Ahireti gün kaç kere düşünüyorsunuz ?

Biliyorsunuz ki tüm dinlerde cennet cehennem var "yahudilere göre onlar seçilmiş bir ırk bilmiyorlarki sonrada lanetlendiğini"

Bu olayın dini inançla alakası yok hiç diyormusnuz "ulan öldükten sonra nolucam acaba die"

0|0
14|10

En İyi Kız Görüşü

• Ne kadar düşünürsen düşün değişecek bir şey yok bekliyoruz bakalım , hep beraber aryuredi mi yapıcaz ...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Pek aklıma gelmiyor, hatta neredeyse hiç gelmiyor.

0|0
    0|0
  • Biliyoruzki tum dinlerde cennet cehennem kavrami yok.

1|0
    0|1
    • kavram diyorum :) cümleyi iyi anlamalısın bence

• Ya işte iyi ruhlar kötü ruhlar cümlelerde hata aramayın artık :)

• Tamam tamam daha fazla sikistirmiyorum. Ahirete inanmadigim icin dusunmuyorum diyeyim madem.

• ben 5 kere dusunuyorum

2|0
    0|0
  • düşünmek istemiyorum ..

0|0
    0|0
  • Sen en iyisi bi KURANIKERİMİ eline al bi aç sayfalarını okuu butun ahıretıı anlatır orda kötülük islemıss olanlar cehenemde yanacak ıyıler ıse cennete huzurlu olarak yasayacaklarrdırr :)

0|0
    0|0
  • aklıma gelımıo ole seyler..

0|0
    0|0
  • çok sık düşünmemmm... yaşayıp görüce.. biraz bronzlaşmadan huzura kavuşamayacağımız kesin :)

0|0
    0|0
  • Cevap veremediğim sorular..

0|0
    0|0
  • dusunurum..iyi bi musluman olmazsamda iyi bi insan olmaya calisiorum

0|0
    0|0
  • 21 aralığa girmeden önce bi tövbe etsemmi diye düşünüyorum şu sıralar . :(((((( o kadar.

0|0
    0|0
  • zıfır kere. ölmeden niye onu düşüniyim. sadece;Carpe Diem!

0|0
    0|0
  • içimde ne cennet sevdası ne de cehennem korkusu var. Ben Rabb'imin Nur Cemali'ni görmezsem kahrolurum

0|0
    0|0
  • düşünüyorum sonra kendimle yüzleşmekten korkuyorum ve yüzleşemiyorum aslında :(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• öyle bir şüphem yok... hatta dünya ile ahireti içiçe görüyor/hissediyorum.. ölümü ise sadece bir köprü/tünel olarak algılıyorum.. ahiret bir an aklımdan çıkmıyor, haraketlerimi, sosyal davranışlarımı sürekli inançlarım çerçevesinde denetliyor ve sonuçlarını düşünüyorum...

Bu olgunluğu, bilinci ve denetim mekanizmasını bana nasip ettiği için Allah'a şükrediyorum.

1|0
    0|0
  • Düşümüyorum diyen yalan söyler Allaha inanmıyorum diyen ben öldüğümde başka bir canlı olarak gelicem diye düşünen bile yalan söyler çünkü ailemizden akrabalarımızdan illaki yakın çevremizde ölen kişilerin cenazesine katılıyoruz insan orda kendine soruyor bendemi ölücem diye benimde mi ustume toprağı atıp burda bırakıcaklar dıye Aslında dine ne kadar yakın olursan o kadar düşünürsün ne kadar uzak olursan o kadar düşünmezsin yanlış hatırlamıyorsam Allah cc firavuna baş agrısı bile vermemişki dönüp bana yalvarmasın diye biz insanlar nankörüz işimiz ne zaman çıkmaza girse ozaman yalvarırız allaha ama işimiz tıkırındayken akla bile gelmez allah hepimizi korusun cennetine giricek şekilde olmamızı nasip etsin

0|0
    0|0
  • özellikle düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • küçükken bi kaç kere düşünmüştüm sanırım. garip ama hep cennetlik görmüşümdür kendimi :) sonradan hiç düşünmemeye başladım :)

0|0
    0|0
  • çok düşünme ben bu yüzden bir ara dindende çıkar gibi oldum çünkü bir yerden sonra bazı doğru bidiklerimizin yanlıs oldugunu sanıyoruz aslında öyle istiyoruz bak simdiden saçmaladım düşün artık ..

0|0
    0|0
  • Ha cennete düşmüşüz ha cehenneme... Hiç fark etmez. Bizim nereye gideceğimizi Tanrı bilir ve biz bunu düşünsek bile bir sonuca varamayız.

0|0
    0|0
  • öldükten sonra ne olacağım diye düşünüyorum tabiki.. görevlerimi ne kadar yerine getirebiliyorumu tartışıyorum bazen içimde ama "bu cümleme Ulan diye başlamıyorum"

0|0
    0|0
  • YANDIK MARMARA ÇIRASI GİBİN

:)

0|0
    0|0
  • ahiret olarak düşünmüyorum bro

0|0
    0|0
  • Hiç düşünmedim, çok kalabalık ya.

Ben İstiklal'e çıkmıyorum sırf kalabalık diye...

2|0
    0|0
Yükleniyor...