Kediniz için hangi (profesyonel) mamayı kullanıyorsunuz?

Marketlerde satılan Whiskas, Champion, Goody gibi markalar profesyonel formülasyonu olmadığı için kediler için fastfood gibiymiş. Sürekli bu mamalarla beslenmeleri bizim her gün McDonald'sdan hamburger yememiz gibi etki edermiş bünyelerine.

Ben Royal Canın kullanıyorum bu yüzden, gerçekten de tüyler parlak ve canlı ve bağırsaklardan tüy atımı daha kolay oluyor.

Gel gör ki 1 paşa ve 2 prenses artık farklı tatlar arıyorlar.

Kedi sahibi (bu sahip kelimesi de kedilere işlemez ya neyse) arkadaşlar, siz hangi profesyonel formülasyon kullanıyorsunuz? Ve kedileriniz memnun mu?

• Royal Canin
    17% (12)19% (11)18% (23)Oy Ver
  • Hill's
    13% (9)9% (5)11% (14)Oy Ver
  • ProPlan
    12% (8)17% (10)14% (18)Oy Ver
  • Iams
    4% (3)5% (3)5% (6)Oy Ver
  • Bakalım bi' sonuçlara millet ne demis
    54% (37)50% (29)52% (66)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
20|28

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 27

• ufak bir yerde yaşıyorum pet center yok o yüzden netten alıyorum mamaları nutripet diye bi marka aldım kalp sağlığı ve bağırsak sistemi için gerekli aminoasitler vitaminler tüy parlaklığı için gerekli çinko, magnezyum oranının düşük olması ve toptan aldığım için ucuza maal olması ve benzeri sebeplerden dolayı ve gayet iyi tüketiyo 1-2 yıldır ama arada kendi esas maması olan sakatat patates soğan elma fasulye ve benzeri sebzeleri hep birlikte haşlayıp robotta cekip veriyorum bayılıyo ona girip cıkıp yiyo onu. ama hem zahmetli hemde kasapta her zman sakatat bulamadığımdan mamaya yöneldim. manyak kedi sende her kedi gibi bizim yediklerimizi yesen ne olurdu sanki.

0|0
    0|0
  • Ben kendim yapıyorum pedibör pesküvitle sütü karıştırıyorum blendırla sonra derya ya yani kediciğime veriyorum.

0|0
    0|0
  • bu güne kadar kedime mama yedirdiğimi hatırlamıyorum tamamen ev yemekleriyle ve et ağırlık besledim . Şuan bi kediden çok panter gibi duruyor . 12 yıldır bizimle yani kendimi bildim bileli ufakken güreş tutuyorduk resmen :D . Köpekleri dövdüğünü biliyorum mama dan uzak durun ev yemeğiyle besleyin osmanlı kedisi olsun .

0|0
    0|0
  • Köpek besliyorum :)

Mama ile felan uğraşmam toprak mahsülleri ofisinden alıyorum 5 kg lık 10 15 paket pirinç

devletimiz kazansın :)))

Sonra et balık kurumu halka satış marketlerinden alıyorum günü birlik kanat but

Sonra 5kg lık süt tencerini mutfak dolabının en üstünden alıyorum içine yarım çay bardağı sıvı yag ve yarım paket margarini atıyorum isteğe göre arpa veya tel şehriyeyi bu yağda pembeleşinceye kadar kavuruyorum daha sonra ofisten aldığımız pirinç torbasının yarısını güzelce sıcak suyla yıkıyor ve süzgeçle musluk altında şoklatıp duruluyoruz ve tencereye boca ediyruz biraz da pirinci kavurduktan sonra but pirinci terenceye yayıyoruz ve 3 parmak ütüne kadar su ile dolduruyoruz algığımız but ve kanatlarıda ilave edip tuzunu katıp kapağı kapatıyoruz minimum 10 dk ya köpeğimin yiyeceği hazır :)

0|0
    0|0
    • Tavuk kemiğinin köpeklerin bağırsaklarını delme riski var diye duymuş idim :(

• Valla ben kayınvalidemin köpeklerine tavuk vereyim dedim kıyamet koptu da ondan :)

• Kayınvaliden biraz evhamlı sanırım benim onay verdiğimi söyle ona sıkıntı yok şeker harici herşey verebilirsiniz köpeğe

• Royal Canin

0|0
    0|0
  • hill's veriyorum arada champion veriyorum beslenmesine zaman zaman süt veya sütlü cornfleksle de takviye yapıyorum.şu an canavar gibi maşşallah.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Sonuçlara bakalım millet ne demiş.

