''Hanfendi bakar mısınız?'' derler, islamın şartlarından başlarlar...

geçen akşam kuzenimle bimden çıkarken şalvarlı sarıklı sakallı bi genç belliki cemiyette bağlı kuzenime utanmıyosunuz vücut hatlarınızı belli eden şeyler giyosunuz dedi. kuzenim neye uğradığını şaşırdı.. sadece dar bi jean deri mnt vardı.. biz yürüyoruz adam yürüyo başladı islamdan kuran dan şimdi bu nedir yaaa.. böyle bi olay yaşayan var mı :? nasıl tepki verilmeli ne denmeli :?

Güncellemeler:
tamam adamın dedikleri doğru elhamdüriilah müslümanız ama konu şu doğrumu yol ortasında bmyle denmesi en kötü tacizden bile ağır değil mi.?
iyi kötü cevap veren herkese teşekürler... olay burda onlar haksız yada değil konusu değil... böyle bi durumda kalındıgında verilecek cevap ne olmalı.. benim ailemde kapalı insanlar var ama hiç bi zaman nden saçınız acık diye tepki vermiyolar. çarşaflanmayınca müslüman lığı tam olarak yerine getiremiyor muyuz onların deyimiyle..

0|0
17|25

En İyi Erkek Görüşü

• Memleketin haline bak ya... Yazık...

Bana taksimde denk gelmişti, sabaha karşı alkolün zararlarından bahsederken koluna girdim yürürken, yararlarından bahsettim... Sonunda dedim dostum, her koyun kendi bacağından asılır, senle benim dünyalarımız farklı, ama ben tutup kimseye cami çıkışı alkol anlatmıyorum. Var git sende bildiğin, mutlu olduğun şeyi yap...

3|3
    3|0
    • yararlarından bahsetmen yerinde olmuş sşdlfksşdfkşs

• içki kültürü, şarap mahzenleri, viskinin damıtılmasıyla ilgili falan broşürler dağıtalım en kötü

• Hayatta da fırlama bir insan olmadım, hiçte bile işim olmaz :)) Gizliyim ya, ondan rahat rahat atarlanıyorum :))

@HepsiBenimSuçum : Bu zamana kadar sizinle ilgilenemedik, hepsi bizim suçumuz, bizi affedin yazarız altınada bildirinin :)))))))

Erkekler Ne Diyor 24

• lan bu şakirtlerden harbi nefret ediyorum ya. üzerinize vazife mi arkadaşım size ne lan size ne defolup gidin iranda yaşayın bu kadar rahatsızsanız. Allah size dememiş mi her kulum kendi yaptığından sorumludur. günahsa günah sana ne lan yobaz örümcek kafalı yaratık. git namazını kıl sen! öldükten sonra senle aynı yere bedava verseler ben gitmem zaten.

6|2
    2|4
  • iki üç karısı olupta millete akıl veren tayfa bunlar..gitsen baksan kıçı başı koltuk altı bildiğin bitlenmiş temizlenmiyordur hayvanın evladı...fakat milllete ahkam keser..o sakalı sruatından kesip g-tüne sokmak lazım o şerefsizin..bak nası kızdım.köpek herif.

5|3
    3|1
    • helal sana be, aynen ben de öyle kızıyorum işte, deliriyorum hatta. şşimdi bi şakirt görsem parçalara ayırırım öyle sinirlendim

• yüce isa aşkına neden bhsediyon dayı sen diyemedin mi

8|6
    4|1
  • Biz Ateist'iz deseydiniz siz de.O da g*t gibi kalaydı.

4|4
    2|1
  • terbiyesizlik başka birşey değil. ben oradayken olsa mesela tanıdığım olmasına gerek yok laf söylediklerinin fena ederim. daha önce sittir ettiğim de olmuştur. tırsıp gidiyorlar zaten pislikler

5|1
    2|1
  • Yılbaşı yaklaşıyor, Taksimde tur atacaklar tebliğciler, içki içmeyin yılbaşını kutlamayın diye akıl verecekler...

3|1
    2|0
    • kötü mü ediyorlar.uyarmak zorundayız.bildiğimizi söylemek zorundayız.çünkü biz biliyoruz siz de bilin istiyoruz.müslüman insanın içki içmemesi gerektiğini bilmiyorsanız öğrenin diye!

• valla benim için bir mahsuru yok, tebliğ edebilirler...

• Tebliğ tebellüğ belgeside imzalatsınlar :)

• diyeceğin şu:

senin varya ağzına balgam atarım :D ne biçim konuşuyon lan sen örümcek kafa diceksin :D

ömer hayyam dan bikaç alıntı da yapabilirsin.çok zoruna gider :D

2|1
    3|1
  • adamın söyledikleri doğru vucut hattını belli eden şeyler günahtır.fakat İslamda hiçkimseyi bişeye zorlayamazsın şu şu şu günahtır yapmazsan kurtulursun yaparsan günaha girersin.birinin yolda çevirerek zorlayarak bişeyleri düzeltmesi mantıksız...

