Ofsayt ne demek, anlayanlar var mı?

Maçtan anlayanlar bir bakabilir mi 😄? Ofsayt ne demek ya? Bir türlü çözemedim şu işi 😄?

0|0
8|30

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi ve ben maçtayiz karşı takımın kalesine yaklaştik top senim ayağında kaleci kalesinde ve bir defans oyuncusu var sen bana pas atigında ben defans oyuncusundan rakip kaleciye daha yakınSam bu ofsayt

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Ofsayt, FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır. Eğer bunlar rakibin kale çizgisine yakınsa orada potansiyel bir avantaj vardır. Yalnızca kollar rakibin ilerisindeyse, kazanılacak bir avantaj yoktur şeklinde yapıldı.

Sadece ofsayt pozisyonunda bulunmak bir ihlal değildir.[1]

Oyuncu şu pozisyondayken ofsayttadır:
    Karşı takımın kale çizgisine toptan ve sondan ikinci rakip oyuncudan daha yakın olduğu durum ( vikipedi )

0|0
    0|0
  • Bir kaleci ve önünde defans oyuncusu var aynı takımdalar, rakip takımın forveti kendi takımından arkadaşı topa dokunmadan bu ikilinin arasına girerse ofsayt olur. Yani kendi adamının ayağından çıkmış olacak top artık yerden pas mı atar havadan muz orta mı keser orası önemli değil. Önemli olan top ayaktan çıktığı anda forvetin, rakip kaleci ve defans oyuncusunun arasında olmaması. Defans oyuncusunun hizasından veya daha geriden çıkmalı. Forveti falan örnek olarak verdim herhangi bir oyuncuda olabilir. Anladın?

0|0
    0|2
  • Ofsayt, FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve son rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir. Kollar bu tanıma katılmamıştır. Futbol baş, vücut ve ayaklarla oynanır. Eğer bunlar rakibin kale çizgisine yakınsa orada potansiyel bir avantaj vardır. Yalnızca kollar rakibin ilerisindeyse, kazanılacak bir avantaj yoktur şeklinde yapıldı.

#wikipedia. tr

0|0
    0|1
    • Kafam karıştı :d

• tabi yaaav hiç sorma sabah beri ne çekiyom bir bilsen

• Tesekkür ederim, sabirla anlattigin icin 😄😊

• 0|0
    0|1
  • sahadaki takımları a ve b takımı olarak ikiye ayıracak olursak; a takımının hücum ettiği kalenin bulunduğu yarısaha içerisinde a takımından herhangi bir oyuncuya pas atılırsa ve bu oyuncu tam pas atıldığı anda (pas atanın topa değdiği anda) b takımının kalecisine b takımının kaleci dışındaki herhangibir oyuncusundan daha yakınsa ofsayt olur, b takımı serbest vuruş kullanır.

0|0
    0|1
  • :/ sasirmadim

0|0
    0|1
  • Anlatsam da nasılsa yine sorarsın bu yüzden gerek yok. :)

0|1
    0|1
  • Google Amca ne güne duruyor..

0|0
    0|1
  • @Buseferdogru adrestesin ama yazarak nasıl anlatacağım ki /:'( :)

0|0
    0|1
  • Keşkül demek.

0|0
    0|1
  • Rakip kaleye hücum ederken, pas atıldığı anda, pası attığın oyuncun, rakibin son oyuncusu ile kalecisi arasında ise ofsayt olur.

0|0
    0|1
  • Anlayamassiniz

0|0
    0|0
  • Halkın kendi kendini yönetmesine ofsayt denir.

0|0
    0|1
  • sen ilerdeki arkadaşına top atıyorsun mesela ama attıgın anda o arkadaşın karşı kaleci ile karşı defans oyuncusu arasında ise ofsayt

0|0
    0|1
  • 3 taş düşün bu taşlardan birini eline al iki taşın arasından sokturt işte ofsayt bu !

0|0
    0|1
  • Şimdi karşı rakibin stoperi senin forvet oyuncunun önündeyse ve atılan pas bu olasılık içerisinde gerçekleşirse offside olur :D

0|0
    0|1
  • 1 adim ondeysen ofsayttasin :)

0|0
    0|1
  • Kaleci açmış gel de gol at diyor ama sen sokamıyorsun

0|0
    0|0
  • Anlatılmaz yaşanır, yaşandığına sövülür, bazen de sevinilir. Böyle bişi işte...

0|0
    0|1
  • Rakip takımın kalecisiyle oyuncusu arasında olmak

0|0
    0|1
  • çözme uygulamalı öğren

0|0
    0|0
  • Valla o işi anlatmayı kimse coz3medi

0|0
    0|1
  • :) :)

0|0
    0|1
  • beleş gol

0|0
    0|1
  • yaş - 16 oldu sende

0|0
    0|1
  • Ofsayt Anlatılmaz :D

0|0
    0|1
  • Ofsayt senin oyuncunun rakip kaleye rakip oyuncudan daha yakın olmasıdır. Ama senin oyuncun kendi yarı sahasından top a hareketlenirse ofsayt olmaz

0|0
    0|1
  • defanstan once gıtmesı forvetın kaleye

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 8

• . sahadaki takımları a ve b takımı olarak ikiye ayıracak olursak; a takımının hücum ettiği kalenin bulunduğu yarısaha içerisinde a takımından herhangi bir oyuncuya pas atılırsa ve bu oyuncu tam pas atıldığı anda (pas atanın topa değdiği anda) b takımının kalecisine b takımının kaleci dışındaki herhangibir oyuncusundan daha yakınsa ofsayt olur, b takımı serbest vuruş kullanır. not; bence ofsaytın türkçe yapılmış olan en sade ve anlaşılır tanımını yaptım, kendimi kutluyorum.

#uludağsözlük

0|0
    0|1
  • bir mağazadan alışveriş yaptın uzun bir sıra var millet bekliyor. sen en arkadasın ama yakın arkadaşın da en önlerde. kendi paketlerini arkadaşına veriyosun ödemesi için. işte ofsayt sanırım böyle bişey :D

0|0
    0|0
  • En temiz şöyle bence :)
    Rakip kale çizgisine toptan daha yakın duran futbolcunun durumu :)

0|0
    0|0
  • Rakip takım kalesinin önünde kaleye senden daha yakın rakip futbolcu olmazsa ofsayt olur ama 1 Cm bile senden yakınsa rakibin kaleye vur gol olur ;-)

0|0
    0|1
  • Biliyorum ama soylemem :)

0|0
    0|0
  • Biliyorum aslında ama anlatamıyorum :D

0|0
    0|0
  • ah be kuzum

0|0
    0|1
  • sakat işlerlen oraşıon kızım