90lı yılların müziği ile günümüz popüler kültür müziği arasında kalite farkı bulabiliyor musunuz?

90 lı yılların müziği ile günümüz popüler kültür müziği arasında kalite farkı bulabiliyormusunuz, özellikle 90 yıllara ait unutamadığınız parçalarvar mı hafızanızda mesela benim Erdal ın söylediği gülendam parcası üzerinden yıllar gecmesine rağman kalitesinden birşey kaybetmiyor...

0|0
12|16

En İyi Kız Görüşü

• bana divane diyorlar yok artık uslandım yar:))şimdi müzik bulmakta ve söz yazmakta zorlanılıyor.şarkıda sözler muhabbet edermiş gibi,müziğe uymuyor.ve eskiden gerçek müzik aletleri ile yapılırdı şarkılar.şimdiyse bilgisayardan.sahte yani.ama tabi o zamanlar korsanda azdı şimdiyse çok,kimse emek vermek istemiyor.tek şarkıyla bir albüm bir kilp kaç ay idare ediyor:))

0|1
    0|2

Kızlar Ne Diyor 11

• Günümüz şarkısı sözleri "Gel sevişelim,seni eve atayım,hoppidi oynaşalım" bilmemne çoğu cinsellik üzerine,tabiki güzel olanlar da var ama nadir.Herşeyin eskisi güzel.

0|1
    0|0
  • bulabiliyor musunuz olmamalıydı o uçurumu benim gibi görebiliyor musunuz olabilrdi. Lanet olası 2000ler müzikleri ve serdar ortaç demet akalın ...

0|1
    0|1
    • sonuna kadar haklısın piyasayı mahvedenler baslıca serdar ve demet akabinde ne isimler var ya

• hatırlamıyorum ki istiklalde bir yerdi ilk kez gittim de oraya istanbulda değilim normalde arkadaşlara bir sorayım ama bak merak ettim.

• O şarkılar başkaydı:(

link

0|1
    0|1
  • 90 doğumluyum doksanlı olmak ayrıcalıktır pat küt müzikleri hatırlıyorum bazen açıp dinliyorum ulan ne saçma diyorum ama o dönemlerde normaldi değil mi ?

0|1
    0|1
  • aynen eski şarkıları dinledikçe müziği ruhumda daha fazla hissediyorum.

0|0
    0|1
  • hani bir pasta yersin, sonra tattığın hiçbiri onun yerini dolduramaz ya,

öyle işte.. akabinde günümüz Türk popunu dinlemekte zorlanıyorum

0|1
    0|1
  • 80 ler daha güzeldi.

0|1
    0|1
  • Hakan Peker-Bir Efsane :)

0|0
    0|2
  • şahsen ben buluyorum. o zamanlar daha kaliteliydi.

0|0
    0|1
  • arnavut kaldırımı

0|0
    0|2
  • Ümit Sayın yorumu da güzel o şarkının.

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 16

• popüler müzik açısından çok kötü yerdeyiz. ama bilinmeyen, tv de radyoda çalmayan gayet başarılı parçalar var hala. sadece günyüzüne çıkmıyor. tüketim toplumu klişesi insanlarda kalite yerine hoplayıp zıplama endeksli bir yaşama neden oldu. ikisini birden yapansa çok az.

0|1
    0|0
  • 90larda çok kalitesiz eserler de yapıldı ama en azından bilgisayarla müzik yapanlar azdı.Canlı enstrümanlarla kaydedilen şarkılar dinliyoduk.

0|1
    0|1
  • 90'larda da kalite yüksek değildi ki pop müzik hep belirli bir kalitesizliği korudu. Sezen Aksu'nun Onno Tunç'larla yaptığı ya da Yunanistan'dan beste alıp üstüne söz yazıp yaptığı şarkıları, poptan çok şey beklememize neden oldu... 90'larda sayılamayacak kadar popçu vardı, çoğu 2 kaset yapıp kayboldu çünkü tutmadılar. O yüzden birkaç istisna şarkıya bakıp "90'lar popu başkaydı, şimdiden çok kaliteliydi" demeyi hiç gerçekçi bulmam. Genelde o dönemde bebek olan 95-96 doğumlular diyor nedense :) Değişen bir şey yok, aynı popçu enflasyonu aynı müzik kalıbı

0|0
    0|1
  • harun kolçak : yıllar - jale :bu şarkılar senin için ve üzgünüm - yeşim salkım ;deli mavi çok bambaşka duygu selidir bu şarkılar hala da günümüzde dinleyipte sevmeyen ve dinlemekten sıkılan bi kişiye daha rastlamadım tavsiye ederim bi bak yazdıklarıma :))

0|0
    0|2
    • o 90 lı yılların büyüsüneydi acaba

• elbette kaç yıl gecti aradan bu sürecte hala sıkılmadan idnleyebildiğim kaçtane şarkı var hafızamızda kalan ama bak bi soru sordun kaç kişi kaç tane şarkı çıkardı bi anda hepsinide keyfle hala dinlioruz:=))ve 20 yıl sonrada aynı hazla inlemeye devam edicez eminim ki ...