0|0
    0|0
  • bir kedim bile yok anlıyor musun link

2|0
    0|0
    • köpek maması olarak proplan kullanıyorum fiyatlar internette çok iyi fiyatlara satılıyor petshoplara oranlara

• Royal Canin Sensible kullanıyoruz, en iyisi Orijen'dir denilmişti ama kedi hiç beğenmedi. Sensible 33 üstüne mama yok. Zaten kedi mamalarının formatı aynı, mineral-vitamin bileşiminin üstünü sebze-et karışımıyla kapatıyorlar. Whiskas gibi mamalardaki sebze-et bileşimi kalitesiz

0|0
    0|0
  • kedime soruyorum ne yemek istersin diye tabi kedi et diyor vejeteryan değil bazen dışarı bırak beni diyer ben kendim bulup kendim yiyecem diyor tabi çıkınca boş dönmüyor kuş,fare gibi etlerden büyük zevk aldığını söylüyor ben de onu karımıyorum...

0|0
    0|0
  • "kendiniz için..." diye okuyorum, ne maması diyorum ben de..

yaşlandık yav..

0|0
    0|0
  • fiskos die bisi vardi onu viriyodum bi de biara

0|0
    0|0
  • mouse delight kullaniyorum listede yok sanirim herkese tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Sabah sabah başlığı kendiniz için hangi mamayı kullanıyorsunuz diye okuyan bir tek ben değilimdir umarım:) Dedim millet mama yemeye de mi başladı:D

0|0
    0|0
    • hahah :) bu saatte böyle soruyu öyle anlamak gayet normal :)

• O bir şey değil kahvaltı da yapmadım. Allah'dan bir kaç defa sorunu okuyunca kedi olduğunu gördüm yoksa gidip o dediğin şeylerden alıp yeme ihtimalim çok fazlaydı:D

• Kasaptan ciğer getiriyorum .:)

1|0
    0|0
  • royal tabıı kı

0|0
    0|0
  • Kedim yok,Köpeğim var

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • kiskas mı neydi

0|0
    0|0
  • kedim yok kullanamıyorum::::::::S

0|0
    0|0
  • yemek artığıyla ekmek içi bizimki bayılıyor özellikler kuru fasülye vazgeçilmezi :D

0|0
    0|0
  • bizimkisi batçede ne bulursa yiyor, fare olur güvercin olur, kertenkele olur pek yemek seçmez

0|0
    0|0
  • köpek besliyorum ve hils in üstüne mama yok bence

0|0
    0|0
  • kedimiz yok

0|0
    0|0
  • çükentay mamaları, mama da 1 numara, 1 numarada 1 mama,mama 1 numarada

çükentay mamaları...

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 20

• merhaba,şöyle söyleyim bende eskiden whiskas kullanıyordum.marketlerde satılan kötünün iyisi bir mama.kedinin cinsini yazmamışsın ama royal canın en iyilerden biri gerçekten.ben bu mamaya başladıktan sonra kedim kilo aldı ve tüyleri falan güzelleşti dediğin gibi. daha çok mama tüketmeye başladı ayrıca bu mamanın şöyle bir özelliği var kedin kendini temizlerken yuttuğu tüylerinde mideden dışkısıyla dışarı atılmasını sağlar.ben persion 30 kullanıyorum ama normal kediler için olanı da var sanırım.biraz tuzlu ama inan değer.ayrıca kediler biraz arsız olur.benim kedimde öyle tok olmasına rağmen beni birşey yerken görsün o da miyavlıyor istiyor ama bu tamamen merakından yiyeceğinden değil çok kafaya takılacak bir şey de değil.köpekler kadar çabuk memnun olmazlar herşeyden.kediler zordur biraz.sen üstüne düşeni yap gerisi ona kalmış.dediğin gibi sahip konusu tam tersi durumda bizdede:)

0|0
    0|0
    • Benimkiler sokak cinsi :) 3'ü de sokakta hasta, yaralı bulunmuş kuzular. Şimdi kendilerini kral ve kraliçe sanıyorlar o ayrı, sanki saraylarda büyüdü haspalar! :D

• :) en güzel cins işte. nekadar şanslılarki sahip çıkmışsın:)

• Orijen kullanıyorduk, ama kısırlaştırıldıktan sonra böbreklerine zarar verebilme ihtimaline karşı royal canin'in kısırlaştırılmış kediler için olan mamasına geçtik. İran kedisi olduğu için arada tüy problemi olan kediler için olan mamadan da kullanıyoruz. Annemlerin kedisi mesela çok zayıf, ona yavru kedi maması falan veriyor veteriner arada. Ama tam bilmiyorum onunkisini, farklı şehirlerdeyiz.

