Erkek arkadaşınızla yemeğe veya bir yere çıktığınızda Alman usulü mü yoksa erkeğe yüklemece mi?

Şimdiye kadar çıkıtğımı kızların geneli ellerini hiç ceplerine atmadı. Hal böyle olunca da hep soğudum onlardan.Siz nasıl olmasını istersiniz?

0|0
16|9

En İyi Kız Görüşü

• Tolumda yaygın olan inanç,hesabı erkeklerin ödemesi gerektiğidir.Fakat bu eskidenmiş.Çünkü eskiden çalışan kadın sayısı az olduğundan,bir erkeğin çıktığı kızın çalışmama ihtimali yüksek olduğundan,çalışan erkeğin hesabı ödemesi kaçınılmaz bir durumdur elbette.

Fakat bugün farklı.Kadınlar da çalışıyor.Erkeklerle aynı okullarda okuyoruz,aynı kulvarda çalışıyoruz.Neden sürekli hesabı onlar ödesin ki?Bence ortaklaşa ödenebilir hesaplar ki ben böyle olmaya çalışıyorum.Tabiki bu keskin çizgilerle,kuruşlarla ayrılırsa hoş olmaz.Fakat kimde ne kadar varsa,ortaklaşa ödenir.Ya da bunu sen ödersin,ötekini ben.

Şöyle bir durum olayı biraz daha farklı kılabilir.Erkek çalışıyordur,kız öğrencidir.Yine baştaki duruma dönüyoruz,kız çalışmadığı için,erkek bu konuda daha toleranslı olabilir.Ya da erkek çok zengindir,iyi para kazanıyordur,kız ise daha mütevazi bir işte çalışıyordur.

Kısacası konu esneklik gösterebilir.Fakat her şey paylaşıldığında güzel.Özellikle özel ilişkilerde.

0|2
    2|1

Kızlar Ne Diyor 15

• Bana ödetmez , çantamı bile aldırmaz bazen link

2|0
    0|0
  • erkek degılmısın cınım sen ? yanı yoksa sana oje hediye flan edelim bı kızla yemege .. cafeye .. vs kahve içmeye flan gittinmi yada bi davette erkek öder.25 29 yasına gelmişssin hala kıza para ödetilmiyecegini anlayamadın yazık ..

3|0
    0|3
    • sürekli erkek ödediğinde kendini o* gibi hissetmiyo musun ?

• kız da para kazancak ve hala erkek ödemeye devam edecek yok öyle kimse kusura bakmasın

• Zaman oldu ben davet ettim ben ödedim, o davet etti o ödedi , zaman geldi alman usulü

0|0
    0|0
  • Yanımdaki insanın ödemesinden çok rahatsız olurum. Her zaman kendim öderim, ödeyemeyeceksem niye yiyorum içiyorum dimi yani? Zaten sürekli erkek arkadaşımla aynı ortamdayız okulda dışarda ona kalsa her şey sesini çıkarmaz belki ama yazıktır yani. Ödeten kızlara da sinir olurum, amaçları ne bilemiyor insan. Hani bir kere iki kere ısmarlamak ister karşı taraf ısrar eder tamam ama onun dışında asla.

0|0
    0|0
  • tabiki erkek ödemeli

0|0
    0|0
  • her zaman ödemeyi teklif ederim ama ilk buluşmada bana ödeten erkeğe karşı ciddi önyargılı bakarım. ilkden sonra alman usulu olsa iyi olabilir.. ya da arada o arada ben... adama full yüklenmem..

0|0
    0|0
  • ay sonu ve ay başı ben öderim :) diğer günler genelde o öder

0|0
    0|0
  • Bir yemeğe çıkmadan önce adamın parası olması önemli olmadığını hissedersem yemeğe çıkmam yanında bile durmam :)

0|0
    0|0
  • Alman usülü hatta bi önceki hesabı o ödediyse bunun hepsini ben...

0|0
    0|0
  • en mantıklısı kendi yediğimizi kendimizin ödemesi ama illa yemeğe karşı taraf davet ettiyse karşı taraf öder yani :D

0|0
    0|0
  • erkek öder tabi ya eşek değil ya :D

0|0
    0|0
  • alman usulü

0|0
    0|0
  • Bnce mantiklisi alman usulu.. Fakat ozel bir davetse bu baylarin odemesi hos olur ..

