Aldatmak aldanmakla mı başlar?

Aldatmak diyince Her defasinda aynı konular Konuşulmakda.

Yakaladim gözumle gördum canım cok yandı üzüldüm agladım sızladım mızmızlandım.bi dah af edmedim.

Hadi bakalim bu sefer bu konua başka türden bakalim

ilk olarak sırf muhalefet olmak için yorum yazcaksan yazma. susda insanlık ögrenelim

Aldatmak neyle başlarki?

birini aldatmaya karar veremezsin ki. hadi gidim şunu bi güzel aldatim en azından seven insanlar için böle olmaz bu konu.

Aldatmak birşeyin eksikligiyle başlamazmı. onda bulamadıgın mutlulugu,sevgiyi,huzuru kim bilir belki cinsen arzulari bu durumda karsi cinsdemi sorun oluyor yane aldatılanmı suçlu? nasıl bakmali bu konuya, Karar sizin.

Aldatirken aldandıgınızı dusundunuzmu. ben burdayım da O nerde sizin sandıgınız gibi evınde masumcamı yatıyor Kim bilir demi?

her erkeklerden duyarsınız Aldatmayı demı ama sonucda oda bi bayanla yapıoyor bu işi yinede hem cinsiniz sizi arkadan vurmuş olmuyormu Masum olanlari kaydeye almaz isek (habersizlerde var bunların içinde)

Aldatmak bi ihtiyaçmıdır yoksa. ne kaybedersinizki sevgiliniz ,eşiniz bı gun baska bırıyle olmuşsa nasıl olsa eve doncek diye düşünebilirmiyiz ki merak konusu acıkcası?

evet bunları yazıp ne kadarda meshepsiz bı adam fikri uyandıra bilirim aklınınızda Bunlar Hayatın gercekleri değilmi sizce.

Benmi yanlış dusunuyorum.

buraya kadar bana katlanıp yazıyı okuyan herkeze teşekur ederım.

Siz ne diyorsunuz?

0|1
12|7

En İyi Kız Görüşü

• Aldanırım aldanırım aldanırım gülüşüne. link

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Aldatmak önce aldatanın eksikliğidir, ondan sonra aldatılanın eksikliğidir. Kişi aldatmaya girişmeden önce, eksiklikleri gidermeye çalışır, eksiklikler giderilmiyorsa ayrılır, ondan sonra ne yapıyorsa yapar. Yani aldatmanın haklı bir tarafı yoktur. Asıl acınası tarafı, madem o kişliyle anlaşamıyorsun neden aldatma ihtiyacı duyuyorsun, önce ondan ayrıl sonr eksikleri tamamla değil mi? Ben öyle düşünüyorum yani. Eğer aldatan kişi ben olmuş olsaydım önce kendimi suçlardım, çünkü bu işi bu hale getirmek zorunda değildim, önce karşımdaki kişiye saygı gösterip ona derdimi anlatıp, anlaşabilemmizin ve sevgimizin devamının imkanının olmadığını söyleyip ondan sonra devam edebilirdim hayatıma, ama ben böyle yapmaz ve gerçekleri söylemek yerine aldatmaca yaparsam o insana bir taraftan devam edebileceğimiz adına hem umut vermiş olurum, hem de onu bir umudun içine hapsederim ve o eksikliklerimi giderdiğim yerde kendi benliğimi tatmin edip mutlu olurum, ama aldattığım insanı da buhranlara hapsederim, hiç hoş bi tablo değil ve büyük bir haksızlık... Herşeyin iyi ya da kötü seçeneği vardır, iyi ama zorlu olanı seçmek, kötü olanı seçmekten her zaman daha şereflicedir, tamam biraz zordur ama vicdan azabı daha zordur..

0|0
    0|0
    • ne suskun ama

• Lutfen bana yardimci olun sevgilimle önceleri ilk baslarda yani çok cinsellik konustum simdi midem bulandı artık konuşmak Istemiyorum konuşmayı bıraktım ama benden soğudu eskisi gibi değil sürekli bana kızıyor arayıp sormuyor saat 10 kadar konuşuyoruz kavagali uyuyoruz kavga çıkartıyor neden 10 tane attığı resme yorum yapmamisim bunun kavgasını yaptı benimle sadece 1 dakka konuşmadım geceleri kalkıyor diyor ki bana su icmeye kalktim. sen benim bu saatte su ictigimi bilmiyor musun diyor artık istediklerini vermedigim için aldattığını düşünüyorum uzak sehirlerdeyiz kanıtlayamiyorum neden wp yr bu kadar giriyorsun dediğimde ne demek. istiyorsun açık konus diyor sizce benim kuruntum mu lutfen yardim ci olun napim kafayi yiycem😪

