TDK'nın Kürtçe sözlük hazırlaması ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Duydunuz mu bilmiyorum ama TDK Kürkçe Sözlük hazırlıyor. siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

- Duymayanlar link

0|0
8|8

En İyi Erkek Görüşü

• Biz Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşıyoruz ve kürtçe sözlük çıkarıyoruz ne alaka yani, hangi partiden olduğum önemli değil sırf terör olaylarını azaltmak için onların isteklerini yerine getiriyoruz sonrada türkler ve kürtler kardeştir diyoruz :P

0|1
    0|1
    • sonrada adına müslümanlık yada hümanizm diyoruz

• Öyle ne yazıkki onlarla başa çıkacağımız yere el sıkışıyoruz :(

• Azalttıklarını zannediyorlar lakin gündem güne daha da fazla şehit veriyoruz meclis teki olaylar peki asık bu ülke ye rahmetli Ataturk un kemikleri sızlıyordur;(

Erkekler Ne Diyor 7

• Ne zaman milliyetçiliği bırakıp, İslam'a göre insanlara bakmayı öğrenirsek ancak o zaman gerçek bir millet ve mutlu bir ülke olacağız. Benim için haber niteliği taşımıyor bile.

1|1
    1|1
  • Allah bu memleketi bu hale getirenlerin belasını versin gençliğe hitabenin bütün maddeleri oldu bakalım nereye gidecek bu iş

2|0
    1|0
  • Buladar tavize bukadar yüz vermeye bakalım daha kac şehit vericez Allah çarpsın alıcam bir gün elime makinayı nerede gördüm bi kurt PKK kafasına Skicam bukadar da olmaz artık ya

1|0
    1|0
    • kurtlerle pkk yı aynı kefeye koyma

• kaç yaşındasın ama cahilsin cehaletle uğraşmak zordur.PKK sadece kürtlerden ibaret değil araştır oku sizin gibiler olduğu sürece kardeş kardeşe tabi düşman olur saçın aklaşmış ama hala cahilsin okumak lazım yoksa sizin gibilerle uraşmak zor

• Bırak Allah askına ya bana akıl fikir verecek kişilikte degilsin sm senin hayatın kadar okudum ben neyin ne olduğunu cok iyi biliyorum anladım kürtsun yandaşlarını koruyorsun senin yasının 10kati kurt arkadasım var benim bana akıl verme sus doğru düzgün oku yazdıklarımı ondan sonra konus memlekete göre kişilik karakteri yaptırma bana

• Bu eksileri veren hangi o* çocuğuysa onunda yedi ceddinin üzerinden bütün TÜRKLER geçsin

İlla ağzımızı bozdurcaniz

0|0
    0|0
  • iyice mala bağladılar

1|0
    1|0
  • Taviz tavizi doğurur, olayın nereye gideceğini hepimiz biliyoruz.

0|0
    0|0
  • Bence bir sakıncası yok.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 8

• TÜRK dil kurumunun KÜRTÇE sözlük hazırlamasını kınıyorum!

1|0
    0|0
  • Kürtler kendi aralarında kullanabilir, ben kullanmayı düşünmüyorum.

3|0
    0|0
  • eşofmanların bel kısmında ip olur ya hani,

onun ucu kaçınca ip de birden içeri kaçar

artık onu eskisi gibi giyemezsin

1|0
    0|0
  • İşim olmaz.

0|0
    0|0
  • saçmalık

1|0
    0|0
  • isteyen kendi arasında kullanabilir bu kürtlere önem verildiğini göstermez herkes kendi dilini kullanmakta özgürdür.Sen kullanmazssın bakmazssın olur biter

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Düşünmüyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...