Kosamiyorum lutfen yardim?

Ben 18 yasindayim ve kosamiyorum sigara falan kullanmiyorum herhangi bir hastaligimda yok ama kosma esnasinda hemen nefes nefese kaliyorum sanki sigara icenler gibi ve inanin en fazla 2 dakika araliksiz kosabiliyorum zar zor o da bacaklarimi hissetmiyorum asiri bir kilomda yok sadece saglik acisindan kosmayi cok istiyorum 163 boyum 46 kiloyum kosmadan once isinma hareketleri falanda yapiyorum ama banamisin demiyor surekli 2 dakika kosup 10 dakika yuruyorum arkamdan yasli yasli insanlar kosup beni geciyor cidden bu duruma moralim cok bozuldu bilgisi olan yardimci olabilir mi yoksa bir doktora gorunmeyi dusunuyorum

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• İlginç ya sürekli antreman yap düzelir bende başlarda koşamıyordum şimdi 50 dk aralıksız koşabiliyorum bu antreman yapa yapa düzelicek bir şey yoksa sağlığınla ilgili olacağını bende düşünmüyorum

1|0
    0|0
    • 10 gun oldu ama hala ayni sanirim bir doktora gorunucem maleseef

• anladim o zaman hergun 2 dakika kosup 10 dakika yurumeye devam :D

• yani vücudunun belli bir tempoya alışması lazım

Erkekler Ne Diyor 6

• Normal bir durum zamanla kondisyonun düzelir fakat bence 163cm - 46 kg bir insanın koşmaktan çok kas kütlesini arttırmaya ihtiyacı vardır. Bu sayede bir süre sonra hem daha şekilli bir vücuda sahip olursun hem de daha güçlü ve dayanıklı olursun.

0|0
    0|0
  • Kondisyon eksikliğin var, kondisyonunu kendini zorlayarak arttırabilirsin. Sınırlarını zorlayarak koşmaya çalış

0|0
    0|0
  • Koşa koşa gelişcek o. Önce nefesin açılır, sonra süreyi arttırmaya başlarsın. Bide hafif tempo koş. Depar atma :D Daha önce spor yapmadıysan çok da acayip bir durum değil.

0|0
    0|0
    • spor yaptim ama surekli degil benimle ayni durumda olan bir cok arkadasimda olmuyor sadece bende oluyor

• Ne zaman basladın kosmaya

0|0
    0|0
    • 10 gun oldu

• Demek daha önce cigerlerini hic zorlamamıssın sana tavsiyem onune bir hedef koy ornegin 1. Gün 10 dk İkinci gun 11 dk hergun 1 dk arttırarak kosmaya calıs yani cigerlerin yerinden cıksa bile o yanma duygusunu bilirim bunun ustesinden gel ve cigerindeki yanmayı aza indirmek icin yanında su tası yudum yudum su icersen agrıyı aza indirger

• Koşma aktiviteni arttır yüzmekde işe yarar ciğerlerinle alakalı bir duruma benziyor sporu arttır nefes egzersizleri yap

0|0
    0|0
  • Ne yapalım arkadaşım koşu bandı mi alalım doktora git buradan çözüm mü aranır bu konuda zaten burada bütün doktorlar mesai yapıyor hasta muayene ediyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...