• 3ay

@skr70 Bence ondan vazgeçmelisin. Çünkü en başında alıştırdığın bir durum var ve onu geri aldın haklı olarak tabiki... Zararın neresinden dönülürse kârdır... Madem artık bu konuları konuşmamayı ve doğru olanı yapmayı seçmişsin şunu bil ki o adam eski halini istemeye devam edecek, seni anlamayacak , ve bu sorunlar hep olacak... Muhtemelen ufukta evlilik de görülmüyor. O halde sen bu adamla ciddi bir şekilde konuşup bir rota belirle onunla birlikte. Tamam mı yoksa ciddi bir şekilde devam mı bunun kararını verin... Adamla konuşulmuyorsa onun triplerini çekmek ve ona bu konuda boyun eğmek zorunda değildin. Alır başını gidersin... Ama sakın aynı yanlışlara dönme.

• iyi diyorsun hoş diyorsun da. aldatmak alçaklıktır. neden mi?

gerçekten seven kız erkek farketmez, aldatmaz. beğeni hoşlanma ve aşık olmayı birbirinden ayıramıyoruz mesela. hoşlandığın biriyle çıkarken aldatma arzusuna gidebilir insan. bir başkasını beğenir. tutamaz kendini. ama bu durumda bile insan olup ayrılmalı öncelikle. sonrada gidip istediğiyle istediğini yapsın.

aldatılanı suçlama noktasına gelince. aldatılanın tek suçu aldatanı yeterince mutlu etmemş olması. ki bu her zaman geçerli de olmaz. bu durumda aldatmak yerine ayrılması gerekir aldatanın. birde erkeklerin kadınlardan daha kontrolsüz olan cinsel arzulardan ötürü aldatması durumu var. bu da yne aldatanın suçu. nefsini kontrol etmeyi bilmeli...

uzun oldu ama döktüm içimi :)

1|0
    0|0
  • Zaten insan "Aaa hadi benim hatunu aldatmaya karar verdim,kalkıp gideyimde şunu bi güzel aldatayım" diye düşünmüyordur bence.Evet bence herşeyin güzel gittiği,özellikle cicim aylarında olmuyor.Daha çok hani ilişkilerdeki şu sıkılma yada soğuma dönemleri varya işte tamda o anda oluyor.Erkek dillendirmesede aslında partnerini aldatmak için zemin hazırlamış oluyor kendi içinde.Sonra herşey kendiliğinden oluyor zaten.Aldatan erkek kadar,evli/sevgilisi olan bi adamla beraber olan kadında aynı şerefsiz benim gözümde.Hayır madem sıkıldın,soğudun,aldatıcak kadar karaktersiz biri olduğunu anladın,gözünde dışarda dolanmaya başladı (gözün çıksın) gel de ki "Ben seni seviyorum aam ciddi ilişki istemiyorum,gezip tozmak,fingirdeşmek ama bağlı olmamk,kafama göre takılmak istiyorum" ozaman bende tamam deyim.Aldatınca hem hatunu üzüyosun hem o zamana kadar örttüğün şerefsiz kimliğini herkese açıklamış oluyosun.Ee kime ne yararı var? En kötü anlarda bile sevdiğim adamdan başkasına o manada bakmak bile aklıma gelmiycek (ki zaten doğru olan bu) ama o "Sonuçta duygusal bişey değil yaaa" gidip gönlünü eğlendircek sonra ben "Nede olsa bana aşık,bende kürkçü dükkanıyım ya yine bana gelicek" diye düşünüp kendimi avutucam..Yok öyle bi dünya.Gerçekten sevmek bu değil.

0|0
    0|0
    • Bu konuyu acdıgımda cok tedirgindim. nasıl izlenımler alıcam die Şimdi göruyorumda dogru bı yere degınmısım ...Realist düşüncelerin paylaşıldıgını görmek mutlulk vercı

• Evet biliyorum ama erkekler daha çok belli ediyor,ve aldatıldığını yeni öğrenen biri olarak düşündüklerimi yazdım.

• Ben konuyu açdıkdan sonra aldatılmadın umarım=)

• chips yiyelim.

0|0
    1|1
  • yau kardesim... insan birbirini ne kadar cok sevsede veya söyle söyleyim, gerektigi kadar iliskiyi ciddi almazsa ozaman aldatilma baslar ..

ama nedense aldatilmak cok kötü biseymis gibi gözüküyor . ne var ki ben kendimce söyliyebilirim,. insan dikkat cekmek icinde aldatabiliyor. sakin demeyin gidip konusamiyormsn diye bazen insanin yapabilecegi tek sey bu oluyor.

ama söyle bisey var. insan kurtulmak iicn aldatir ve kurtulur hatta nefret bile eder . yada karsisindakinin ona daha cok baglanmasi icin yani bi nevi "uyari" olarak .

asik olan insanlari bi aldatma olayi daha cok baglayacaktir. ama kopuk olan insanlari iyice ayircaktir,

0|0
    0|1
    • saçmalama. kimse kendisini aldatana daha çok bağlanmaz. ve aldatma "sende beni çeken hiç birşey kalmadı artık" anlamına gelir. bunu gören erkekte olsa kadında olsa üzülür. eğer tasmalı bi köpekse peşinden koşar. değilse neden bile demeden çekip gider.

