Japonya denince aklınıza ne geliyor ve neler geliyor?

Arkadaşlar bakalım neler düşünüyorsunuz ve neler geliyor aklınıza?

Japonya denince aklınıza ne geliyor ve neler geliyor?

0|0
18|15

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 17

• Ramen-Anime-Festivaller -Odangolar :)

0|0
    0|0
  • minik minik pipiler.

1|1
    0|0
  • Tsunami ve nükleer felaket.

Birkaç yıl önce aklıma teknoloji ve çalışkanlık geliyordu.

0|0
    0|0
  • Kiraz cicegi festivali link

0|1
    0|0
    • hmmm evet kiraz çiçeği hastası hepsi. cherry blossom. gerçi ben de severim.kiraz kayısı şeftali bunların çiçeklenmesi çok hoş <3

• o noktada haklısın aslına bakarsan ABD bile bazı eyaletlerinde ihalelerde vb. ABD firması olması önemli değil ama ABD topraklarında üretilmiş olması durumunda örneğin 15% 'e kadar fiyat farklarında bile bu ABD de üreten firmalar lehine kullanabiliyor tercihlerini ama bunların iş kültürleri de bize uymuyor. esneklik 0. biz akdenizliyiz :D

Bir de aslında bakıldığında bu davranışlar ekonomik olarak rasyonel değil :D

• :D biraz trip atmak da lazım ama. hem birey hem ülke olarak. herkes kendine çeki düzen versin ! :D

• dar ve bir o kadar pahalı evler...

eğitim... eğitim...

adı farklılık olan her şeye merak salma potansiyeli olan, güneşten kaçan insanlar

0|0
    0|0
  • depremler ve saglam yapılı evlerr

0|0
    0|0
  • Askeriye yerine eğitime yatırım yapan bir ülke.

0|0
    0|0
    • Aslında askeri gücü dünyanın en büyük güçlerinden biridir. silahlarını mitsubishi üretiyor. ve çok gelişmişler bu konuda. şimdi amerikayla savaşsalar amerikaya aşırı kayıp verdirebilirler.

• Benim bildiğim sonradan askeriyeye yatırım yaptı.Yanlışım varsa düzeltin :D

• atom bombası

0|1
    0|0
  • -Takato yo şima?

+Yaha!

0|0
    0|0
  • suşi geliyor

0|0
    0|0
  • Neler gelmiyor ki :(

0|0
    0|0
  • Tokyo, Nagoya, sushi, kiraz ağaçları, şemsiyeler ve birçok şey

0|0
    0|0
  • Hatunlarin pis olusu geliyor.

0|0
    0|0
  • Sushi ve kaküllü minyon çekik gözlü kızlar

0|0
    0|0
  • şimdi benim japonca diyince aklıma fotograf makinesi, samuray, arigato, bamya ve metrobüs geliyor

0|0
    0|0
  • sen geliyorsun sdaadsfads

0|0
    0|0
  • .tek kelimeyle anime!

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Bir çinliyi ir japona her zaman yeğlerim.Japon dediğin de zaten çin kırması. Bunlar zamanında japonyaya kaçıyor, tabi iklim şartları adaptasyon kemikleşiyor suratları vücutları, birde dar alan, tamam kültür iyide iraz da pisler, bir de bazı lokantalarına tavım, adam japon harici giremez diyor, yahu açım arkadaşım,ha bi de bi kase çorbaya 100 usd gibi uçuk rakamlar bazı yerde, ama çin öylemi, herşey çin malı lem çok ucuz.

1|0
    0|0
  • Japonya denilince mükkemmellik geliyor aklıma. zaten aklımdan hiç çıkmıyorki japonya sevgisi. bu kadar güzel bi yer olamaz resmen cennet gibi. inş bir gün orada yaşayabileceğim. japonya arabaları teknolojisi HONDA'sı insanları. ah ah :) seni seviyorum japonya

0|0
    0|0
  • Katana. Bir tane istiyorum.

0|0
    0|0
  • eskiden çalıştığım şirket geliyor. abuk subuk iş kültürleri geliyor

1|0
    0|0
    • Merak ettim ,onlar da tanidik kayiriyorlar mi ? Hani isi ehline vermek deyimi vardir ya , uyguluyorlar mi bunu .

• Aslinda dogru olan o degil mi sence de , bizim de millet olarak kendi cikarlarimiza oncelik verme vaktimiz geldi diye dusunuyorum.Okulda biriyle tanistim ,iranli ve nanoteknoloji masteri yapiyor , mezun olur olmaz ulkesine kosup , lablarda calisacagini soyledi , bu yolda ne gerekirse yaparim falan dedi , bizimkiler ise Amerika hayaliyle yanip tutusuyor ben de dahil :D , konuyu dagittim afedersin ama icimde kalacakti :D

• Hiiim, evet haklisin kesinlikle rasyonel degil , iyi ki devleti ben yonetmiyorum , tripci ruhumla butun ulkelere ambargo koyardim , turistleri iceri sokmazdim ozellikle ruslari ve ingilizleri :D

Yaparim bilirsin :D

• robotlaşmış insanlar

0|1
    0|0
  • küçük insanlar

0|0
    0|0
  • samuray kılıcı

0|0
    0|0
  • "oramakomaburamako","çoksoktunçek","hiroşi,makato"

0|0
    0|0
  • Tokyo Meydanı geliyo ..

0|0
    0|0
  • Pearl Harbor geliyor aklıma

0|0
    0|0
  • deprem, tsunami, teknik olarak resesyona girmiş ülke.

0|0
    0|0
  • hoş hatunlar

0|0
    0|0
  • Faşizm ve doğu'da olup da aristokratikleşen ilk ülke.

0|0
    0|0
  • Uzaklar...

0|0
    0|0
  • sony, honda, deprem.

0|0
    0|0
Yükleniyor...