Namazımın sadece farzlarını kılıyorum yeterli mi?

namazımın sadece farzlarını kılıyorum yeterlimi? bazıları bunun kbl olmadgnı soyluyor

0|0
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• Namazı kaçırma tehlikesinin olduğu durumlarda farzını da olsa namazı zamanında kılmak gerekir. Sadece farz kılındığında namaz borcu düşer. Ama imkan varsa farzla beraber sünnetler de kılınmalıdır. Çünkü, "Farz namazlardan önce kılınan sünnetler, şeytanın hevesini, desiselerini ve vesveselerini kesmektedir." Şeytan: Bu adam farz olmayan namazı bile bırakmadı; hiç farz namazı bırakır mı! diyerek hevesi kırılır. Farzlardan sonra kılınan sünnetler ise namazlarımızdaki eksik ve kusurları tamamlamak içindir. (bk. İbn Abidin, Reddü'l-Muhtar, 2/12-13) Bu nedenle gerek farzdan önce gerekse farzdan sonra olan sünnet namazları da kılma konusunda çok dikkatli olmalıyız.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• farz zorunlu olan yani allahın emri... farzları kılmak zorundasın.

sünnet de peygamer efendimizin yaptıkları düşündükleri söyledikleri... bunda kılma gibi zorunluluğun yok. yaparsan daha güzel olur yapmazsan kötü olur demek yanlış olur. sana kalmış.

çevrendekileri salla;) namazını da gizli kıl, nazar değer ;) vesvese bulaştırırlar sana

0|0
    0|0
  • Peygamber efendimizin şefaatine ihtiyacın yok mu

0|0
    0|0
  • kardeşim benim namazın sadece farzları kılınmaz bak unutma farzları yaparak sadece borcunu ödemiş olursun ama sünnet ve nafileler seni Allaha yaklastırır.. ve sunuda diyecem peygamberimizin sünnetini terk etmek mekruhtur.. Senn peygamberimize uyman lazım.. İkindi ve yatsının ilk sünnetleri sünneti gayri müekkededir yani ara sıra yapsanda olur yapmasanda ama diyerlerini mutlaka yapman lazım özelliklede sabah namazının sünneti... peygamberimiz ömründe hiç kacırmamız.. Ehli sünnet vel cemaat olmamız lazım bunuda unutma..

0|0
    0|0
  • Geçmişe dönük farz namazı borçların varken farzdan sonra gecikmiş farzları geriye dönük kılman grekirken farzdan sonra sünnet namazlarını kılmanın doğru olmadığı bir gerçektir.Ve ulema,alim,halife,sahabeler,ve peygamberlerde bu görüşte ortaktırlar. Çevrende sana akıl dağıtanların ne kadarı namaz kılmaktadır.? Eğer namaz kılmayıp sorulan soru üzerinden görüşlerini açıklayanlar ise hiç kulak asma derim.

0|0
    0|0
  • Sen farzlarını yerine getir sünnet tamamen sana kalmış. Kimseye kulak asma kul ile allah arasına melekler dahi girmezken millete ne olmuş :)

0|0
    0|0
  • farz olanlar zorunludur yani o yüzden adı farz kılmaz isen günahı var .sünnet olanları kılmazsan günahı yok.

0|0
    0|0
  • ne için? olduğuna göre değişir.

0|0
    0|0
  • kabul olmaz die bisi yok illaki oluyodr aynısı hocaya sormustum kılmalısın demisti egerki cok cok önemli sebebin yoksa hatta demistim sünneti terk edip farzı kılıorum sünnet yerine gecmis farzını kılıyorum yok dedi sen sünnetle farzı kıl daha sevap

0|0
    0|0
  • kaza namazların varsa onları da edda etmelisin. arada sırada sünnetleri de kılsan senin yarrına olacaktır. sevap kazanırsın.

0|0
    0|0
  • olur tabiki Yaradan kabul etsin

0|0
    0|0
  • sünneti kılmama sebebin nedir

0|0
    0|0
  • farz yoktur niyet vardır

0|0
    0|0
  • o bazılarına kulak asma olur tabiki allah kabul etsin devam et

0|0
    0|0
  • Olmaz,tamamını kıl,ayrıca vakit aralarında şükür namazı kılmalısın,birde yatsı ile sabah arası istihare namazı kılacaksın,ne kadar namaz o kadar bonus

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Tamamamını kılmaya çalışsanız. İş yerinde kılamadığınızdan felan olsa hani geçerli bişr gerekçe olurda vesair zamanda sizce mantklımı?

0|0
    0|0
  • olmaz sünnetlerinide kıl canım. diyanetin sitesine gir bak...

0|0
    0|0
  • Zaten kılıyorsun sünnütinide kıl bence en fazla 5 dk alır Tabi kabul eden allahdır., allah namazlarnızı kabul etsin

0|0
    0|0
  • baskalarına bakma nıyetın onemlı.allah kabul etsın

0|0
    0|0
  • Yeterli..Sünnet kısmını kılarsan namazın sevabı artar sadece.

0|0
    0|0
  • Yeterli, farz cehennemden korur sünnet cennete yaklaştırır derler.

0|1
    0|0
Yükleniyor...