0|0
    0|0
  • kedim yok. kuş besliyorum. bu hafta 2. yi alıcam.

0|0
    0|0
  • petarkadaş uyeligin yoksa bi göz at derim. bi de yaş mamayı kendin evde yap cok daha saglıklı. neyin nesi oldugu bilinmeyen artıkları yedirmemiş olursunuz. kuru mama için ben de en iyi royal canin ve hills diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Siklarda digeri de koysaydin keske :-). 6-7 aydir orijen kullaniyoruz. Gayet memnunuz. Turkiyedeki ham protein miktari en yuksek mama. Ve yurtdisinda 6 yildizli sayilan, canada da odul almis bir firma. Royal canin 5 yildizli bir mama. İlk basta yemedi inatlasti. Ben de inatlastim. Simdi pesimde dolaniyor vereyim diye. Royal caninin ham protein miktari %36 iken, orijende %42dir bu oran.

0|0
    0|0
    • Hiç duymadım bu markayı Kahlocum ya... Veterinerde mi satılıyor, bir de kaç mangir bu?

• Moda'da bunların değil mi? İstanbul'da otururken görmüştüm sanki...

Fiyatı Royal Canin'den uygunmuş. Veterinere bir sorayım da olmazsa bundan alayım bare :)

• veterinere sor da. Hepsi farkli bir sey diyor :-). Senin yapacagin sey iceriklerini karsilastirmak. Yurtdisinda satilan sitelerde rewiev kismini okumak ;). Benim veterinerim o ne demisti. en dogru yorumu kullanicilar getirir mama konusunda.

• ben ne yesem o da onu yiyor :)

1|0
    0|0
  • Ke(n)diniz için hangi (profesyonel) mamayı kullanıyorsunuz? olarak okudum ve agzimin aldigi sekli gormelisiniz.Benim kizim Turkiye'de satisa sunulan mamalari sevmiyor bende yurtdisindan getirtiyorum. Avoderm kullaniyorum tavsiyede ederim.

0|0
    0|0
  • Kediden nefret ediyorum.

0|0
    1|0
  • Purina Pro Plan. Kedim gayet memnun. Royal Canin de aldığım oluyor bazen. Ama bunu çok seviyor. Whiskas'ı 2-3 ayda bir veriyorum. Koyar koymaz bitiriyor zaten, aynı benim hamburgere abanmam gibi , fastfood olduğu belliydi :D

0|0
    0|0
  • Bulundugum yerde bu saydiklarinizin hicbiri yok yahut ben gormedim.

Whiskas kullaniyorum:/ kedilerimin gelisimde herhangi bi aksilik yasamadim.

Tuyleri gayet parlak ve canli duruyor,hos fircalamanin da katkisi buyuk.

0|0
    0|0
  • Kedim varkeni ,mama vermedim hic, biz ne yiyorsak ondan yedi. Mamalarin bayat et,kemik ve sakatatlardan yapildigini , yapay aromalar kullandigini duydum.

0|0
    0|0
    • Bir de royalcanin ruhsati yok.

• Veteriner arkadasim satmiyordu o markayi , iceriginden dolayi ruhsat alamamislar sanirim. Kesin bisey degil ama arastir istersen.

• 2 ayrı veteriner önerdi bana da o markayı o nedenle kullanıyorum.

• Royal Canin

0|0
    0|0
  • bizim kediler Whiskas hastası,kokusunu 1 km öteden alırlar :D

0|0
    0|0
  • benim hiç kedim olmadı köpeğimde olmadı hatta hiç hayvancık beslemedim ben ya:)

0|0
    0|0
  • Wiskas :JIUHŞOIHOIH

0|0
    0|0
  • Sonuçlara bakalım millet ne demiş.

0|0
    0|0
  • Kedim yok, mama derdim yok.

0|0
    0|0
  • bir kedim bile yok =(