Kadınlar fazla mı hassas?

Kadınlar fazla mı hassas?

Aldatma konularında verdikleri tepkiler, ayrılma noktasına gelen evlilikler, ilişkiler, başka bir kadnın varlığını kaldıramamalar, sonra ne bileyim erkeğin kabalığından kırgınlıklar falan vs vs ilişkilerde kadının genel tavrı düşünce yapısı erkeğinkinden çok farklı bunu biliyoruz.

Peki biz kadınlar fazla mı hassassız?

Yani size tolere edemiyor muyuz?

Erkekler aslında gerçekten rahat bırakılmak ve duygusal psikozlarla uğraşmak istemiyor mu?

Peki bizim hassassiyetlerimizin yok olmasıyla size benzemeye başlamamız daha mı iyi?

Yani bu noktayı anlayamıyorum ben biz mi çok hassasız, abartıyoruz yoksa siz mi fazla düzsünüz?

0|0
7|17

En İyi Kız Görüşü

• biz özeliz. biz her şeyin en iyisini hak ediyoruz.!

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Siz elde etmek istediklerinize duygusal zorbalık yaparak ulaşmayı daha bir marifet sayıyorsunuz. Sürekli şekillendirmek istiyorsunuz. Yani hiçbir kadın demesin,ben zaten öyle sevmişim... Yahu sen değilmisin saçını bir uzatan bir perma yaptıran bir kızıla bir koyu kestaneye boyatan, tırnaklarını french yapıp bordo ojenin güzelliğinden bahseden. Siz stabil bir duygu-mantık skalasına haiz olamadığınız sürece biz düzlükle suçlanacağız.

3|0
    0|0
  • Evet hassaslar. Ama aldatma yada başka bir kadının varlığı konusunda verdikleri tepkilerin tamamı (Ne kadar aşırı olursa olsun) bence haklı tepkilerdir.

Hassas olmalarının yanında bir tutarsızlık söz konusu.. Kendisine söylenen bir söze o gün gülüp geçer, ertesi gün aynı söze müthiş derecede kızarlar.

Aşırılık boyutunda bir ihtirasa sahipler. İlla bu çanta benim olmalı, yada şu ayakkabıyı alamazsam çatlarım diyen kadınların oranı gereğinden fazla..

Gerçeklik yerine duygusallığı yaşamak ister, bu sebeple pembe dizileri haberlere, futbola, tartışma programlarına tercih eder.

Erkeklerse biraz daha farklı yaklaşırlar hayata.

Ayda yılda bir duygusal olurlar, çünkü duygusallık bi çeşit zayıflıktır erkeğe göre.

İhtirası daha büyük edilimler için vardır. Böyle bir iş sahibi olucam, böyle bir evim olmalı gibi.

Evet erkek düzdür, belki dümdüz. Kırmızıyı sevmiyorsa hayatta kırmızı giymez mesela,

Kadın abartsa da erkek dümdüz yaşasa da, Kadınların değişmelerini istediğimiz anlamına gelmiyor.

Çünkü bize göre, hayatın içindeki her şey ancak kadınlar olduğu zaman anlam kazanıyor.

0|0
    0|0
  • abartma olayı yok aslında bu çocukluktan gelen bir şey erkek çocuk küçüklükten büyüyene kadar rahat büyür bir şeyi kırıdıgında ben kırdım diyebiliyor yada ilk kız arkadaşını babasına yada ailesine söyleyebiliyor tabi sonrakileride söylemese bile aile fark ettiginde sessiz kalıp hatta seviniyor fakat kadınlarda durum çok farklı ergenlik yaşına bastımı kıskaç başlıyor bi yere gittiginde kuzenini yanına vermeler yanlız göndermemeler vs.. bide mahalle baskısı dedigimiz olaylar var durum böyle iken kız 18 -19 yaşına geldiginde biri görürmü biri görse ne der gibi düşünceler kaplar daha çok örnekte verilebilinir buna ama erkek öyle degil erkek birden çok inanla birlikte olmayı kendi açısından normal sayarken kadın bunu ahlaksızlık olarak sayar yetişme tarzı onu bu şekilde yetiştirmiştir kendine yediremez istesede yapamaz...

0|0
    0|0
    • Peki neden sizin gibi kadınlara yani rahat yetişmiş kadınlara bakışınız kötüdür..

Ne dar yetişmiz kız, ne geniş yetişmiş kız her durumda kadın eleştirilir.

