Sizce hayatta kazanabilmek için kaybetmeyi göze mi almalı, yoksa hatasız mı olmalı insan?

"Satranç hayat gibidir. Her parçanın kendi işlevi vardır. Bazıları zayıftır, bazıları güçlü. Bazıları oyunun başında işine yarar, bazılarıysa sonunda. Ama kazanmak için hepsini kullanmak zorundasın. Aynen hayatta olduğu gibi, satrançta da skor tutulmaz. On parçanı kaybedip, yine de kazanabilirsin oyunu. Satrancın güzelliği budur işte. İşler her an tersine dönebilir. Kazanmak için yapman gereken tek şey tahtanın üzerindeki olası hamleleri ve anlamlarını iyi bilmek ve karşındakinin ne yapacağını kestirebilmek."

Adam Fawer

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

• Tarihte de görüyoruz kimse başarıyı kolaylıkla elde etmemiştir.Hepimizden zor koşullarda,çalışarak,yılmadan ve her kaybettiğinde yeniden başlayarak umutla başarmışlar.Kazanmak için kaybetmeyi göze almak gerekir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• hocam süpersiniz :)))) hatasız birşey yapamazsın ki zaten.yani illaki bir yerde olacak.ha bunu ne zaman yapacağını bilemezsin orası ayrı.insan bence ne olursa olsun kaybetmeyi göze alabilmelidir.hayatın amacı riskdir zaten.birşeyleri kazanabilmek için bir şeylerden vazgeçmemiz gerekir.bundan dolayı kaybetmeyi göze almalıyız diyorum.hata yapmayacağım mantığıyla daha çok hata yapılır.

kazanmak da var kaybetmek de.önemli olan saygınlığımızı kaybetmememizdir.sonuç ne olursa olsun her zaman çevremize saygın olmalıyız.he dikkatli olalım sevelim demiyorum.severiz ya da sevmeyiz saygılı olmalıyız mutlaka...

çok mu konuşmuşum ama senin için değer çukulatam :))))

0|0
    0|0
  • Çok güzel bir alıntı , ama gerçek hayatla alakası bile yok . Hayat bir hesap değildir , hesapladığınız gibi çıkmadıkça hayatı daha çok öğrenmiş olursunuz .

Hesap kitap , fırtınalı bir denizde kürek çekmek gibidir , hızlı veya yavaş , mutlaka biryere gidersiniz . Ama nereye ?

1|0
    0|0
  • Elbette kazanmak için kaybetmeyi göze almalısın. şahsen yeniden dünyaya gelsem aynı hataları yine yapmak isterdim.

0|0
    0|0
  • Hayatı satranç gibi görmek biraz kasıntı bir bakış açısı, insanı gerer bence. Hani bir klişe vardır, duygularınla mı karar verirsin mantığınla mı diye. Veya aşk evliliği mi mantık evliliği mi vs. Bence bu söz hayatı anlamak için önemli. Burada mantık denilen şey aslında korkularımızdır. Aşk/duygu ise arzularımız. Yani esas soru kararlarını arzularına göre mi verirsin, korkularına göre mi verirsindir.

Bunların herhangi birisi ağır bastığında hayatta genellikle başarısız oluyoruz, her konuda mantığıyla(korkularıyla) karar verenin de hayatı güzel olmuyor. Her şeyde kalbinin(arzularının) sesini dinleyenin de. Hayatta başarının/mutluluğun sırrı bence bu iki kavram arasında dengeyi kurmaktan geçiyor, hepinize hayatınızda mutluluklar dilerim...

0|0
    0|0
    • bence mantıklı olmak korkulu olmak değildir.mantıklı olmak hayatı daha iyi standartta yaşayabilmektir.mantık evliliğinin herhangi bir korkudan olduğunu düşünmüyorum.daha iyi yaşayabilmek içindir.ama yazdığın şeylere genel olarak katılıyorum.

• mantıklı olmak olabilecek olumsuzlukları göz önüne alarak hareket etmektir. Yani vereceğimiz kararda olayın kötü yanlarını bizi/bizi korkutan yanlarını göz önünde bulundururuz. Evlilikte insanları korkutan temek şey başarısız olmak yani boşanmaktır. Mantık evliliği de boşanma korkusu göz önüne alınarak, boşanma ihtimali nispeten az olan kişiyi tercih etmektir.

• yazdığın şey doğru ama tam olarak korkulardan dolayı değildir bu.sonucunda evlenilecek olan kişide para kalmayınca boşanılacaktır.ve kimsenin batmayacağı garanti değildir.ben daha az standartta hayatı tercih edenleri doğru bulurum.çünkü yukarı tırmanmak daha öenmlidir benim için :)) insan düşecebileceği ihtimalini de düşünmeli.o yüzden alttan başlamak her zaman daha iyidir.alışkın olmak gerekir çünkü.

• insan şaşar beşerdir hatasız insan die birşey yok.aslında hata die de birşey de yoktur çun ki hata insanın yaptığı yanlışların sonucudur.mükemmellik sadece ama sadece yaratılan ve yaratılmış olandadır ve hatasızlıkta ancak ve ancak yaratanın yarattıklarındadır...

0|0
    0|0
  • "Bazı amaçlar o kadar değerlidir ki, o yolda mağlup olmak bile zafer sayılır." -Ahmet Haşim

"Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez." -La Fontaine

alıntıya alıntıyla cevap vereyim dedim. açıkca belli olduğu gibi risk almayan başarıya ulaşamaz. her risk alanda başarılı olamaz ama haşimin sözü bu noktada devreye giriyor

0|0
    0|0
  • ne kadar risk o kadar başarı

0|0
    0|0
  • Hatasız olamayacağıma göre kazanmayı riske almak en güzeli. Zaten hayattaki her şey de öyle değil mi, kazanmak uğruna kaybetmeyi göze alışlarımız.

0|0
    0|0
  • cesaret yoksa zaferde yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İnsan hatasız olamaz,olsaydı imtihan edilmezdi.

İnancıma göre var oluş sebebimize aykırı bu söz.

Elbet denize düşersin ama boğulmazsın...boğulursan yanlış hamle olur.

0|0
    0|0
  • Çok güzel anlatmışsın, Fawer doğru demiş.. Kaybetmeden öğrenemeyiz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...