• elbette dostum

• 90lı yıllar bana göre daha iyiydi. en azından serdar ortaç şimdi yaptığı şarkılardan daha iyi şarkılar yapıyordu

0|1
    0|1
    • 90 ların bir çok sanatcısı elini eteğini çekmiş durumda piyasadan

• evet malesef. ama şahsen bana 90lı yılların şarkıları daha çok hoşuma gidiyor. mesela arnavut kaldırımını yıllardır bıkmadan dinlerim

• cık. 90 lı yıllarda müzik artık can çekişiyordu. Barış Manço ve Cem Karaca son ismi duyulmuş müzisyenlerdi. onlarıda kaybedince kaldı bize bilgisayardan müzik yapıp tanıdıklarıyla ünlü olan, mankenlikten müziğe geçmeye karar veren sanat özürlüler. yaptılar mı? yaptılar. bu işe yıllarını vermiş adamlardan daha fazlada piyasa yaptılar. bununla beraber sanata saygı bitti ve yeni gir stüdyoya biz hallederiz devri başladı. neyse piyasaya olan nefretimin hepsini kusmayayım şimdi. 90 lardan sevdiğim şarkı? ben hala yaşayan bi grup vereyim. yeni türkü.

0|0
    0|1
  • bir de böyle dinleyin :) ezik olduğum için link atamıyormuşum böyle yazdım idare edin :))

facebook.com/photo.php?v=506121029412757

0|1
    0|0
  • Zaman ne kadar ileriye gittikçe kalitede o kadar düşüyor diye düşünüyorum. Tabi bunda ipini koparanın sanatçıyım, şarkıcıyım diye ortaya çıkmasınında payı çok büyük.

0|1
    0|1
  • Eskinin müziğimi kaldı allah aşkına şimdi varsa yoksa pop onlarında sözleri saçma sapan alakasız şeyler... Ne güfte kaldı ne edep :D

0|0
    0|1
    • hele su 84 müdür nedir ÜNLÜ nün rüya adlı parcasını ne hale sokmuş dimi

• moku çıktı bu sektörün

• Çıkalıııııııı ohoohohohoh :D Sadece bizde çıktı zaten önüne gelen sanatçı önüne gelen şarkıcı haa buna karışmam ama sözler müzik saçma sapan şeyler birde dinliyenleride var nerede bir zeki müren nerede o eskilerr... link

• 90 lar demek cumartesi günü süper baba izlemek,sokağı ilaçlayan arabanın arkasına takılıp sokağın sonuna kadar inmek,50 kuruşa meybuz alıp magnum yiyen çocukların gözünün önünde hava atmak,misket oynarken büyük bilyeyi seçmek için kavga etmek,tasoları birbirine çarptırıp kazanmak için sübhaneke okumak,kısacası insanlığın dostuluğun son yıllarının yaşandığı dönemlerdi.

0|0
    0|1
  • 0|0
    0|2
  • en büyük farkı o şarkılarla büyümüş olmamız. küçüklere sorun onlarda bu zamanın müziğini daha kaliteli bulur ve beğenir. 90 lar müziğini anne yemeği gibi diyebilir miyiz o zaman? ...

0|0
    0|0
  • burak kut benımle oynama söyledim sana şansını zorlama uğurlar olsun.. birde kenan doğulunun üzülme boşyere dönüş yok çaresiz düşündüm kaç kere cehennem sensızlık yenılme kendıne kaderın bensizlik yazmışsa bozmak olmaz... offf

0|0
    0|2
  • 70 ve 90 yıllar hem insanlığın en temiz en güzel yıllarıydı müzik açısından da en güzel güfte ve beste ile itina ile hazırlanan altın yıllarıydı.

0|0
    0|0
  • link asfadsd

0|0
    0|2
  • erdal kim yaaaaaaaaaaaa

gülendam ne yaaaaaa

0|0
    0|1
Yükleniyor...