Dar yetişmiş kadın, geniş yetişmiş kadın ile aldatılır vs vs ama, konu ciddiyete geçildiğinde dar olan number one dır..

Çok ironik değil mi?

• Bence etkiye tepki erkeklerin bu baskı ve ayrımlarının tepkisi o kızların bu halleri.

Çünkü siz kandırılmak bunu duymak istiyorsunuz?

Zaten bu konuyu soru olarak soracağım ben..

• peki ordada yorumumuzu yazarız

• evet hassaslar ama bazen hakediyorlar

0|0
    0|0
  • Çevresinde aynı durumla karşılaşmış insanların ağırlıkta olması münasebetiyle değişik fakat aynı sonucu yaşamış arkadaşlarının anlattıklarının beyinde ağırlık kazanması sonucu ve çevresinde de yeine kendisi gibi duruma düşmüş insanların yine aynı çevre tarafından ezberlenmiş bir senaryo gibi onada aynı şeyi söyleyip aşılaması sonucu oluşan aynı tarz düşünce ve tepki verme yöntemi nedeniyle öyle bir durumun ortaya çkmakta olduğuna inanıyorum.Umarım anlatabilmişimdir.

0|0
    0|0
  • Kadınlar daha hassasdır ama bu zaman dilimine göre değişir. İlk bir kaç hafta kadının üzüntüsü gözler önünde olur erkeğin kafasının dank etmesi ve geri dönüş yollarını araması genelde 1-2 ay sonra başlar:) Yani siz acınızı hemen yaşarsınız biz ise belirli bir vakit geçtikten sonra yaşamaya başlarız:)

0|0
    0|0
    • Sizin jeton köşeli o zaman :D

• Jetonla köşeli olup olmamasıyla bir alakası yok. Sadece ilk başlarda oh be kurtuldum psikoloji oluşuyor daha sonrasında ise pişmanlık.

• kadınlarda olduğu gibi kabullenme erkeklere göre çok çok daha az. düzeltme-değiştirme-iyileştirme dürtüleri çok fazla hatta içgüdü gibi bu. serseri ruhlu vb erkeklerden genelde hoşlanılır ya bence bunun altında da onu düzeltme bundan bunu çıkardım ben diyebilme arzusu yatıyor derinlerde

0|0
    0|0
    • Biliyor musun o dürtü babaları ile iligli.

İlginç ama, cidden babalarıyla ilgili.

• ahaha doğru diyorsun. uzak olsun :D

sana zed abla diyebilir miyim şflksşdfkşsdkfşd

• Diyebilirsin evladım :D

• ewet kadınlar fazla hassas ama bu saydığın aldatma konuları falan değil, onlarda hassas olmak gerekir elbette, gereksiz bi çok konuda hassas.. 5 dk önce canım aşkım hayatımın anlamı diyebilecekken en ufak bişeyde 5 dk sonra triplere girebilecek kadar..

0|0
    0|0
  • kadınların hormonlarıyla alakalı yada kadınlar daha duygusallar şeklinde kolay cevapla geçiştirilebilir. ancak işin özü öyle değil. kadınların duygularıyla hareket ettikleri yadsınamaz. erkekler tepkilerinde duygularını yansıtmakta sorun yaşıyorlar. belli etmiyorlar - edemiyorlar çekiniyorlar belki içlerine atıyorlar. ve bence akılcı davranıyorlar.

0|0
    0|0
  • You think a little love is all you need

But love is such a small thing can't you see

I think you'll find it sits in a book and

changes the words that you read

o yüzden olması gereken You just feel what you want it to be What you want it to feel diyoruz ve plağımız dönmeye başlıyor

link

0|0
    0|0
    • Sitenin en düz adamında başka cevap beklemiyordum zaten.

Evet sevgiye çok ihtiyacımız var ama, sadakati de ekleseniz olmaz mı?

• 4 satırlık bir şarkı sözünün süslediği ve ruhun derinliklerine işleyen melodiler ile beraber, bulutların üzerinde yürüyormuş hissi yaratan tınılarla yapılan bir betimlemeyi düz diye adlandırdın ya helal

• :)) over ben sana hassasım duygusalım dedim mi :D

Belki ben senden daha düzüm :))

• Size göre dünya ikinizin etrafında dönüyor. Sorun bu...