2|0
    1|3
  • Amacı iyi niyet aslında. Ancak yaklaşımı biraz kötü. Yanı dar jean'e ne gözle bakan insanlar var onları da unutmamak gerek. Sapıklar çoğaldı türkiyede. Adam da buna istinaden sanırım uyarmak istemiş ama gidipte islamiyet dersleri vermesi saçma. Sonuçta herkes kendi tercihleri doğrultusunda yaşamını sürdürür. Kımse kımseye karışamaz.

Bir de unutmamak gerek, yavrum falan diyip ellemeye kalkan biri de olabilirdi bu kişi. Dikkat etmek gerek.

Özetle iyi niyeti yanlış şekilde kullanan bir adamla karşılaşmışsınız.

0|0
    0|1
  • Tepki verip, ana-bacı saydırmak kolayda hiç düşündün mü adamın dediklerinin doğru olup olmayacağını ? Bildiğim kadarıyla da sen Müslümandın. Yanlışsam düzelt lütfen.

4|1
    5|4
  • neden bir zemzem içip sakinleşmiyorsun mübarek diyeydin

4|1
    2|0
    • zemzemi de alay konusu edecek kadar seviyesiz misiniz?böyle insanlar nedeniyle din ile alay edilmez.lütfen kendinize gelin

• noluyo burda... ney,i paylaşamıyorsunuz kuzum :DD bu konu kapanalı çok oldu.. .

• boşver ya ağzı olan konuşuyor işte. :)

• gidip hemen polise şikayet eedceksin. eşgalini güzelce tarif edeceksin. bana böyle böyle dedi diye anlatacaksın.

2|1
    2|2
  • Onun yaptığının İslamla bağdaşmadığını sende çok iyi biliyorsun. O yüzden "ona sövmekte" serbestsin..

2|1
    2|2
    • polise şikayet etse nolcak ki kızlara tamam kızlar hadi evinize uzatmayın dicekler olayda kapancak böle bi yerde yaşıyoruz işte, hatta polisler o adamı bile savunabilirler gittikçe gerileyen bir ülkeyiz sinirlendim yaa

• aynen sinirden yanlış olmuş ya :D

• ne de kolay fetcalar veriyorsun.

• hemen karakolu polisi arayın şerefsizler geri kafalı yobazlar. başladı erdoğanın alametleri desene. dinden soğutur bu yobazlar adamı.

1|0
    0|0
  • Bence bir şey içmiş. Yada başka dünyadan gelmiş.

1|1
    2|0
  • en kotu tacızden bıle agır sen ne yaptın ya boylede karsılastırma yapmak suursuzluktur sadece ınandıgı gerceklerı soylemıs anlatmıs senı rahatsız eden soyledıklerını dusunmen sorgulaman bence bı karar ver gercekten hem onun dogrusu Elhamdülillah

1|2
    2|4
    • ya onun yaptıgı ağır. dedikelrinin yanlış olduugunu savunmuyoruum.. biri laf atsa defolu basarsın cevabı yapıştırırsın.. ama bunlara bişeyde diyemeiyosun çünkü haklı insanın duygularunı zedeliyolar.. haksızmıyım..

• niye zedelenıyorsun kı ınandıgın gerceklerı savunsaydın bı ateıst gelıp sana yıne yanlıs yapıyorsun sen dusunduklerın tamamen yanlıs da dıyebılırdı bu en kotu tacızden daha agır olmazdı sadece ınandıgın gerceklerı savunabılırdın burda bu konuları tartısmak bıle cok sacma

• sıkıntılı bi durum

1|1
    1|1
  • doğru cevap her koyun kendi bacağından asılır. diyecek karakolu arıyacaksın.

1|0
    0|0
  • buraya verilecek tepkiyi yazarsam beni banlarlar. Allah diyen o.c. lar diye vidyolarini cekip allah diyen iguananin yanina youtube a koysaydin en azindan

0|0
    0|0
  • ulan seni evine gelipte uyaracak değil ya :D elhamdürillah müslümanız diyorsun mal gibi. daha lafın doğrusunu bilmiyosun kelek.önce elhamdülillah yazmasını öğren kabak

3|0
    3|1
  • Ben kız arkadaşımla el ele sakaryada dolaşırken kamyonla kovaladılar bizi siz burada ne yapıyorsunuz diyi ki hiç bir şey de yapmıyorduk yani ondan sonra tabi arkam sağlam istanbulda getirdim bir sürü arkadaşımı bunları yakaladık bir güzel dövdük anca bundan anlıyorlar

