Eskiden kendi üretimimiz oyuncaklarımız vardı, hatırlayan var mı?

mesela ben yeşil elektrik borularından sivri külah atan silahlar yapardım. ben değil bütün mahallenin bütün çocukları yapar savaşırdık. Aklıma daha gelenler var ama ben sıramı savdım, siz ne yapardınız.

Not: transformers taklidi sayılmaz, yapardım ama sayılmaz.

Güncellemeler:
tahtaya çivi çakıp üç atışta madeni parayla gol atmaya öalışan yok mu, ilkel play station

1|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• bebeklerıme gıysı yapardım kendı kıyafetlerımı yırtıp ana yüreği işde :)

0|1
    0|0
  • Camurdan bebekler,oyuncaklar filan yapar 1 gun boyunca kurumasini bekler ertesi gun oynardim.

3-5 yaslarinda filandim.

0|1
    0|0
  • Malesef barbie kıyafeti tasarlamaktan başka kendi üretimim olan bir oyuncağım olmadı. Herşey vardı benım zamanımda

0|1
    0|1
  • ben hiç yapmadım öyle :(

0|0
    0|0
  • 2 tane ipin ortasına düğme geçirip döndürmek :)

0|1
    0|0
  • havludan bebek yapardım yemeniye de sayardım

0|0
    0|0
  • annem üretirdi benim için. oyun hamuru yapardı, bebeklere giysi falan dikerdi.

0|1
    0|0
    • hamurun içine tuz koyar mıydı?

• tarifini sakladım ama hatırlamıyorum şimdi, boyasız doğal hamur, o tvdeki boyalılara karşı. ben de sakladım çocuğum olursa ona yaparım diye. annem bir de pudra ponponundan yastık yapardı bebeklerime:) şimdi düşündüm de keşke bana yapmak yerine bana yapmasını öğretseydi, bir çöp dikmesini bilmiyorum.

Erkekler Ne Diyor 8

• Tahtaya oyuncu gibi çiviler çakardık, kaleci dahil ve çift kale.Yazı turayla oyun önceliği belirlenirdi tam ortadan başlardı sırayla bir parmak bir ileri fırlatmayla.Bir atış sonra diğeri sırayla.

Birde tahtanın altına, iki ön iki arka demir bilyeler takardık ister ayakta ister oturarak yokuş aşşağı sallan bakalım:)fren yine yeni alınmış spor ayakkabılara düşerdi yere sürtünme olarak,bir çeşit kay kay işte.Şİmdiki hiç birşeye değişmem onları:))

2|2
    0|0
  • ahhaaa hhaaahhaaa

kizaklarimiz vardi karda kayardik

tahtadan ypardik altina da tel baglardik ki iyi kaysin diye

cocuklugum aklima geldi heyt beee

1|1
    0|0
  • tahta çivi çekiç yardımıyla kılıç ve kalkan yapardık. ucunu sivriltirdik falan. az sakatlık çıkarmadık

bir de kedilere tuzak hazırlardık. bir koliyi çubuk yardımıyla duracak şekilde koyarsın. daha sonra altına ciğer koyarsın. kedi gelince çubuğu çekersin :D

koliye hava alsın diye büyük delikler açıyorduk. her seferinde ufacık bir delikten kaçıyorlardı :)

0|1
    0|0
  • demir telden dayım araba yapmıstı. bildiğin tekerlekli yürür halde. bide 1 metrelik telle on teker şaftına direksiyon bağlardı ki uzaktan kumanda modunda olurdu. sigara kağıtlarını toplayıp kağıt oynardık. gazoz kapaklarını toplayıp duzeltir oyunlar oynardık.. hocam tam fakir mahallesindeydim. bok bulsak onla oynardık inan :)))

0|1
    0|0
  • bilyeli şimdiki kaykay olur kendisi. kibrit kutularının altına pil bantlayıp araba yapardık, tahtadan heman kılıcı,silah, fişekli hortum "tüftüf" karton kutulardan oyuncak kale oooooo büssürü şey. unutmadan deniz kabuklarıyla oynardık inşaat kumlarından kabukları alır tersters getirip yere koyup elimizle vurup kırmaya çalışırdık. kırılan kaybeder.

0|1
    0|0
  • legolarım vardı sayılır mı?

0|1
    0|0
  • la ne kapışırdık köyde, az çizmedim kestaneyi :) link

0|1
    0|0
  • ıkı tekerlek uzun bır sopa ve ıple tekerleklerı saga sola cevıren bır oyuncak yapardım çok eğlencelıydı :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...