Barfiks cekemiyorum :( kollarim zayif degil agirliklarla oldukca hasir nesirim ama barfiks olmuyo. hangi kas kutlemde problem var?

Detaysiz net soru cevaplarsaniz sevinirim

0|1
0|13

En İyi Erkek Görüşü

• çekerken yukarı bak ve tuttuğun barı göğsüne değdirmeyi hedefle. yine yapamıyorsan yardım al zamanla vücut alıştıkça tek başına yapabilirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Barfiks çekmek üst vücutta bulunan tüm kasları çalıştırıyor yani gerçek anlamda güç isteyen bir hareket türü. Yıllardır sporla uğraşıyorum artık spor salonunda kaldıracak ağırlık bulamıyorum o dereceye geldim fakat 4 ay öncesine kadar bende doğru dürüst barfix çekemiyordum omuzumdan sakatlık geçirdim bu yüzden barfix çekmeme engel oluyor. Seninde üst vücutta bir sakatlığın varsa barfix çekmen zorlanır.
    2 ay boyunca haftada 3 gün (1 gün dinlen bir gün yap) uygularsan 2 ayın sonunda rahatça barfix çekebilirsin
    LAT PULLDOWN 3 set 10 tekrar (Aynı ağırlık)
    CLOSE GRIP PULLDOWN 4 Set 12-10-8-6 tekrar (Her sette ağırlığı arttır)
    T-BAR ROW 3 set 10 tekrar (Aynı ağırlık)

Aklına takılan başka soru olursa mesaj atabilirsin :)

0|0
    0|0
    • Ya ben 2 yildir fitness yapiyorum ama hic ilgimi cekmemisti dur bir deniyim dedim yapamadim moralim bozuldu resmen. denicem bu soylediklerini tesekkurler :)

• Bu hareketler sadece sırtını geliştirmeye yönelik. Diğer kısımlarıda ihmal etme :)

• Barfiks devamlılığı gerektiren bir harekettir 2 ile başlarsın kısa bir süre sonra 5 olur sonra 10 diye gider

0|0
    0|0
  • El bilekleri ve omuz kaslarini calistirman sart.. barfiksin en önemli kurali kilolu olmamaktir bedeni yukariya çekicek olanin kollar olduğunu unutma!! vucut açma germe hareketlerinde kol ve el ayrica omuz calişmasina ağirlik vermelisinki kaslargüçlensin...

0|0
    0|0
  • Barfiks sadece kollarla ilgili değildir. Sırt kaslarını da çok önemli bir ölçüde çalıştırır. Ayrıca karın kasların ne kadar güçlü olursa da o kadar rahat inip çıkarsın.

0|0
    0|0
  • Kasların kilonu çekmiyordur yukarı.

0|0
    0|0
  • bugün bir deneyeyim ben çekebilecek miyim merak ettim :D

0|0
    0|0
  • tek ayağını sandalyeye koyarak destekli başlayabilirsin

0|0
    0|0
  • Sırt tabii ki