Okuduğunuz duaların anlamlarını biliyor musunuz?

Okuduğunuz duaların anlamlarını biliyor musunuz? Türkçe karşılıklarını da okudunuz mu ya da ezberleyebildiniz mi? Yoksa mutlaka iyi bir şeydir diye düşünüp hep arapçasını mı okursunuz?

• Türkçesini de bilirim veya Türkçesini okurum. Neyi okuduğumu bilmek isterim
    62% (5)29% (2)47% (7)Oy Ver
  • Arapçasını bilirim, anlamını okumuşsam da aklımda kalmamışlar ya da birbirine karıştırıyorum
    0% (0)29% (2)13% (2)Oy Ver
  • Dualarla pek aram yoktur
    38% (3)42% (3)40% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Mesela ben birbirine karıştırıyorum ne kadar sonradan türkçesini okusam da unutuyorum onun için artık sadece türkçe okumayı düşünüyorum. Fatiha, ihlas, Ayetel kürsi, salatı tefriciye, nas, felak vs. hangisini birini ezberleyeceğimi şaşırdım..

0|0
11|10

En İyi Erkek Görüşü

• bi kısmını biliorum ezaninda anlamini biliorum bilmek iyidir ya.. Allah hepinizin dualarini kabul etsin arkadaşlar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• kendimi düşünüyorum da Türkçe'lerini aklımda daha zor tutardım hatta tutamazdım. tuttuklarım da tam anlamını karşılamayacak büyük ihtimalle.

hikmet gözüyle de bakmak gerek olaya. şahsen O'na en güzel şekilde dua etmek isterim, O'nun söylediğinden daha güzeli ve doğrusu olmadığına göre. düşünün ciltler dolusu tefsirler var o ayetleri açıklamak için. ayetlerin ardındaki hikmeti açıklayabilmek için.

ha bi de kendimi şu güzellikten marum bırakmam şahsen: link

Kur'an ın en büyük mucizelerinden biri de dilidir, o ahengi, etkileyiciliğidir bunu unutmayalım. küçücük çocuklar bile hafız olabilmektedir. yani Kur'an daki dili sıradan görmemek lazım.

bence aklında kalmasa da meali defaatle oku. normal dua ederken ise ben de Türkçe dua etme taraftarıyım. hani "Allahümme inneke afuvvun tuhibbul affe fağfu anni" diyeceğime "Ya rab sen affedicisin affetmeyi seversin bizleri de affet" demeyi tercih ederim.

0|0
    0|0
  • Türkce mealine de bakmak lazım

0|0
    0|0
  • Türkçe meal kuran-ı kerim okudum ve duaların karşılıklarını ama hafızam çok zayıf bu konuda

Allah affetsin ama sanırım beni iyi bi mümin olarak kabul etmiyor, cüz okudum bitirdim iki ayrı dönem ama Kuran-ı Kerim nasip olmadı Rabbim affetsin ama illa yakıcak sanırım beni

0|0
    0|0
  • C... dualarla pek aram yok

0|1
    0|2
    • Eksileyenler, neden eksiliyor bide şuraya yazsın bakiim ? Herkesin görüşü kendine sen müslümansın dua ediyosun diye 25 tane + mı vercez sana..?

• gerçi okumayanları eksilemişler ama ben değilim. bırak onlar da zihniyetiyle kalsın onlar için yapılabilecek pek bir şey yok..

• Arapçasını bilirim, anlamını okumuşsam da aklımda kalmamışlar ya da birbirine karıştırıyorum

0|0
    0|0
  • dua okurum ama her okuduğum duanın türkçesini bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Orijinal halini biliyorum sadece.

0|0
    0|0
  • anlamını bilmediğim şeyleri okumam, dinlemem

0|0
    0|0
  • Okumuyorum.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 11

• Kanımda hafızlık olduğu için Arapçasını okuduktan sonra Türkçe okurum bir de anlamlarını unutmamak için.

2|2
    0|0
  • Dualarla pek aram yok ama fatihayı ilk ezberlediğimde türkçe anlamı hala aklımda..

0|0
    0|0
  • Türkçesine mutlaka bakıyorum

0|0
    0|0
  • bildiğim duaların anlamını da biliyorum.

0|0
    0|0
  • Türkçe anlamlarını bilirim, ama arapça okurum

1|0
    0|0
  • hemen hemen cogununkını bılırım.

0|0
    0|0
  • turkce anlamına bakıyorumm

0|0
    0|0
  • Anlamlarını okudum. Ama arapça okurum.

1|0
    0|0
  • okumuyorum

1|0
    1|1
  • ezberimde değil ama biliyorum

0|0
    0|0
  • Okumuyorum.

0|0
    2|3
Yükleniyor...