• Yaziyi okumadim kisaca yaz desem isin ne oku dersin :)

Offff

Basliga cevap veriyorum evet :)

0|0
    0|0
  • 5 parmağın 5i bir değil diye bir söz vardır. herkes aldatmaz. her aldatan da haksız değildir. herkesin kendince sebepleri olabilir. aldattım. aldattığım için de söylemiyorum bunları. haksız yere aldatanlarda var keyfi yere ya da canı sıkıldığı için onlara söyleyecek söz çok ama değmez neyse. kendimi ele alırsam canım yanmıştı aldatılmıştım aynı acıyı bende ona çektirmek istemiştim o yüzden aldattım. ilkti ama son olmadı. 2. aldatmam kesinlikle sevgi ilgi alaka yetersizliğiydi sevgilimden görmediğim ilgi ve alakayı başkasında bulmuştum ve bşeyler beni itiyordu o kişiye karşı. okuyan insanlar hakkımda kötü düşünebilir açıkcası umrumda da değil aldatırken kendimi haklı görmüştüm ama sonrasında kendimi ayıplamıştım sonuçta ben bendim oysa oydu onun seviyesine düşmemem lazım diğerindeyse ayrılsaydım öyle birinden keşke dedim ayrılıp öyle gitseydim diğerine. ama oluyor işte engel olamıyorsun.

0|0
    0|0
    • Konulari açarkenç böle inci cizgileri ınsanlar nedense benide hep yanlıs anlamaktadirlar. kendileri masumiyet perdesi altinda yaşıyor cunku hepsi bir kac suçlu var sen ben biz.. belkide bu kadar samimiyetle paylasdıgımızdandır bazı duyguları...

• belkide..

• Aldatan serefsizdir, namuzsuzdur

1|0
    0|0
  • evet aldanır .

0|0
    0|0
  • Evet başımıza ne kötülük geldiyse kendimizden bilmeliyiz haklı olsak bile demekki bi hayır vardır

0|0
    0|0
  • Aldatıldınmı dostum bendensin ;) onlara göre sebp biziz onları bna sürükleyen aldatmaya mecbur bırakan bizizyani öyle söyledi bide yüzsüz yüzsüz özür diledi affet die yalvrdı ertsi gn yne başa sardı haklılar galiba onlra ytrince tolerans göstererek ben hep brdayım seviorm sni naslsa tkıl gel izlenimi yratan bizi galiba.Aldandım Aldatıldım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Çok zor bir konu... AMA İNSAN İÇİNDEKİ AÇLIĞI BASTIRABİLMELİ VE ALDATMAK KELİMESİNİN SÖZLÜK ANLAMINI OKUMALI... çünkü gerçek anlamını bilince o seviyeye inmek istemiyor insan ve önce ayrılıp sonra yaptığında adı aldatmak olmuyor... yada konuşarak bulmalı insan aradığını, partnerine bu eksikliği hissettirmeden nasıl dileyebilirsin ki bu boşluğu doldurması... bazen 2-3 hamle öteyi düşünmek gerekir. aldatan aslında hep pişmanlığı yaşar...

0|0
    0|0
  • Onlar eşlerini aldattı eşleride onları aldattı (ayet) Bu evliler için fakat geneli kapsamıyor çünkü sineye çekip aldatmayanlarda yok değil.. Bekarlara gelince kimse boynuzlu bir arkadaşlık hatırasıyla yaşamak istemez.Ya intikam alacak yada ayrılacak.Ayrılıpta yeni arkadaş bulanların çoğunun başından aynı şey geçmiş olsada geçmiş defterler açılmadığından açılsa bile o o insan olmadığından pek sorun çıkmaz.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|1
  • karakter meselesi karakter'siz'likle başlayıp sevgi'siz'likle biten bir kaos.Hiç tatmadım tattırmadım çok şükür

0|0
    0|0
  • Aldatmak, nefsin açgözlülüğüdür.

0|0
    0|0
  • evet dostum aldatan aldanır sen bu hataya hiç bir zaman düşme soruyada 5*:D

0|0
    0|0
  • sana şunu söyliyim , inanırsın inanmazsın.. eğer ŞERİATLA yönetilseydik evli erkek kadın kim aldatma , zina ederse .. taşlanarak öldrürüldü ve aldatmalar ihaetler bu illetler ciddi oranda azalırdı? bunlar başımıza bundan geliyor , ALLAHIN emrinden çıkmakta... ayrıca başka sebepleri de vardır..

0|0
    0|1
Yükleniyor...