1|0
    0|0
  • iyi dinle: ben sözlümle istanbul fatihte(fatihi biliyosunuz çoğusu malum cemaat) gezerken bi sokaktan geçiyoduk, elele bile tutuşmamıştık normal yürüyoduk, adamın teki geldi yaşlıydı elinde asa gibi bişey vardı:) gidin burdan falan demeye başladı, sonra arkadan yaşlı sarıklınınteki daha çıktıgidin dayak var sopa var dedi, amca sokaktan geçiyoruz yasak mı ne diyosun sen dedim hala gidin diyo, yaşına saygım var amca dedemden bile büyüksün dedim geçtik gittik...

hayır anlamıyorum elele bile tutuşmamışken normal normal yürüyoruz ya ne var bunda..?

bu kadar abartıya karşıyım, ateist değiliz yezid değiliz bu ne ya resmen yezide davranır gibi davranılıyo...

3|0
    0|1
  • adam kuzenini sadece uyarmış.ama sen ve bazı yorumcular; adamın, kuzenine tecavüz etmekten beter etmiş gibi tepki vermişsiniz.zaten dine saldırmaya yönelik bi soru oldu zaman, sitedeki din düşmanları hemen sorunun altına doluyorlar.

0|1
    1|2
    • Arkadaşım isteyen istediği gibi giyinir. Hayır herkesin kendi iradesi var niye giyimine sataşıyor. Onun sakalına şalvarına sataşan var mı ?

• helal olsun o adama

3|1
    5|6

Kızlar Ne Diyor 17

• Hadi biz utanmiyoruz da giyiyoruz.

Madem bukadar ayip o niye utanmadan bakiyo!?

Gunah olabilir ama herkezin secimi kendincedir.

Tanimadiktan sonra hic kimsenin yargilamaya hakki yok.

Dis gorunusle insanin ici tamamen farkli olabiliyor sonucta.

Just respect it!

4|1
    2|0
  • Öylelerini geç zaten çok var onlardan

1|2
    2|1
  • en sinir bozucu şeylerden biri!

3|4
    1|4
  • Sende ona kılık kıyafet devriminden bahset bu kılıkların aslında yasak olduğunu anlatıp şikayet edicem diye polis çağır bakalım napıyo sofi!

2|2
    3|1
    • türbanlı değilim.birilerine saygı duymak ve yanlışı uyarmak için illa onlardan mı olmak lazım?onları üniversitelere okullara sokmayan da kılık kıyafet devrimidir.ama açık insanlar gayet rahat heryere gidiyorlar.bu ayrım niye?bunların hepsi kılık kıyafet devrimlerinden başladı.

• güzelim belli ki biyerlerden acın var çünkü herkesin yorumuna saldırıp laf atmışsın ama ben seninle polemik yaratıp oyun oynayamam. Benim anlatmak istediğimi anlayan anladı sen zorlama o güzel kafanı. ;)

• muhattap dahi olunmamalı ;)

1|4
    2|3
  • görüş farklılığı işte böle insanlara cevap versende sçlu oluyon mutlaka kendini haklı çıkarcak şeyler bulrlar herkesin inancı kendine diyorum

1|1
    2|0
  • tacizdir adı.

2|2
    2|2
  • Siz kendi haklarınızı savunmaktan acizseniz biz ne yapalım.

2|1
    2|0
  • Eyvallah hacı deseydin.

1|2
    1|2
    • benim nutkum tutuldu.. bişey diyemedim.. kuzen sadece neden bakıyosun sende dedi :D

• Düşünsene yakışıklı birini sna lafattığını. Bu kez herzamanki gibi salak deyip geçerdin. Bunuda buyutme.

• Sanane, kapayiver gozunu der gecersin

1|0
    0|0
  • çoğalıyor bunlar yahu , nasıl şaşırmışsınızdır :)

0|0
    2|1
  • Din sinavindan ciktik subhaneke dinimiz amin

0|0
    0|0
  • Yazik etmissin bea, adam neler hayal etmistir gitmistir abdest filan :(((

1|0
    1|0
  • Söyledikleri ona göre dogrudur. Benim ne giydigim, nasıl giyindigim bir başkasını alakadar etmez. Herkesin dini kendine. Kimsenin kimseye karışma hakkı yok. Ben gidipte birine niye kapaniyorsun hiç yakismamis diyemem ya da ne kadar açık giyinmissin cehennemde yanacaksin hiç diyemem. Cunku beni alakadar etmez. Bir başkasınin yaşam tarzını kimse yargilayamaz.

2|2
    2|0
  • İmlaya takma diyecekler ama.

Elhamdulillah denir ona

3|0
    1|1
  • aslında söledikleri doğru

2|3
    4|4
Yükleniyor...