Spordan sonra ne yiyebilirim alternatif bişeyler?

Spordan sonra ne yesem iyi olur? Spordan hemen sonra yemek yemek zararlı diyorlar bilgili arkadaşlar bilgilendirirse sevinirm. proteinli şeyler deyip geçmeyin detay verin

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kırmızı et diyen ayran diyen adam var allahım al beni. Antrenman sonrası kas onarımını sağlamak için vücuda hızlı bir şekilde protein sokmak gerekir. Hiçbir şeyin sindirimi protein tozu kadar hızlı olamayacağı için aynı etkiyi bekleme. Öncelikle bunu söyleyelim sonra penguen niye böyle oldu demesin kimse. Süt ve süt ürünleri işine yaramaz geç onları. Kaseindir onlar yani yavaş sindirilen protein. Vücut iki saatte bir protein sentezler. Yemekle spor arasına en az iki saat koyun denir. Bu da şöyle basit bir hesabı ortaya çıkarıyor işte. Spor sonrası yağlı olmayan dengeli bir öğün yenilebilir. Fakat şunu unutmamak lazım hiçbir besin beklediğin kadar hızlı kana karışıp kaslara taşınmayacak. Dolayısıyla hedeflerin ciddiyse besin takviyesi kullanmanı öneririm.

0|0
    0|0
    • Ne yemeyi önerirsin peki?

• burada bütçe girer devreye. Ben kendi yediğimi söyliyim ona göre yap bir şeyler. Ama dediğim gibi ben bunu öğün olarak yiyorum yani bir an önce kana karışsın gibi bir beklentim yok. Tavuk göğsü idealdir vücut geliştirme için. Biraz baharatla tavaya yalnızca yapışmaması için gereken kadar yağ koyup yapabilirsin. Yağsız makarna, pilav da yanında gereken karbonhidratı sağlar. Ben bulgur pilavı yaparım genelde öbürünü beceremediğim için. Ama çok fark etmez diye düşünüyorum. Bunun dışında eğer yoğunsan yemek yapamam diyosan ton balıkları hayat kurtarır. Süzgeçe döküp çatalla bastırarak yağını iyice çıkarıyorsun. Bu hali bile yağlı olduğu için yanında yeşili bol salata daha akıllıca olur. Ama böyle anlatılcak şeyler değil bunlar üstüne ihtisas yapılan konular hesap kitapla kalori dengelenen muhabbetler biraz araştırırsan kendine ve hedefine en uygun beslenme programını yapabilirsin yine de sorucağın bir şey olursa buralardayım.

• Teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 5

• Kırmızı et ve ayran kesinlikle kola içme ve çok Yağlı yiyecekler yeme.

0|0
    0|0
  • Muzun çok iyi olduğunu duydum

0|0
    0|0
  • Spordan sonra çikolatalı süt iyi olur, glikojen depolarını doldurur.

0|0
    0|0
    • normalde öyle yapıyodumda süt yok evde :D

• Muz, fazla olmadan çikolata vs vs glikojen içeren şeyler olabilir.

• muzda yok çklatada :D

• muz portakal fındık fıstık türevi protein tozu

0|0
    0|0
  • Tavuk ye haşlanmış

0|0
    0|0
Yükleniyor...