Böyle çıkmaz sokak gibi bir durumda olsanız ne yapardınız?

Şimdi duşunun ki birisini cok seviyorsunuz neredeyse 24 saat aklınızda o var artik kendi hayatınızı yasamayı bırakıp tamamen onu yasar olmussunuz ve bu durumunuz uzun bir süredir ( yaklaşık 4 aydır) stabil... Fakat sevdiğiniz kisinin sizin onunla ilgili olan hislerinizden hic bir haberi yok hatta sizi hatırladığından bile emin değilsiniz. Eminsiniz ki yıllarda geçse hatta acilsanizda o sizi red bile etse hep onu seveceksiniz çünkü öylesine tutulmuş ki kalbiniz ona bir daha bir baskası icin çarpması imkansız yüreğinizin onunla hic degilse arkadas olarak konuşabilmek gorusebilmek tek arzunuz lakin saçmalarım korkusundan ve aranızda ciddi bir yas farkı bulunması ve başka ülkelerde yaşıyor olmanız gibi engellerden ötürü bir türlü cesaret edemiyorsunuz konuşmaya her yeni günde sonu olmayan bir bekleyiş icinde oldugunuzu hissediyorsunuz ama bir türlü kuramıyorsunuz cesaretsizliginizi böyle bir durumda olsaydınız ne yapardınız?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• su yazıyı okurdum. durumun buna uyuyor :)

Ergen ne hisseder, nasıl davranmak ister?

Ergenin genel olarak duygularında istikrarsız olduğu görülür. Bir gün önce çok mutlu ve enerjik olan ergen ertesi gün kabuğuna çekilmiş ve bitkin olabilir. Duygular anlık olarak bile değişkenlik arz edebilir. Bu nedenle ebeveynin bunu kabul etmesi ve her defasında “Daha dün iyiydin, şimdi ne oldu?” türünde sorgulamalara ve baskıcı yaklaşımlara girmemesi gerekir.

Bu dönemde ergen duygularını çok dolu ve coşkulu yaşar. Gerek ses tonu ve vurgulamaları ve gerekse mimikleri önceki döneme göre duygularını daha fazla ifade ediyor niteliktedir.

Diğer dönemlere göre daha yoğun hayal kurar ve gerçekten zaman zaman uzaklaşır. Bu hayaller gelecek planlarını kapsayabileceği gibi genellikle karşı cinsle ilgili hayaller olabilmektedir.

Ergen zaman zaman yalnız kalma isteği içinde olabilir. Odasına çekilen ve yalnız kalmak istediğini söyleyen bir ergenin ciddi bir sorunu olduğu düşünülüp kaygılanılmamalıdır. Ergen kendisi ile baş başa kalıp yaşadıklarının muhasebesini yapma ihtiyacı hissedebilir.

Ergen kendini yorgun hissedebilir, buna bağlı olarak çalışmaya karşı isteksizdir. Vücut enerjisi âdeta büyümeye harcanıyor gibidir.

Ergen yaşadığı bedensel değişimlere bağlı olarak çekinebilir ve kendini saklama ve bu değişimlerden çevreyi haberdar etmeme isteği içinde olabilir.

Yeni şeyler deneme merakı artmıştır.

Bu dönemde arkadaş çok önemli bir noktadadır. Bu nedenle arkadaş seçimi konusunda ergenin dikkatli olması ve ailenin hassas davranması gerekir.

Bu dönemde ergenin fark edilmeye ve takdir edilmeye ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacını aile içinde gideremeyen ergen, farklı arkadaş gruplarında bu ihtiyacını gidermeye çalışacaktır.(alıntı)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• aşk aptallara göre

0|0
    0|0
  • gidip duygumu söylerim

reddedilsemde

elimden geleni yapmış olurum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Grixxmana katılıyorum, sanırım bu ergenlik ile ilgili bir durum. Benimde başıma geldiği olmuştu ağlaıp dururdum hep dua ederdim sonra zaman geçti evlendi hatta düğününü bile izledim ama yıllar geçince ne kadar aptalca şeyler yapmışım diye resmen güldüm kendime sana da öyle olur büyük ihtimal oyüzden ne kadar mantıklı düşnemezsende düşünmeye çalış zor biliyorum ama yap

0|0
    0|0
  • fener yakarım yani yeni başlangıç...

0|0
    0|0
Yükleniyor...