0|0
    0|0
  • Ortaklaşa.

0|0
    0|0
  • ben şöyle yaparım mesela 2 o öder 1 ben 3 ben öderim 1 o 5 ben öderim 2 o 10 o öder 2 ben yani o an ben ödemek istiyorsam öderim asla her zaman ona ödetmem ama onun eli her zaman cebine gitmeli yani ama erkek olsam mesela sevgiliyi geçtim kız arkadaşımla bir yer yemeğe sinemaya gitsem hani normal arkadaş bile olsa ben öderim çok nadir o isterse ona yoksa daima ben (erkeksem tabi)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Her şey gibi bunuda ters algılıyor, ters anlıyoruz.

Yıllarca yurt dışında yaşamış ve eğitimimi orada tamamlamış biri olarak. Alman usulu denen olay bu şekilde değildir.

Kadın yada erkek birini bir yere davet ediyorsa, o davetin başında bu konu hakkında karşısındakine bilgi verir.

1) Yarın falanca kafede seninle bir kahve içelim mi, hesaplar benden.

2) Yarın falanca kafede seninle bir kahve içelim mi, hesaplar ortak.

3) Yarın falanca kafede seninle bir kahve içelim mi, Her kez kendi içtiğini öder.

4) Yarın falanca kafede seninle bir kahve içelim mi, hesaplar senden.

Gördüğünüz gibi birinci şıkta davet eden kişi hesabı ödemeyi kabul ettiğini belirtir. İkinci şıkta ise hesabın ortak ödeneceğini, üçüncü şıkta her kezin kendi içtiğini, dördüncü şıkta ise hesapları karşı taraf ödemesi koşuluyla davette bulunur.

Alman hesabı denen, aslında Alman mantilesi olan sistem bu şekildedir. Yani bir iş yapılmadan önce, en başında en sonuna kadar ki olay konuşulur ve rızalar alınır.

Yani Nereye gidileceği, kimlerle gidileceği, gidiş ve dönüşte ulaşımın nasıl yapılacağı, gidilen yerde hesabın nasıl ödeneceği... gibi başlıca konular anlaşılır bir şekilde kısa ve öz olarak konuşulur.

Flört, aşk, romantizim yaşayacağım kişide hesapları kendim öderim. Onun dışında normal bir arkadaşla bir yere gidiyorsam, hesabı ya bölüşürüm yada yediğim, içtiğimi öderim. Hele ki o beni davet ediyorsa o zaman ona en başta hesapları kimin ödeyeceğini sorarım. Genede asla altta kalmayı sevmem ve mutlaka hesabın bir kısmını öderim.

0|0
    0|0
  • ahhh ahh yıllardır hep beni kitlerler bide yalaneden dur dur olmaz diyip ellernı cantlarına atarlar ıkı saat ararlar cuzdanlrını yalandan bulmaya calşrlar gibi. ama o cuzdanın cantadan cıkartp hesaba ortak olana kadr ben hesabı cokdan verip fişi alıyrm o daha arıyo:D sonrada yaa ama bu olmadı kii ama bidahki bulşmada ben vercem dio:D

0|0
    0|0
  • Ya yerine göre öder her ikiside..Sonuçta bu ikili birbirlerini tanıyolar..Hep 1 tarafa yüklenmezler..Ancak erkeğin eli hep cebine gitmeli bencede

1|0
    0|0
  • Baktım elini hiç uzatmıyor o mevzulara, yavaştan soğumaya başlarım herhalde. zaten sevgilisini düşünen bir kız bu saçmalığa izin vermez.

0|0
    0|0
  • para muhabbeti sen ödersin ben öderim saçma. kimde varsa o öder. ya da o an düşünmeden çıkarılır verilir.ödemek bi yana fakat kızın hiç teklif dahi etmemesi yalandan da olsa elini çantasına atmaması çirkin bi durum.

0|0
    0|0
  • ben sevgilime ilişkinin başında 50 bin tl öderim 3 ayda bir

tüm hesapları o öder kafam rahat

0|0
    2|1
  • o erkek erkese zaten kıza para odetmez

0|0
    0|0
  • Hiç karşı tarafa ödetmedim bence bır bayana yapılan saygısızlıktır hesabı ödetmek

0|0
    0|0
  • Ortaklaşa istediğini göstersin, bende para varsa ben öderim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...