0|0
    0|0
  • Her şey olması gerektiği gibi..Bazı şeyleri nasılsa öyle kabüllenmek lazım. Siz de fazla düz bir erKEK istemezdiniz. Mükemmel erkeği tarif de bulduğunuzda bu defa da çabuk sıkılırdınız, nede olsa takacak kulp yok..:-)

0|0
    0|0
  • seven ınsan asla aldatmaz bu bır! aynısını karın yada sevgılın yapsa dunyayı basına yıkarsın ama ondan anlayıs gostermesını beklıyorsun br erkek olarak aldatmaya kesınlıkle karsıyım ve kımse kımseye de goz yummamalı

0|0
    0|0
    • Hymm ama, hemcinslerin bunu marifet sayıyor.

• erkekler benım gozumde gercekten bes para etmıyor cunku bır kadını yoldan cıkaran erkektır onu kotu yapan namussuz yapan oynayan kullanan da erkektır asla br kadın kolay kolay kendılıgınden bozuk degıldır ıstısnalar dsında

• Katılıyorum genelde kadınların duygularını kullanarak yapıyorlar bunu.

Ne diyelim akıl fikir versin.

Epey güzel bir tezgah hem yoldan çıkaran kendileri, hem yoldan çıkaran biz oluruz.

• Zaten sorunun içeriğinde herşey belli :)

Ya siyah ya beyaz olsun istiyorsunuz. Tamam şampiyon Beşiktaş inşallah bu sene ama Gri de güzel bir renk ;)

0|0
    0|0
    • Siyah beyaz olan sizsiniz kadın kadar renkli bir şey göster bana whatever? :)

• Yanlış anladın :)) Ya tam hassas olurum ya da odun olurum diyorsun. Ortası 10 numara olur diyorum ben de :) Bakma hatunlar çoğu erkeğe odun der ama genelde bu ortayı tutturmuş halidir erkeğin. Kadınların tek savunmadığım özellikleri herhalde bu beybi sorry :)

• Daha da esneyemeyik diyorsun anladım ben onu..

• Ne sizin hassaslığınız bir suç ne de bizim düzlüğümüz.Yapılarımız böyle yapılabilecek birşey yok.

0|0
    0|0
  • Ben o kadınların hassasiyetine canımı veririm canımı ! :)

0|0
    0|0
  • erkeğim biiyorum ama gercekten hiç olmadık seyleri takıyorar :S

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Kadınlar olayın duygusal ve ruhsal boyutuyla ilgilenir.Erkekler görünen somut kısmıyla.

0|0
    0|0
  • Aldatma anlayisim biraz farkli benim. rahatsiz olacagim bir seyi keyfe keder yapmasi ve bunu saklamasini aldatma olarak goruyorum. Onemli olan saklamak benim icin.

Simdi gelelim aldatan erkeklere. Eger bir erkek bastan ben sadik degilim dediyse eyvallah. Ama oyle oluyorki ne sis yansin, ne kebab mantigiyla kabul etmez deyip sakliyorlar. Bu kotu iste. Sadik degilim dese. Kadin kabul dese. Sorun yok. Ya da esine ben yasamak istiyorum. Sen de ozgursun yasayabilirsin dese gene eyvallah. Ama yok ben yaparim, esim yapamaz mantigini gudenlerden ciddi ciddi igreniyorum. Her sey karsilikli hayat iste.

0|0
    0|0
    • Kahlom ne ettin hangi erkek buna eyvellah der sorarım sana :D

• Son cumleye pis deliriyorlar ahaha. Bak gene aklima geldi. O yuzden cevremde esini aldatan erkekler tirim tirim kaciyor benden. Dilim sivri sagolsun.

• Gerçekten öyle ama, evdeki garanti hayat sigortası ya ne gerek var ilgiye sevgiye..

• bizim hassas olmamız lazım her durumda..bünyemize o yüzden nakşedilmiş..bir nevi kadın erkek dengesinde sensör görevi görüyoruz..doğru kullanılırsa süper işler..ama gerekli gereksiz her şeye tepki koymak yine bizim ellerimizle yıkıma götürüyor ilişkileri..

0|0
    0|0
  • Onlar dümdüz cidden bizim gibi dolaylı ve ince düşünmezler.Onlara benziyor olsaydık çok daha mutlu olurlardı bundan eminim.

0|0
    0|0
  • güdülerim ve ben mutluyuz

ayrica alttaki kimi tespitleri kes

0|0
    0|0
  • her ay regl olan yaratıklarız. dengesizlik bizim doğamızda var.

0|1
    0|0
Yükleniyor...