Neden çabuk yoruluyor olabilirim?

Hayatımda daha önce hiç doğru düzgün spor yapmış biri değilim. Bugün ilk defa koşuya çıktım. En fazla 3 dakika koşabiliyorum o 3 dakikayı tamamlayana kadar bile çok zorlandım , nefes nefese kaldım, çok çabuk tıkandım. Sağlıksal bir sorunum yok sizce bu neyden kaynaklanıyor?

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Kondisyonun yok ilk gunlerde olur bu kondisyon da kolay kolay gelmez benim kondisyonum full gibi birsey basketbolcuyum maclarda 35-40 dakika kosuyorun yorulmuyorum fazla kondusyonuda duzenli calisma ile yapabilirsin

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İlk önce düzenli yürümen gerekiyo mesela bugün yarım saat yürüdün biraz koş yarın kırk dakika yürü biraz daha fazla koş. Yavaş yavaş arttırmak gerek öyle bir anda çıkıp bir saat koşayım olmaz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• kondisyon eksikliği zamanla açılır nefesin

1|0
    0|0
    • nefes alış verişi nasıl olmalıdır peki?

• yok normal bende senin gibiydim şu an çok km yapıyorum :)

• tamam çok teşekkür ederim :)

• ısınmadan koşma ayrıca sigara iciyosan etkiler güzel beslen erken uyan geç uyanmak vücudu uyuşturucu zinde ol yanı zamanla performansın artar ayrıca bolca su ic

0|0
    0|0
    • sıgara falan kullanmıyorum ısınmadan kosmam zaten. beslenmem duzgundur. gunde 8-9 saat falan uyurum ama su pek su ıcmem

• vitamin eksik

0|0
    0|0
  • 3 dk cok az. Ben erkegm ve prof spporcutum. 20 dakika yüksek tempo koşuorum ancak. Bn kötü değil başlangıc için 3 dk. Ki bnden ii koşanı görmedm. Düşük tempo ise söledgn koşu ozmn sıkıntı var düşük tempo 1 saat koşarm

0|0
    0|0
    • düşükle başlayıp giderek arttırdım

• Formsuzluktan kaynaklı. Zamanla düzelecek birsey. Yapman gereken ilk önce tempolu yürüyüşle başlayıp sonra koş. Gün geçtikçe form durumun düzelir

0|0
    0|0
    • aslında yürüyüşü iyi yapıyorum o yüzden koşudan başladım direk

• Anlamadım beni. Koşuya çıkacaksın ya. Tempolu yürüyüş yap bir 10 dk sonra koş diyorum. Araba gibi düşün vücudu kalkışı 5. Vitesle yapmıyorsun di mi onun gibi :)

• Hahah tamam :D

• sakin ol şampiyon herşeyin bir sırası var önce yürüyüş :)

0|0
    0|0
    • spor yapmamış olabilirim ama yürüyüş yapıyordum yüksek hızda yürümüşümdür hep

• kimse anasından usain bolt doğmuyo :)

• orası öyle hızda sorunum yok çok hızlı koşarım ama nefes kötü.

• Hepatit b olabilir kan tahlili yaptır

0|0
    0|0
  • kondisyonun düşük koştukca açılırsın ciğerleri aç hergün tempoyu ve mesafeyi uzat egzersiz yap

0|0
    0|0
  • Kendinde demişin ya hiç yapmamışım diye hiç yapmadığın için normal bir durum

0|0
    0|0
  • kesinlikle doktora git

0|0
    0|0
  • pas tutmus bedenın o yuzden :)) acılırsın yakında :)

0|0
    0|0
  • akciğer ve diyaframın uyumsuzluğu ile ilgili

örneğin; uzun süre yürüyüş yapmayıp bir anda 5 kilometre yürürsen hem nefesin zorlanır hem de ayak ve bacaklarında ağrı olur

sen şimdi düzenli bir koşu programı uygula ve aşamalar halinde mesafe ve hızını artır. zamanla akciğer ve diyafram uyum sağlamaya başlar (yani güçlenir) ve aynı zamanda tüm vücudunda güçlenme ve dayanıklılık artar

sana önerim 10 kilometreyi aşma (kaslardaki yoğun sertleşme nedeniyle vücudunun esnekliğini kaybedersin)

diğer önerim her koşu sonunda depar yap yani hızlı koşu bitir. çok ani ve aşırı hızlanıp kalbine yüklenmek sakıncalı olabileceği için sadece yavaşça hızını artırıp maksimum hıza ulaşmaya yakınlaştığında sonlandır

1|0
    0|0
    • güzel ama o kilometre hesabını nasıl yapıcam hiç anlamam :D yavaş tempoyla başladım giderek arttırdım en sonunda çok yorulup durmak zorunda kaldım

• sitedeki yaşım yanlış bu arada.

• gizli olduğunuza göre yaşınızı paylaşmanızın bir sakıncası olmasa gerek :) böylece yaşınıza göre daha uygun bir öneri yapmış olurum. ben 37 yaşındayım ve 20 yaşındakilere bile taş çıkartabiliyorum (övünmek için söylemiyorum) ama bunu sadece spora borçlu değilim yani düzenli beslenmekten, düzenli uyumaya ve kafeinli ile asitli içeceklerden uzak durmaya kadar birçok şeye borçluyum yani demem o ki sağlıklı bir vücut için sadece sporla yetinmeyin ;)

Kızlar Ne Diyor 2

• Alisma surecinde normal

0|0
    0|0
  • kondisyonsuzsun. her gün yaparsan süre gittikçe uzuyacaktır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...