodaki kadın kendi isteği ile değil aile baskısı ile kendi istediği görüşü , hayatı yaşayamayan kadın olarak görünüyor yazık gerçekten bir ömür yok oluyor aşkım. . .

Kıymetimi bil <3 <3 <3

1|0
    1|0
  • yaftalamayanlardanım

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• 5 yıldızlık bir soru...

Bakan zihniyet değişmedikçe hangisi olursa olsun hep kadın saklanması gereken cinsel bir obje gibi görülecektir.

3|0
    0|0
  • Çok güzel anlatmış durumu ,herşey böyle başlıyor kadına korunması gereken cinsel obje meta gözüyle bakılıyor saklanıyor , zamanla değersizleştiriliyor ...

3|0
    0|0
  • Kadını yok eden örtünmesi veya kapanması değil, şehvetini ayarlayamayan sapıklardır. Bunu ne zaman anlayacaklar bende bunu merak eder dururum hep.

4|0
    0|0
  • Ayırt edebilen zihniyeti din düşmanı olarak nitelendirip bastırmaya calısan zihniyete karsı zihniyetim.

1|0
    0|0
  • benim gözümde hepsi aynı

go to hell

2|0
    0|0
  • saçma buldum

2|0
    1|1
  • gerçekten çok doğru bir çalışma

erkeklerin hadım edilmesi gibi de farklı bie çözüm üretilebilir

1|0