Evliliğin iyi ya da kötü yanları nedir?

Kısmetse evlnemeyi düşünüyorum yakın bi arkadaşım şunları söyledi bana ;

dünyanın bütün özelliklerinden mahrum kalacaksın

istediğin zaman istediğini yapamaycaksın

bazzen çok bunaldığında uzaklaşmak isticeksin uzaklaşamicaksın

hatta kendini bunailma sokup evde müzik dinlemek isticeksin

yapısıcak yakana noldu neyin var beim yüzünden mi

mesela cebinde son 20 lira kaldı

dicekki para yok

çıkarıp vericeksin

artık parasız geziçeksin

istediığnı beğendiğini alamicaksın

en yorgun halsiz olduğun gün bi bakıçaksın

ev misafir kaynıo

mecbur gülüp konuşucaksın

bide o misafirler 12 1 den önce gtmez

bulaşık yıkıcak sofra kurucaksın

banyo yıkıcak çöp atacak evi toparlıcaksın

arkadaşların gel sahile inelim dicek

sen olur demeyi bırak bi sn düşünemiceksin bile olabilirmi die

çünkü evde seni bekleyen olcak

hergün bişey biticek almanı isticekkk

sayaym mi dahaa

bi kız göruçeksin çok fena kız sana yazılıcak ama sen ibneymiş gibi kıza kardeşim diceksin

Evli Arkadaşlara soruyorum ... İyi yada kötü yanları nedir evliliğin

Güncellemeler:
Güzel yanları yazamadım :D çünkü bana tek sunu yazdı sabah uyandıgında sana gülümsyen biri olacak dedi :D facebook bağlantısı koptu .. sanırım baska ıyı yanı yok :)

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• 1. mahrum kaldığın tek güzellik diğer kadınlar, e bi zahmet yani.

2. istediğin zaman istediğini yapabilirsin, bu eşinle alakalı bi durum. ne kadar anlayışlı eş, o kadar mutluluk.

3. uzaklaşmak istediğinde bunu anlayabilecek biri varsa karşında uzaklaşırsın, herkesin yalnız kalmaya ihtiyacı var, eşinin de olucak.

4. sadece müzik dinlemek istiyorum dediğinde eşin alışverişe gider, arkadaşlarıyla görüşür, sinemaya gider, bişi bulur yani, bu yine kadınla ilgili bi durum.

5. 10-10 kırışın parayı.

6. eve misafir çağırırken senin fikrini almalı ve en uygun günde buluşmalısınız. kimsenin kimseye böyle bi emrivaki yapmaya hakkı yok, birlikte bi evi paylaşıyosunuz, öküz olmak lazım bunu yapmak için.

7-8. hayat müşterek, bi zahmet bi işin ucundan tutuver, incilerin dökülmez.

9. manyak bi hatun bulmazsan gayet de güzel inersin arkadaşlarınla sahile.

10. e ev yani orası, baban da böyle yapıyodu, illa ki biticek bişiler. bu da sorun olucaksa evlenme zaten bence.

11. buna yorum bile yapmıyorum.

gördüğün gibi, olay doğru insanı bulmakta. evlenmek çocuk oyuncağı değil, iyi düşünmek iyi tartmak lazım. bi ton kriter var gördüğün gibi.

4|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Ay aman Allah ımmmm ne büyük dertler ne büyük dertler..

Evlilik erkeğin krallığı, kadının köleliğidir..

Siz bir çekiyorsanız ki çektikleriniz sadece keyfi konularda tavizler oluyor, biz resmen mal gibi oluyoruz..

Beş karış surat memnuniyetsiz herif, dağ gibi ütü bulaşık..

O kadar doyumsuzsunuz ki evde hizmetçi yatakta bilmem ne sokakta hanımefendi isteyipde kendiniz tv başında göbek büyütecek kadar da bencilsiniz..

Evlilikten korkması gereken siz değilsiniz biziz asıl.

Diğer yandan bekar gezince sünyanın o bütün güzel hatunları sana yüz veriyor di mi?

Hepsi kapında bekliyor di mi?

4|1
    0|0
  • Bunları söyleyen arkadaşının ve eşinin gıdım uyumu , birbirlerine karşı anlayışı ve evliliğin ne olduğundan haberleri bile yok , ben bunu anladım ...

3|1
    0|0
  • Ben bu capkinlik olayina takilip kaliyorum arkadas. Hayir bizi kisitliyor bohu bohu yaparlar. Madem oyle sen takil. Esin de takilsin deriz. Mangalda kul birakmazlar. Boyle adamlara da baski mustehak bence. Ayrica utu, bulasik, camasirla esi olmasa da ugrasacakti. Kafasina uygun birini bulsa ona daha anlayisli davranacakti. Misafir olayi, disari cikma olayi vs hep evlendigi kisiyle alakali. Lakin hem kadina sunla gorusme, bunla gorusme diyip. Hem de gece cikicam ben rororo yaparsa bir gitsin yani. Karsilikli bu isler. Ve bu tarz sikintisi olan erkeklerin ortak noktasi bencillikleri.

1|0
    0|0
  • evlilik böyle degil arkadasın anlayıssız afedersın ama tam bır okuze dusmus sen onlara bakıpta soguyup gerı cekılme

1|0
    0|0
  • Evliliğin bana göre iyi yönü sevdiğin adamla sürekli aynı ortamda bulunman, onun yanında uyuyup uyanman, onu her haliyle görebilmen..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Sevdiğin kişiyle evlilik sultanlık gelir .. Kendini o yuva için harap etmeye hazır durumda olman lazım . ( lafın gelişi ama bunu göze alabiliyorsan ne ala ) .. Sevmediğin birisi ile evleniyorsan zaten azap gibidir.. Bende şuan evlilikten korkuyorum sorumluluklarını kaldıramamam diye ama bir kişi var ki onla evlenirsem hiçbir sorumluluk bana sorumluluk gibi gelmiyor hepsini aşacağıma inanıyorum, başkasıyla evlenirsem o evlilik bana ızdırap gibi gelir..

1|0
    0|0
  • Sen akşam EVİNE geldiğinde sana ikram edilen bir bardak suyu bile bunlara değişeceksen o evlilik bitmiş zaten. Baba koca dediğin kişi bu söylediklerini gururla yapar. Bu söylediklerini yapabiliyorsan koca ve ilerde BABA olabilirsin. Hele hele sana yazılan hanımlar konusuna hiç girmek istemiyorum. "koca" isen anahtarı başkasına vermiş olman lazım diye düşünüyorum ( acil durumlar için yedek anahtar varsa, o anahtarda öyle her durumda kullanılmamalı.;) ))

2|0
    0|0
  • biz de sorsaydın. bekarız diye cevap veremeyecek miyiz :((

şaka bir yana hep olumsuzları yazmışsın bro

1|0
    0|0
  • İstersen arkadaşlarınla dışarı çıkabilirsinya da diğer istediklerii yapabilirsin. Bu sana ve bulacağın eşe bağlı.

0|0
    0|0
  • niye mahrum kalacaksın , helal dairede her şeyi yapabilirsin. harama bakmaya gerek kalmaz. gözün dışarda olmaz. sünnettir evlenmek. kötülüklerden korur. Ayrıca , nefsini tatmin etmek için nikahlı eşinle her birleşmende ( ay başı , lohusa hariç ) cenette bir köşk yapmış olacan. hadisi şeriftir. çünkü nefsini haramdan dindirseydin , cehennemin hazır olacaktı ; helali yaparsan 2 tarafta da kazanırsın. evlilik berekettir vs...

2|0
    0|0
Yükleniyor...